Jump to content

kaszalu

Modelarz
 • Content Count

  3,547
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

kaszalu last won the day on May 15

kaszalu had the most liked content!

Community Reputation

1,010 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kaziu - mam taki sam kadłub i zapewniam Cię, że ja się mogę na nim uwiesić i wytrzyma jako konstrukcja samonośna bez dodatkowych usztywnień - a moje gabaryty znasz !!! Janusz nie próżnuje - "Zaruski" w trakcie makijażu !!!
 2. kaszalu

  Airco DH-2 1/3

  ROZUMIEM! TYZ PIKNIE !!! Pewnie jakiś Harley .... Miałem stare DKW poj. 200cm3 z przednim trapezem i ręczna zmianą biegów przy zbiorniku ..... dawne czasy ! Coś w tym guście ..
 3. kaszalu

  Airco DH-2 1/3

  No to czekam cierpliwie na oblot !! Ale "wciągnięcie przez stare motorki" rozumiem doskonale - sam wpadłem..... No i oczywiście kombinuję model pod to cudo !!
 4. kaszalu

  Airco DH-2 1/3

  Dzień dobry ! Jakie są dalsze losy modelu ? Poleciał ?
 5. Widzę że Cię wciągnęło - Super - Kibicuję !!
 6. I jeszcze kilka moich fotek z tego dnia... Mikromodele też przeszły same siebie, i chociaż na filmach akurat tego nie widać, ale po regulacji wykonały długie loty aż do linii lasu za drogą po drugiej stronie lotniska !! To potwierdza teorię, że małe też jest sprawne i piękne !!! VID-20201011-WA0002.mp4 VID-20201011-WA0004.mp4 20201011_150026.mp4
 7. "VICTORIA" wiedzie już samodzielne życie w Kołobrzegu. Tomek pilnie ćwiczy rejsy w Resku Przymorskim - dzisiejsze pływanie w nowej i ładnej marinie ! Na jeziorze jak słychać i widać w głębi szkwali i szarpie, ale w basenie portowym można popływać !! VID-20201010-WA0001.mp4
 8. Extra !! Do użycia może jeszcze w październiku !!!!
 9. Życzę powodzenia - na pewno kiedyś wpadnie ci w łapki !! Najważniejsze aby się nie poddawać - wtedy fortuna sprzyja Twoim planom !! A teraz - he, he, he - idę ponownie odpalić "starego kotka" i posłuchać jak mruczy !!! Będzie jeszcze latał !!
 10. Jak już wcześniej wspominałem , dzięki dużej pomocy kolegów Marcina i Pawła ( oby żyli wiecznie !!) udało mi się zdobyć za oceanem pięknego SAITO FA 30 Open Rockera z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku ! Silnik ma ponad 35 lat - właściwie bliżej 40, bo ta wersja klawiatury zaworowej ( odlewane dźwignie zaworowe) obowiązywała w produkcji w roku 1979, potem były dźwignie stalowe - ale jest krzepkim facetem w średnim wieku z dużą ochotą na życie !! Dzisiaj właśnie został odpalony i w delikatnym chodzie z przerwami wypalił swoje pierwsze ( najprawdopodobniej .. sądząc po stanie technicznym) dwa zbiorniki paliwa ! Pali od palca po pierwszym - drugim kopnięciu i lubi na początku być lekko przelany. Śmigło Master Airscrew 10 x 5 wyważane fabrycznie, paliwo Byron for 4c + 5% rycynki na początek docierania, świeca typ Os Max F. Dźwięk....... muzyka, sami posłuchajcie !!! Teraz muszę się nim nacieszyć, poznać dokładnie, poduczyć się specyfiki i doregulować oraz dopieścić ! Model samolotu z okresu początków lotnictwa - właśnie pod ten silnik - w przygotowaniu ! Pan Saito ma u mnie wielki szacun !!! MOV_0028.mp4 MOV_0029.mp4
 11. No i nadeszła ta wiekopomna chwila !! Trzydziestoparoletni Open Rocker SAITO FA 30 został odpalony i przepracował swój pierwszy zbiornik paliwa !! Chodzi pięknie jak na takiego staruszka i jeszcze niejeden lot w odpowiednio klimatycznym sprzęcie wykona - i ten dźwięk rasowego lotniczego silnika !!! Mała relacja poniżej ! MOV_0028.mp4 MOV_0029.mp4
 12. ...Niesamowite jak wy to robicie..... No wiesz Marek - Janusz ma taki mały młoteczek, przecinaczek, lupkę i JEDZIE !!!! A najlepiej jak on sam coś o tym napisze !!!
 13. Więc wracamy i ruszamy do do prac kameralnych .... No i tabliczka zamontowana na nadbudówce !!!!
 14. Nadchodzą jesienne sztormy.... więc czas wracać do domu....
 15. Janusz też dłubie w mikroelementach - tabliczka pamiątkowa fundatora remontu "Generała Zaruskiego" ( leży na jego palcu, wymiary 12x8 mm !) wykonana w skali modelu ! Zdjęcie trochę małe ale coś widać -Janusz się postarał i zrobił lepsze !!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.