Jump to content

dariuszj

Modelarz
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

dariuszj last won the day on January 10 2019

dariuszj had the most liked content!

Community Reputation

85 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Imię
  Darek

Recent Profile Visitors

371 profile views
 1. Piły tak, ale kosiarki 2T to wyjątek. Nawet te najmniejsze kosiarki to 4T.
 2. To co napisałem to było z przymrużeniem oka, bo mnie śmieszą takie różne porady mechaników czy innych osób na forach. Inżynierowie projektujący silnik i robiący liczne próby na hamowni i nie tylko nie wiedzą, ile powinno być oleju, ale mechanik już wie, że trzeba lać pół litra więcej. I wie, że trzeba lać "gęstszy" olej. Skąd to wie? No przecież widział taki silnik, a nawet coś przy nim naprawiał to wie Mam samochód w którym podobno dość często padają panewki. Oczywiście też wymyślono, że należy lać więcej oleju. "Mądrzy" mechanicy wymyślili, że to chłodnica oleju powoduje spadek jego ciśnienia i należy ją usunąć lub lepiej zastąpić inną montowaną przez nich. A skąd wiedzą, że to chłodnica powoduje spadek ciśnienia? Ano tak sobie wymyślili, bo przy pytaniu o to czy mierzyli ciśnienie i jakie są różnice z chłodnicą i bez zapadła głucha cisza.
 3. Bardzo lubię porady mechaników. Zabrakło mi tylko informacji, że po x kilometrach należy przejść koniecznie na olej mineralny
 4. dariuszj

  Rutyna

  Wiele razy wyrzucałem dość ciężką deltę z włączonym silnikiem. Konkretny zamach, ręka po puszczeniu modelu szła w dół i zawsze było bez problemu. Później miałem lekkie latające skrzydło, które nie wymagało konkretnego zamachu i któregoś razu się zapomniałem. Model wypuściłem leciutko od niechcenia i oberwałem po palcach. Na szczęście było to jeszcze w czasach początków silników bezszczotkowych i model miał silnik przeróbkę z CD-ROMa o małej mocy. Skaleczenia nie były duże, uszkodziło mi paznokieć. Na nieszczęście było to na początku urlopu w Jastarni, gdzie łączyłem latanie z windsurfingiem. Potem było kombinowanie jak zabezpieczyć palce przed wodą, a i tak mi to namakało i się dość długo z tego powodu goiło. Od tamtego czasu dla pewności wyrzucam tego typu modele z wyłączonym silnikiem choć uważam, że szybki i zdecydowany wyrzut modelu jest raczej bezpieczny.
 5. A tak w kwestii "damek" i rowerów męskich. Ktoś mi może wytłumaczyć jak jest przewaga rowerów z ramą męską nad rowerami z ramą damską? Pytam, bo sam sobie kupiłem rower z ramą damską. Uważam, że taki jest wygodniejszy, bo się wsiada bez podnoszenia wysoko nogi.
 6. Czy Cz=0,5 to trochę nie za mało? Tym bardziej, że mowa jest o profilu, a nie całym płacie. Taki lot termiczny to lot z prędkością ekonomiczną co odpowiada dużym wartościom Cz. Niestoj w swojej książce "Zdalnie sterowane modele szybowców" w projekcie modelu F3B dla konkurencji długotrwałości lotu porównuje profile dla Cz w przedziale 0,7 do 1,0.
 7. Faktycznie nie doczytałem z tym UHU. Jakoś byłem przekonany, że to taki sam klej jak prawie wszystkie czyli szybkowiążący. Nie ma jednak już problemu, bo kupiłem Distal. Mimo, że 2x droższy niż wcześniej to i tak 2x tańszy od UHU. A jestem do niego przyzwyczajony - odpowiada mi gęstość, lekkie "płynięcie" i kolor.
 8. I jeszcze nie ma siodełka, a i tak kosztuje dwa razy tyle co rower, który to wszystko ma.
 9. Chyba trochę przesadzasz. 100g mniej w silniku to aż 65g w ogonie? Nie wydaje mi się. Przykleić możesz gdziekolwiek. Polecam odważniki do wyważania kół samochodowych już z taśmą klejącą.
 10. Może po prostu wrzuć trochę ołowiu na ogon? Wg mnie większy problem jest jak trzeba doważać dziób, bo ramię jest krótkie. A tutaj wystarczy naprawdę niewiele. Na tyle, że nie odczujesz różnicy.
 11. Wygląda na to, że udało mi się namierzyć Distal Classic: https://topmagnesy.com/pl/kleje/111-klej-distal-classic-61-g.html I oferta tego samego sprzedawcy na Allegro: https://allegro.pl/oferta/klej-epoksydowy-distal-classic-61g-9440592502 Cena odpowiednia do braku produktu na rynku, ale moim zdaniem i tak warto.
 12. Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Przecież tu mowa nie o pojedynczym samolocie tylko większej ilości. Mowa o statystyce jak sam tytuł nawet wskazuje.
 13. Właśnie potrafili. Tylko wtedy nie było już co łatać.
 14. Ja tam nie widzę picia, a co najwyżej wąchanie.
 15. SPRZEDAM jeden z moich nadajników MULTIPLEX Royal Evo z upgradem do najnowszej wersji Royal SX 3.56. Upgrade był wykonany w serwisie Multiplexa w Niemczech dwa lata temu. Jest to nadajnik w wersji 9 kanałowej. Posiada oprogramowanie i funkcjonalność taką jak nadajniki Royal SX. Podobnie jak wszystkie produkty Multiplexa tak i ten nadajnik to najwyższa jakość, niezawodność, ergonomia i możliwości. Polecam osobom, które chcą posiadać tani nadajnik w którym się nic nie psuje, nie urywa, nie zawodzi i niemal wszystko da się prosto zaprogramować i ustawić. Nadajnik posiada parę unikalnych cech jak np. możliwość obrócenia gimbali czy możliwość przypisania do pokręteł i później łatwego ustawiania w powietrzu wybranych parametrów. Nadajnik bardzo wygodny/ergonomiczny zarówno przy korzystaniu z pulpitu jak i przy lataniu kciukami. Panel przedni został pomalowany farbą antypoślizgową i dobrze trzyma się w rękach przy lataniu kciukami. Dodatkowo drugi, oryginalny panel. Nadajnik w pełni sprawny, wizualnie również w dobrym stanie (jak na zdjęciach). Jedyny drobny mankament to obluzowany plastik włącznika bez wpływu na działanie samego włącznika. Nadajnik sprzedaję bez modułu nadawczego HF. Mogę dodatkowo sprzedać w cenie 50 zł moduł nadawczy 35 MHz z syntezą częstotliwości. W nadajniku można zastosować oryginalny moduł i odbiorniki Multiplexa 2,4 GHz i korzystać z telemetrii. Jego montaż nie wymaga żadnych narzędzi ani umiejętności i zajmuje nie więcej jak minutę. Antena jest montowana w miejsce obecnej 35 MHz. Można również zastosować moduł dowolnego innego producenta jak np. FrSky, FlySky, Corona itd. czy moduł wieloprotokołowy i korzystać z odbiorników ulubionego producenta. W zestawie z nadajnikiem: - pakiet zasilający z 6 ogniw Eneloop AA - smycz Multiplexa - dodatkowy panel przedni - dodatkowe drążki - oryginalne opakowanie - drukowana instrukcja dla Royal Evo (dla Royal SX do pobrania na stronie producenta) Odbiór osobisty w Rzeszowie. Cena 400 zł z przesyłką. Kontakt PW lub e-mail: dariuszj@poczta.onet.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.