Skocz do zawartości

dariuszj

Modelarz
  • Postów

    1 275
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez dariuszj

  1. Odladzacz jak odladzacz, ale śrubokręty ciekawe.
  2. Da się może "odwrócić" działanie tego zestawu i wykorzystywać również jako kompresor?
  3. Zgodnie z przepisami 4000 zł kary. Bo to w końcu poważne i bardzo niebezpieczne wykroczenie w przeciwieństwie do np. wyprzedzania na przejściu dla pieszych za które grozi mandat 1500 zł.
  4. Te 500 metrów ktoś kiedyś wymyślił sobie ot tak z głowy czyli z niczego. To było jeszcze zanim powstał ten arkusz. Teraz niby z arkusza wychodzi to co wychodzi, ale jak zwykle nikogo z urzędników nie obchodzi, że ktoś lata dużym modelem. Nikogo też nie obchodzi, że te 500 metrów to za mało na zawody F5J czy GPS Triangle.
  5. A na czym ta kontrola z ULC polega? Co kontrolują? Chyba z ULC na sygnałach nie przyjeżdżają?
  6. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem metalowej tabliczki w stylu vintage z motywem plażowej dziewczyny to znalazłem fajną ofertę na Aliexpress.
  7. Promienia lotu powyżej 500 metrów nigdy się nie dawało ustawić. Pewnie uznali, że wzrok ludzki dalej jak 500 metrów nie sięga i byłby to już lot BVLOS
  8. Z jakimi parametrami nie pozwala zrobić check-inu? Wysokość, promień lotu czy coś innego?
  9. Ewentualnie jeszcze skontaktować się z ich odpowiednikiem rzecznika praw konsumenta.
  10. Jako, że temat przeszedł na zabytki to czuję się upoważniony do zabrania głosu Latam na Royal Evo, wcześniej w wersji 9 kanałowej a obecnie 12 kanałowej. Nadajnik był odesłany do producenta do aktualizacji do wersji Royal Pro a następnie już samodzielnie zaktualizowany do Royal SX. Latam jeszcze na 35 MHz, nadajnik ma moduł nadawczy z syntezą oraz skaner częstotliwości. Mam dużo odbiorników też MPX z syntezą. Można było dokupić oryginalny moduł na 2,4 GHz, odbiorniki i mieć telemetrię, ale moim zdaniem nie było warto już tego robić. Nadajnik z oryginalnym pulpitem jest moim zdaniem bardzo ergonomiczny. Ma duże, fajnie ukształtowane drążki w tym jeden z przyciskami. Dobre umiejscowienie suwaków - latam głównie motoszybowcami i na jednym mam silnik a na drugim klapy. Dodatkową zaletą są 3 timery na cały ekran - na jednym mam czas pracy silnika, na drugim całkowity czas lotu bez silnika a na trzecim czas lotu od ostatniego wyłączenia silnika. Możliwości programowania jak na dzisiejsze czasy dość skromne, ale lubię prostotę i minimalizm i mi to nie przeszkadza. Parę lat temu próbowałem przejść na nowszy nadajnik i kupiłem Horusa X12S, ale mi totalnie nie podszedł. Niedawno kupiłem też FrSky X20 i chyba się polubimy, a z X12S wykorzystałem pulpit i po wydrukowaniu adaptera/mocowania pasuje mi do X20.
  11. Po prostu napisz mu, że korzystasz z przysługującego prawa do zwrotu i prosisz o podanie adresu na który masz odesłać przesyłkę. Po odesłaniu w przypadku problemów ze zwrotem kasy najwyżej narobisz trochę szumu na forach. W sumie nie masz nic do stracenia - przesyłka nie powinna być jakoś wybitnie droga.
  12. Tylko wtedy raczej trudno mówić o zmniejszeniu objętości skrzyni korbowej.
  13. W teorii masz 14 dni na zwrot. Tracisz koszt wysyłki, ale i tak może warto.
  14. Jakbyś nie ustawiał paneli w zimie to i tak to praktycznie nic nie zmienia. Po prostu jest bardzo dużo dni pochmurnych, bardzo mało słońca i produkcja jest bardzo mała. I nawet te kilkadziesiąt procent więcej z niczego dalej daje nic.
  15. Piszesz kompletne bzdury. Dokładasz "traker" i masz kilkadziesiąt razy więcej energii? To po co ludzie montują po kilkanaście czy więcej paneli? Wystarczy jeden malutki panel, traker i już. Internet podaje, że traker zwiększa uzyski o 25-45%. To co piszesz będzie prawdziwe w jednym przypadku - uzysk jednej instalacji w ciemny pochmurny dzień a drugiej w słoneczny bezchmurny.
  16. To fakt, że panele są teraz w miarę tanie, ale i tak sens ekonomiczny jest tylko do pewnego momentu. Na Youtube jest sporo takich co to mają mnóstwo paneli, wielkie magazyny i jeszcze generator. I chwalą się, że są "off grid". Tyle tylko, że to im się praktycznie nigdy nie zwróci. Ale kto bogatemu zabroni. Co to znaczy, że traci?
  17. Do 6,5 kWp nie trzeba zgłaszać. A skoro się nie zamierza oddawać energii do sieci to po co fotowoltaika o większej mocy?
  18. Tylko właśnie chodzi o to, że to co wyprodukujesz w lecie wcale nie przepadnie. Dalej jest i będzie rok na wykorzystanie zgromadzonej energii.
  19. To prawda, że nie masz bladego pojęcia o czym piszę. To, że umowy są "stare" i Tauron wie ile kto zużywa niczego absolutnie nie zmienia. Jedynie na tej podstawie może co najwyżej wystawić w miarę trafne prognozy.
  20. Tylko do tej pory w takiej sytuacji to prosument miał darmowy kredyt od Tauronu. Stąd też moim zdaniem Taoron wprowadza te zmiany po to, żeby taką sytuację wyeliminować.
  21. I co w związku z tym? Uważasz, że Tauron powinien zmienić rozliczanie tylko tym którym się bilans nie domyka? To dopiero byłby wrzask i lament, że Tauron dzieli prosumentów na lepszy i gorszy sort.
  22. To też, ale podobno w różnych krajach bywają różne proporcje/normy w tym samym czasie.
  23. Wcześniej podobne zmiany już były w PGE tylko rozliczenie nie miesięczne a półroczne z zaliczkami. I podobne lamenty i krzyki. Rozliczenie finalne i tak jest roczne i sumarycznie nic się nie zmienia. Głównie chyba chodzi o to, żeby nie kredytować prosumentów. Taki przykład - ktoś powiedzmy wyprodukuje energię za 1000 zł a zużyje za 5000 zł. Płaci to po roku z opóźnieniem czyli ma darmowy kredyt którego koszty pokrywa PGE czy Tauron.
  24. Dla ścisłości cytat: "Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu potwierdził, że pod wiaduktem posadzono 10 sztuk klonu pospolitego, odmiany kulistej. Trzy pojawiły się od strony ronda Zapały, siedem od strony ulicy Siennej."
  25. Cieszmy się, bo dzięki temu modelarstwo to elitarny sport dla bogatych A poważnie to chyba kwestia skali produkcji. Na jeden wyprodukowany silnik typowo modelarski przypadają tysiące silników do kos.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.