Jump to content

kaczma2

Modelarz
 • Content Count

  1,583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

kaczma2 last won the day on February 4 2019

kaczma2 had the most liked content!

Community Reputation

255 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Kazimierz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brak kantu, burta dno, utrudnia sprawę. Trójkątne listwy powinny być na skrajach dna żeby prowadziły wodę wzdłuż kadłuba a nie na boki. W przypadku tej motorówki pomogło.
 2. Znalazłem film dla tych co jeszcze nie wiedzą co i jak.
 3. Nie patrz na modele tylko na roczniki statków. Gdzieś w latach 70-tych wprowadzono przepisy morskie dotyczące tła. Zauważyłem niepokojące zjawisko na początku filmu 37 sek. szarpnięcie. Nie rób ciasnych zakrętów na pełnej prędkości. Grozi wywrotką. Oś steru powinna być pod innym kątem. Patrz rysunki ślizgów. Ster powinien wciągać rufę a nie wypychać, tak mniej więcej.
 4. Jest więcej niedoróbek ale jak coś na początku (nie moja robota) spieprzone to potem trudno poprawić. Już są napisy.
 5. Mała wskazówka. Dopiero teraz zauważyłem. Tło lamp pozycyjnych powinno być czarne.
 6. Wczoraj przepływał kanałem bocznokołowiec. Nawet ładnie zasuwał. Zrobiłem na Stoczniowcu próbę wyporności. Aby zanurzenie było na linii wodnej włożyłem oprócz aku, kombinerki , mały przecinak. młotek i małą siekierę bez trzonka. Oprócz balastu o tej wadze dojdzie regulator, odbiornik i nadbudówka ale to wpłynie w niewielkim stopniu. Pozostały do naklejenia napisy i do wklejenia greting na rufie.
 7. Jesienią strzelałem z TT na strzelnicy przy Rynkowskiej do blachy. Tak jak kiedyś do tarczy strzelałem 46 pkt. tak teraz same pudła. Wiek robi swoje.
 8. Machał źle mnie zrozumiałeś. Mi chodzi głównie o silnik, silniki. Ogólnie w motorówkach, tych większych. Z doborem jest największy problem. W relacjach pytali czy wskazany silnik będzie odpowiedni lub jaki zastosować. Ze wszystkim poradził sobie bikerxcful. Jego filmy są na YT. Relacja była ale nie znalazłem lub usunął. Lepiej gdyby do modelu Marcina był osobny temat. Łatwiej wyszukać potrzebne dane. Co do pływania rekreacyjnego to modelarz stawia sobie pewne wymagania i do nich dąży. Nie można sprawę załatwić określeniem dla przyjemności skoro te wymagania nie są spełnione. Na pewno chciałby aby dziób wyszedł z wody . Żeby pływanie wyglądało realistycznie. Można dokonać zmian, zostawić tak jak jest albo rzucić w kąt.
 9. Z tego co pamiętam z relacji budowy, motorówki typu Riva potrzebują specjalnego podejścia do napędu. Prawie jak do ślizgu. Podobnie jest z napędem modeli kutrów torpedowych.
 10. Gratuluję. Będzie dobrze pływać. Groziło zamknięcie dojścia do wału i silnika. Problem prawie sam się rozwiązał. Część pokładu wyjmowana. Widać na zdjęciach.
 11. Stoczniowiec. Pokład zrobiony. Zastanawiam się czy pokład zostawić tak jak jest i tylko posmarować żywicą? Stanie się jeszcze bardziej ciemny. Czy tak jak podano na planach malować na zielono co staje się skomplikowane. Poukładałem części i zrobiłem zdjęcie . Brakuje jeszcze pałąków ochronnych pod liną holowniczą. Nie podoba mi się, że nie będzie dojścia do napędu.
 12. Pływanie było w sobotę. Woda o dziwo była całkiem niezła.
 13. W 38 sek. co to było. W podmuchu wywinęła się pod wiatr czy to twoje działanie?
 14. Odradzam pływania na maxa. Maciej z innego forum zgłaszał, że widział wygięte łopatki śrub. Jest z się z czego cieszyć.
 15. Miało być od dołu. Jest od dołu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.