Jump to content

kaczma2

Modelarz
 • Content Count

  1,507
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

kaczma2 last won the day on February 4 2019

kaczma2 had the most liked content!

Community Reputation

233 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Kazimierz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wczoraj pomalowałem kadłub poniżej linii wodnej a dzisiaj powyżej. Po 2 razy. Porobiłem bloczki, imitacje i poręcz z forniru mahoń na rufowy reling.
 2. Białe paski na kominie poprawiłem. Powinny być poziome. Zmontowałem relingi na tym pokładzie.
 3. Namalowałem niebieski pas na kominie. Tym razem użyłem innej taśmy. Wyszło dobrze. I po naklejeniu pasków. Wyszedł następny błąd na planach. W środkowej części nadbudówki otwór na bulaj jest za bardzo w prawo przez to schodki na górny pokład też w prawo i słupek relingu . Powierciłem otwory na słupki relingów.
 4. No i porażka. Miały być ładne ramki a wyszły podcieki. Te żółte taśmy są do d... Po wyschnięciu zabrałem się za wydrapywanie. Wyszło ciulowo. Teraz pomyślałem. Bym zrobił pisakiem permanentnym i by wyszło dużo lepiej. Teraz od nowa. Na zawodach na basenie (Opole) lepiej pływać małym modelem? Są węższe bramki.
 5. Pomalowałem podkładową kadłub i zrobiłem poprawki.
 6. Takie drabinki, 4 komplety i 2 bloczki.
 7. Tylko, że niewiele zostało. Okucia , bloczki, linki do masztu , pomalować kadłub ,złożyć i jeszcze coś się znajdzie.
 8. Odwiedziłem Janusza i zrobiłem kilka zdjęć.
 9. Właśnie wróciłem z piwnicy, gdzie pomalowałem następne miejsce nadbudówki i zrobiłem schodki. Wyciąłem z blachy mosiężnej paski szer. 3mm na boki i 3,5 mm na stopnie. W klocku naciąłem szpary na głębokość 3,5 mm pod odpowiednim kątem i powsuwałem odcinki schodków. Końce z obu stron oblutowałem oraz paski na boki z jednej strony grubszą warstwą cyny. Następnie jeden pasek przyłożyłem do końców schodków i podgrzałem lutownicą . Tak samo drugi pasek. Po sprawdzeniu lutów ostrożnie wysunąłem całość z klocka. Nie zabrałem aparatu. Zdjęcie będzie jutro.
 10. Dalsze prace. https://photos.app.goo.gl/xmKLSph1Tkariy8P7
 11. Wspomniałeś o wiośnie. Na mojej działce ROD kwitnie ciemiernik. W sobotę był cienki lód na kanale. I też mam zamiar zbudować model do wiosny.
 12. Pouzupełniałem części na nadbudówkę. To jeszcze półfabrykaty, prymityw bo i plany prymityw. Nie dołożyłem anteny. Będą jeszcze relingi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.