Jump to content

dariuszj

Modelarz
 • Content Count

  676
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

dariuszj last won the day on January 10 2019

dariuszj had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Imię
  Darek

Recent Profile Visitors

682 profile views
 1. Każda firma kurierska odpowie, że stroną jest nadawca i to on może złożyć reklamację. W przypadku, gdy odbiorca przesyłki chce koniecznie złożyć reklamację musi dołączyć od nadawcy pismo w którym ten zrzeka się praw do ewentualnego odszkodowania i przekazuje te prawa odbiorcy. Tak przynajmniej jest w przypadku przesyłek krajowych. Temat przerabiałem 2 miesiące temu z InPostem. Przy międzynarodowych może nawet nie być i takiej możliwości.
 2. Cytat z powyższego linku: Nadajesz paczkę – ubezpiecz ją na wypadek zaginięcia, uszkodzenia lub ubytku w przesyłce. Dzięki niewielkiej opłacie w przypadku szkody wypłacone środki pozwolą zrekompensować utratę lub zniszczenie przesyłanych przedmiotów. Skoro więc przesyłka jest ubezpieczona, a zwykle na jakąś kwotę jest to czemu wg Ciebie kurier robi problemy z ewentualnym odszkodowaniem? Przynajmniej do kwoty odszkodowania nie powinien robić. Biorąc pod uwagę delikatność towaru to chyba ta przesyłka była ubezpieczona? Czemu więc przewidujesz, że kurier nie będzie chciał zapłacić?
 3. Przy okazji mam pytanie o coś takiego jak ubezpieczenie przesyłki. Do tej pory nie wiem jakich ono sytuacji dotyczy. Zawsze wysyłając przesyłkę się zastanawiałem czy warto nieco dołożyć do kosztów i wybrać adekwatną do zawartości wartość ubezpieczenia. Ktoś wie dokładnie czego to ubezpieczenie dotyczy?
 4. Wg mnie to wcale ta przesyłka nie wygląda tak źle. Biorąc pod uwagę, że modele są zwykle w miarę nieźle zabezpieczane to wcale bym się nie zdziwił jak by nic nie uległo uszkodzeniu.
 5. Te luzy to w nowych, nieużywanych jeszcze serwach?
 6. Widzę, że trzeba kolegom pomóc w rozwiązaniu banalnego problemu na styku model/żona. Dziwię się, że większość na podstawie obserwacji jeszcze się nie zorientowała, że kobiety rozróżniają modele tylko po kolorach. Wystarczy więc kupować modele w tych samych kolorach i po sprawie. Niektórzy o tym od dawna wiedzą i stosują z powodzeniem. Jedyny mankament tego rozwiązania to sytuacja jak ma się kilka modeli tej samej klasy np. F3F czy F5J, które nawet sam ich właściciel potrafi rozróżnić tylko po kolorze. Wtedy czasami lata się nie tym modelem co się zamierzało
 7. Od dłuższego czasu zauważam, że wyszukiwanie na Aliexpress działa co najmniej słabo. Potrafi wyszukać dużo mniej produktów niż jest faktycznie lub nie wyszukać wcale. Na przykład wpisuję coś w wyszukiwarce Google i mam link do Aliexpress. Wchodzę na AE i w jej wyszukiwarce wpisuję to samo i nie mam nic. Przykład - wpisuję w Google "corona ds939mg" i mam np. 2 linki do AE: https://pl.aliexpress.com/i/32898556012.html https://pl.aliexpress.com/i/4000047207898.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=c9020753-5fb3-4915-a11a-1cc6c01d7987&algo_expid=c9020753-5fb3-4915-a11a-1cc6c01d7987-28 A wpisuję to samo bezpośrednio w wyszukiwarce na AE i mam coś takiego: Dotyczy to wielu innych rzeczy również. Tyle tylko, że w większości przypadków wyszukuje, ale dużo mniej rzeczy niż jest faktycznie na AE. W bardzo wielu przypadkach jest też tak, że wyszukuje rzeczy zupełnie nie mające związku z tym co wpisałem do wyszukiwarki. Kiedyś to działało w miarę poprawnie. Też to tak u Was działa czy tylko ja mam taki problem?
 8. Dziękuję. Cierpliwie czekam na rozwinięcie i wtedy pozwolę sobie na ewentualne dalsze drążenie tematu
 9. Ja również polecam. Kilka dość intensywnie eksploatuję i sobie chwalę.
 10. Nieśmiało się przypominam Przy okazji chciałbym, abyś w miarę możliwości napisał jeszcze o paru kwestiach: 1. wznios skrzydła - dlaczego podwójny, a nie pojedynczy czy potrójny i dlaczego akurat o takiej wielkości? 2. długość belki ogonowej - dlaczego nie dłuższa i mniejsze usterzenie lub odwrotnie? 3. cecha objętościowa usterzenia pionowego i poziomego - jaka i dlaczego akurat taka? Z góry dziękuję
 11. Żeby zapobiec odwrotnemu działaniu lotek zwiększa się sztywność skrętną skrzydła. Generalnie jest to jedno ze zjawisk związanych z przekroczeniem przewidzianej prędkości dopuszczalnej. I naprawdę nie wiem co ma z tym wspólnego zwiększanie powierzchni statecznika pionowego czy steru kierunku. Chcesz się ratować sterem kierunku w przypadku wystąpienia odwrotnego działania lotek? Widocznie na studiach przespali wykłady o niestateczności bocznej spiralnej
 12. Kiedyś w początkach napędów elektrycznych spotkałem się z zasadą, że w zasadzie takie minimum w przypadku szybowca to 100W/1kg masy. Sam mam teraz jeden model który przy masie 2400g ma moc około 300-350W (w zależności od stopnie naładowania akumulatora) i daję radę. Tak więc 200W/1kg moim zdaniem będzie wystarczające do spokojnego latania. Osobiście polecałbym jednak zrobić lotki.
 13. Wiem, że tą piłą się tego nie da zrobić i w sumie nie ma to w tym miejscu większego znaczenia, ale czy nie było by trochę lepiej zrobić to wycięcie tak, aby przejście pomiędzy prostymi cięciami było po łuku/okręgu? Zawsze to mniejsze ryzyko, że potem w tym miejscu pęknie z powodu powstałego karbu przy ewentualnym uderzeniu.
 14. Czemu wybrałeś Jumpera a nie Radiomastera?
 15. Ja to wykorzystuje, ale nie ze względu na oszczędność dzwonka. Jadę chodnikiem, ludzie idą i mnie nie widzą, dzwonić nie wypada. Przyhamowuje, hamulce piszczą, ludzie się odwracają i robią miejsce
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.