dariuszj
Modelarz-
Postów
1 275 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Treść opublikowana przez dariuszj
-
Odladzacz jak odladzacz, ale śrubokręty ciekawe.
-
Da się może "odwrócić" działanie tego zestawu i wykorzystywać również jako kompresor?
-
Zgodnie z przepisami 4000 zł kary. Bo to w końcu poważne i bardzo niebezpieczne wykroczenie w przeciwieństwie do np. wyprzedzania na przejściu dla pieszych za które grozi mandat 1500 zł.
-
Te 500 metrów ktoś kiedyś wymyślił sobie ot tak z głowy czyli z niczego. To było jeszcze zanim powstał ten arkusz. Teraz niby z arkusza wychodzi to co wychodzi, ale jak zwykle nikogo z urzędników nie obchodzi, że ktoś lata dużym modelem. Nikogo też nie obchodzi, że te 500 metrów to za mało na zawody F5J czy GPS Triangle.
-
A na czym ta kontrola z ULC polega? Co kontrolują? Chyba z ULC na sygnałach nie przyjeżdżają?
-
Jakby ktoś był zainteresowany kupnem metalowej tabliczki w stylu vintage z motywem plażowej dziewczyny to znalazłem fajną ofertę na Aliexpress.
-
Amokka z zestawu RC-Europe - Pzestroga!
dariuszj odpowiedział(a) na Patryk Sokol temat w Motoszybowce
Ewentualnie jeszcze skontaktować się z ich odpowiednikiem rzecznika praw konsumenta. -
Jako, że temat przeszedł na zabytki to czuję się upoważniony do zabrania głosu Latam na Royal Evo, wcześniej w wersji 9 kanałowej a obecnie 12 kanałowej. Nadajnik był odesłany do producenta do aktualizacji do wersji Royal Pro a następnie już samodzielnie zaktualizowany do Royal SX. Latam jeszcze na 35 MHz, nadajnik ma moduł nadawczy z syntezą oraz skaner częstotliwości. Mam dużo odbiorników też MPX z syntezą. Można było dokupić oryginalny moduł na 2,4 GHz, odbiorniki i mieć telemetrię, ale moim zdaniem nie było warto już tego robić. Nadajnik z oryginalnym pulpitem jest moim zdaniem bardzo ergonomiczny. Ma duże, fajnie ukształtowane drążki w tym jeden z przyciskami. Dobre umiejscowienie suwaków - latam głównie motoszybowcami i na jednym mam silnik a na drugim klapy. Dodatkową zaletą są 3 timery na cały ekran - na jednym mam czas pracy silnika, na drugim całkowity czas lotu bez silnika a na trzecim czas lotu od ostatniego wyłączenia silnika. Możliwości programowania jak na dzisiejsze czasy dość skromne, ale lubię prostotę i minimalizm i mi to nie przeszkadza. Parę lat temu próbowałem przejść na nowszy nadajnik i kupiłem Horusa X12S, ale mi totalnie nie podszedł. Niedawno kupiłem też FrSky X20 i chyba się polubimy, a z X12S wykorzystałem pulpit i po wydrukowaniu adaptera/mocowania pasuje mi do X20.
-
Amokka z zestawu RC-Europe - Pzestroga!
dariuszj odpowiedział(a) na Patryk Sokol temat w Motoszybowce
Po prostu napisz mu, że korzystasz z przysługującego prawa do zwrotu i prosisz o podanie adresu na który masz odesłać przesyłkę. Po odesłaniu w przypadku problemów ze zwrotem kasy najwyżej narobisz trochę szumu na forach. W sumie nie masz nic do stracenia - przesyłka nie powinna być jakoś wybitnie droga. -
Tylko wtedy raczej trudno mówić o zmniejszeniu objętości skrzyni korbowej.
-
Amokka z zestawu RC-Europe - Pzestroga!
dariuszj odpowiedział(a) na Patryk Sokol temat w Motoszybowce
W teorii masz 14 dni na zwrot. Tracisz koszt wysyłki, ale i tak może warto. -
Jakbyś nie ustawiał paneli w zimie to i tak to praktycznie nic nie zmienia. Po prostu jest bardzo dużo dni pochmurnych, bardzo mało słońca i produkcja jest bardzo mała. I nawet te kilkadziesiąt procent więcej z niczego dalej daje nic.
-
Piszesz kompletne bzdury. Dokładasz "traker" i masz kilkadziesiąt razy więcej energii? To po co ludzie montują po kilkanaście czy więcej paneli? Wystarczy jeden malutki panel, traker i już. Internet podaje, że traker zwiększa uzyski o 25-45%. To co piszesz będzie prawdziwe w jednym przypadku - uzysk jednej instalacji w ciemny pochmurny dzień a drugiej w słoneczny bezchmurny.
-
To fakt, że panele są teraz w miarę tanie, ale i tak sens ekonomiczny jest tylko do pewnego momentu. Na Youtube jest sporo takich co to mają mnóstwo paneli, wielkie magazyny i jeszcze generator. I chwalą się, że są "off grid". Tyle tylko, że to im się praktycznie nigdy nie zwróci. Ale kto bogatemu zabroni. Co to znaczy, że traci?
-
Do 6,5 kWp nie trzeba zgłaszać. A skoro się nie zamierza oddawać energii do sieci to po co fotowoltaika o większej mocy?
-
Tylko właśnie chodzi o to, że to co wyprodukujesz w lecie wcale nie przepadnie. Dalej jest i będzie rok na wykorzystanie zgromadzonej energii.
-
To prawda, że nie masz bladego pojęcia o czym piszę. To, że umowy są "stare" i Tauron wie ile kto zużywa niczego absolutnie nie zmienia. Jedynie na tej podstawie może co najwyżej wystawić w miarę trafne prognozy.
-
Tylko do tej pory w takiej sytuacji to prosument miał darmowy kredyt od Tauronu. Stąd też moim zdaniem Taoron wprowadza te zmiany po to, żeby taką sytuację wyeliminować.
-
I co w związku z tym? Uważasz, że Tauron powinien zmienić rozliczanie tylko tym którym się bilans nie domyka? To dopiero byłby wrzask i lament, że Tauron dzieli prosumentów na lepszy i gorszy sort.
-
To też, ale podobno w różnych krajach bywają różne proporcje/normy w tym samym czasie.
-
Wcześniej podobne zmiany już były w PGE tylko rozliczenie nie miesięczne a półroczne z zaliczkami. I podobne lamenty i krzyki. Rozliczenie finalne i tak jest roczne i sumarycznie nic się nie zmienia. Głównie chyba chodzi o to, żeby nie kredytować prosumentów. Taki przykład - ktoś powiedzmy wyprodukuje energię za 1000 zł a zużyje za 5000 zł. Płaci to po roku z opóźnieniem czyli ma darmowy kredyt którego koszty pokrywa PGE czy Tauron.
-
Dla ścisłości cytat: "Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu potwierdził, że pod wiaduktem posadzono 10 sztuk klonu pospolitego, odmiany kulistej. Trzy pojawiły się od strony ronda Zapały, siedem od strony ulicy Siennej."
-
Cieszmy się, bo dzięki temu modelarstwo to elitarny sport dla bogatych A poważnie to chyba kwestia skali produkcji. Na jeden wyprodukowany silnik typowo modelarski przypadają tysiące silników do kos.
