Jump to content

kaczma2

Modelarz
 • Content Count

  1,743
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

kaczma2 last won the day on March 25

kaczma2 had the most liked content!

Community Reputation

363 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Kazimierz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sobotę było drugie pływanie motorówki. Więcej i film na Imprezy i spotkania regionalne/Północ/Pływanie-Bydgoszcz i okolice
 2. Drugie wypłynięcie Celinki. Tym razem z kamerą. Jest lekki przechył na prawą burtę z powodu umieszczenia na rufie kostki ołowiu dla dociążenia rufy. Będzie poprawka bo na swojej fali woda dostała się do środka.
 3. Grzejnikiem jest rezystor. Aż parzy. Dlatego jest w ceramice, kostka.
 4. Rezystor 10 ohm 5W. Owinięty knotem od lampy naftowej i umocowany drutem stalowym. Zasilałem 4x lion.
 5. W moich działaniach z wytwornicą dymu, to najwięcej dymu było gdy palił się bawełniany knot. Moja wytwornica jest na rezystorze ceramicznym. Może nie daje dużo dymu ale jest OK. Połączenia skręcałem śrubkami, nie lutowałem. Na YT była wytwornica z dwoma rezystorami.
 6. Motorówka Celinka wczoraj popływała. Niedługo. Była fala i wiatr. Mały półmetrowy model skakał na falach. Pływa nawet szybko.
 7. Porty COM nie znalazłem, są USB. Arduino-nightly powinien być nowy na Win 10. Tak myślę. Przedtem robiłem na XP i na nim na moduł wgrywałem. Kompilacja przeszła ale potem był "błąd kopiowania" Chyba moduł walnięty, podróba. Niżej zamieszczam rysunki symulatora dźwięku. Ze wzmacniaczem. Narysowane pod montowanie tak jak SMD ale elementy normalne. Mam też symulatory z Conrada gdzie po przełączeniu przełącznika w nadajniku, w modelu przekaźnik wyłącza diesla a włącza syrenę. Diesel powinien nadal pracować ale chyba potrzebny jakiś mixer zamiast przekaźnika.
 8. Napisałem: patrząc na ostatni film. Na nim nie ma arduino. Jest zupełnie co innego. Na arduino mam w modelu całość. Od przewodów do odbiornika do głośnika. W tym pliki do wgrania diesla wielocylindrowego z syreną i diesla kutra torpedowego. Z karty SD są opóźnienia. Próbki muszą być tak małe żeby się zmieściły w pamięci arduino. Gdzie w dziesiątce można znaleźć porty com bo wgrywając CH341 powinien pojawić się nowy port. W XP wiem. Znalazłem taką małą instrukcję co kiedyś napisałem: To może być pomocne dla zaczynających zabawę w dźwięki z Arduino.Krótka instrukcja przekopiowana z maili, którą posłużył się Paweł. Sprawdził.http://www.arduino.cc/en/Main/Software tu jest program Arduino IDE do ściągnięcia.Sterownik. Miałem kłopoty ze znalezieniem i ściągnięciem.Nie napisałeś jaki masz moduł. Na CH340G czy na FTDI bo pod to musi być sterownik. Dla sprawdzenia podłącz moduł do USB (niektóre kabelki od aparatów foto pasują) czy nastąpi połączenie. Na CH340G (tańszy) sterownik CH341SER. Po instalacji na PC w panelu sterowania będzie nowy COM.Na stonę z linku wejdź z Google i skorzystaj z tłumacza.Teraz pliki RysiaM, ShipSoundLib1.2 ship_sound_V1_6_1 lub inny, ściągamy i zostawiamy spakowane.Po uruchomieniu programu folder arduino - nightly; arduino będzie wersja PL. Najpierw w Narzędzia, Płyta trzeba wybrać rodzaj arduino np. nano i w Port zaznaczyć właściwy COM, który powstał po instalacji sterownika w Panelu sterowania Maneger.W Szkic Include Library klik ad ZIP library i zaznaczamy spakowany pierwszy plik i Open. Po skopiowaniu tak samo z drugim plikiem.Jeśli nie było problemów to można podłączyć moduł i w Plik, Open Recent klik ShipSound zapełni się okno. Teraz można klik Strzałka i nastąpi kompilacja i ładowanie. Po pozytywnym komunikacie moduł jest gotowy do wciśnięcia w podstawkę, włączanie zasilania i powinien być dźwięk. Połączenia robiłem według schematu Darka.z b i o
 9. Patrząc na ostatni film nasuwa się wniosek, że mając taki moduł dźwiękowy można zrobić taki sam. Problemem jest soft.
 10. Coś o dźwiękach jest tu Mam zrobiony układ na Arduino, działający. Praca silnika i syrena.
 11. Pięknie! Ja to bym musiał napisać instrukcję żeby wszystko spamiętać. Po jakimś czasie jak wyciągnę model to muszę dochodzić co i jak.
 12. Od wkrętarki jest prądożerny . Bez obciążenia bierze ponad 1 A. Jest przystosowany do natychmiastowej pracy pod dużym obciążeniem. Zrób pomiary także z hamowaniem i oblicz na jak długo starczy prądu z danego lipola. Może ci to odpowiada.
 13. Jest jeszcze jeden Hercules. W necie dużo zdjęć. Wykorzystując zdjęcia i plany mojego Herculesa można narysować nowe plany. Mam także hit. Statek S/S Stawenes z Norwegii Plany, Modelarze 9 i 10 1996 Dużo rysunków 8 stron. i zdjęć.
 14. Miało być pływanie a był lany poniedziałek i to zimowy. Ta figurka kapitana oczywiście za mała o 1/3 ale chciał sobie postać w modelu to go postawiłem.
 15. Miało być pływanie a był lany poniedziałek i to zimowy. Ta figurka kapitana oczywiście za mała o 1/3 ale chciał sobie postać w modelu to go postawiłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.