Jump to content

mike217

Modelarz
 • Content Count

  2,663
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

mike217 last won the day on May 6 2020

mike217 had the most liked content!

Community Reputation

395 Excellent

About mike217

 • Birthday 04/08/1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Ślizgi klas M
 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1,442 profile views
 1. Ty masz do wyboru aż trzy typy a moje podstawowe pytanie jest jaką ładowarką dysponujesz ? Pamietaj ze cztero celowy pakiet możesz sobie zgrabnie podzielić na dwie sekcje i schować pod pokład wygodnie . Opory kawałka przewodu łączącego obie sekcje są pomijalne przy tak małych prądach .
 2. No i wszystko w temacie . Cztery dobre ogniwa wodorkowe nowe, pojemności 1300 ładowane regularnie przeżyją ten model . Lipo 2s z dobrym bec , zaznaczam dobrym a nie takim za dolara tez będzie dobrą opcją.
 3. Do takiego modelu gdzie będzie tylko winda i serwo steru wystarczy mały akumulator o pojemności 1 amperogodziny . Pobory w takim modelu znikome bo i praca tych urządzeń tylko okresowa . Pamietam jak zaczynałem modelarstwo w 94 roku, w modelarni do odbiorników do modeli latających mieli pakiety złożone z 4 kadmiakow o pojemności 600-800 mAh i latali na tym i latali . Dziś jest przerost formy nad treścią .
 4. Tak zbudować pakiet na ogniwach nimh w rozmiarze i pojemności jaka Tobie odpowiada . Jest tego mnogo na rynku . https://www.bto.pl/en/kat/61/cylindrical Z tego co widzę model który budujesz jest pokaźnych rozmiarów . Dlaczego się tak boisz tych paru gramów ? Potem będziesz ołów wkładać bo się okaże ze tu brakuje czy tam ..
 5. GP się nadają ale nie gabarycie paluszka . W tej chwili to potentat jesli chodzi o wodorki . Ja wykonuje akumulatory komercyjnie i wiem na czym robię . Gdyby trzeba było mogę taki pakiet albo polutowac albo zgrzać blachami niklowymi .
 6. Że się wtrącę, z lipola 2s po naładowaniu otrzymasz 8,4v i jak nie masz serwa HV i odbiornika to je uszkodzisz . Musisz zastosować Układ BEC żeby zasilanie zrobić albo 5v albo 6v . Jesli chcesz jednak zasilać z 4 akumulatorków nimh to zastosuj jakieś ogniwa GP lub jak pisał przedmówca eneloop . Polutuj je jednak razem bo używanie w modelach zasilania w koszykach to kryminał .
 7. Zdecydowanie motorowy. Mnie napędy żaglowe odrzucają ?
 8. Nawiasem , szukam drewnianej Łodzi do remontu . Długość do 5 metrów .
 9. Ostatni raz byłem na wodzie dwa tygodnie temu . Chyba już w tym sezonie pass. W następnym oczywiście zapraszam chętnych na rejsy Brdą. Ten sezon był udany, wypływalismy 80 motogodzin, żarłacz pożarł 450 litrów benzyny i 5 litrów oleju . Zrobiliśmy ponad 900 km po wodzie . Odwiedziliśmy Toruń , prawie Włocławek . Na dalsze eskapady zabrakło wody w Wiśle . Ahoj !
 10. Zdrowia Panowie ! Obserwuje sobie Wasze projekty . Szacunek za jakość wykonania . Pozdrawiam Michał
 11. mike217

  TWARDA BALSA

  Jak twardą balse potrzebujesz, mogę sprzedać w belkach jaką twardą tylko chcesz. Jaką ma mieć gramaturę na metr szescienny?
 12. Pierwszych trzech pozycji już nie ma.
 13. Panowie , piszę tutaj bo jak mam komuś oddać wole komuś z Bydgoszczy. Oddam książki- za darmo , czyszczę dom i mi to zbędne. ewentualnie wymienie na ksiązki z zakresu Ichtiologii, fizjologi zwierząt, botaniki. Mechanika Lotu modeli latających- J. Staszek Poradnik modelarza lotniczego- K. Łapiński Profile modeli Latających - W. Niestoj Godło i barwa w lotnictwie polski 1939-1945- Tomasz J Kowalski Lotnisko Toruńskie 1920-1945- Kazimierz Sławiński Pozdrawiam Michał Hoffa
 14. Prędkości nie zrobisz dając większa śruba a mając za małe obroty .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.