Jump to content

kaczma2

Modelarz
 • Content Count

  1,471
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

kaczma2 last won the day on February 4 2019

kaczma2 had the most liked content!

Community Reputation

226 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Kazimierz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. J-23, kadłub laminatowy żaglówki NSS 650 czyli RG65 kupisz na modelmast za 50 zł. a opis był w numerach 3 i 4 / 2009 Modelarza.
 2. Drobne braki na powierzchni nie szpachluj chyba, że będzie malowany i całość pozostaw w jednakowym kolorze. W przechyle pokarze się zielony i nieciekawie to wygląda. Do płetwy dojdzie balast?
 3. J-23 podaj czy chcesz się rozeznać czy budować. Dla relaksu czy na zawody. Długość kadłuba: 30 cm; 65 cm. czy 100 i więcej cm. Od tego zależą propozycje. Dla każdej z klas inni organizują zawody.
 4. Pozostała część pokładu sklejona. Na zdjęciach przed klejeniem.
 5. J-23, żaglówki typu RG65 i mniejsze, żaglami porusza zamocowane na serwie długie ramię na końcu przywiązana linka.przechodzi przez otwór w pokładzie pod bomem. Rozwidla się do bomu i do foka. Żaglami porusza także wiatr. W dużych żaglówkach stosowana jest winda żaglowa. Na początek, prosta, łatwa w budowie i transporcie, dobrze pływa żaglówka RG65 Jif65 Plan jest do wygooglowania. Właśnie taka mojej produkcji pływa na filmie po Kanale Bydgoskim . Mniejszą popularną klasą jest Footy Class.
 6. W najłatwiejszej części pokład przyklejony. Dwie jasne listewki 2x5 i jedna ciemna 2x3.
 7. Zrobiłem obrzeża pokładu przy nadburciu i przygotowane szerokie listwy na kołnierz pod nadbudówkę.
 8. Jeszcze w piątek wyciąłem i dopasowałem wnękę na kotwicę z prawej strony modelu. Przy okazji obtarłem powierzchnię.
 9. Dopasowane łoże do kadłuba i silnika, oś silnika do wału śruby. Do zrobienia jeszcze poprawki szlifu szpachlówki oraz wnęki i kanały kotwiczne.
 10. Robię różne rzeczy. Położyłem warstwę szpachli. Trochę szlifuję, dopasowuję łoże silnika. Wkleiłem wał i rurki do osi steru. Nakleiłem balustrady na nadburciu, ostatni odcinek twardnie żywica.
 11. Widać luzy, ale to się szybko zapełni i może zrobić się ciasno. Tak zwykle bywa.
 12. skala 1:50 Zamocowany zostanie ten silnik. Mniejszy od np.600
 13. Pierwsza z najgorszych robót zakończona, laminowanie. Zabrałem z piwnicy do mieszkania żeby w ciepełku dobrze stwardniał. Teraz druga robota, szpachlowanie i szlifowanie. Wcześniej zrobiłem śrubę w takim przyrządzie kolegi Janusza. Na 2,3 i 4 łopatki. Piasta nakręcana na wkręt z tulejką wkładaną w przyrząd. W takiej pozycji była lutowana palnikiem.
 14. Po poprawkach zrobiłem, zlutowałem śrubę napędową. Wyszła trochę mniejsza niż powinna. Wycięcia na wał i silnik zrobione. Teraz dopasować długość wału, dociąć rurkę i zlutować z panewkami.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.