Jump to content

Grzesiek1

Modelarz
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Grzesiek1

 • Birthday 09/25/1991

Contact Methods

 • WWW
  http://www.technikagd.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Skawina
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, elektronika
 • Imię
  Grzegorz

Recent Profile Visitors

306 profile views
 1. https://www.olx.pl/oferta/skrzydlo-su-29-sebart-samolot-rc-CID767-IDINeoD.html
 2. https://www.olx.pl/oferta/dakota-dc3-samolot-rc-CID767-IDIMhlA.html
 3. Oblot mojej Cessny. Od pierwszej kreski w cadzie po oblot w związku, że sam rysowałem jako pierwszy model, byłem potrójnie zestresowany. Widać przy oblocie. Ale kolejne loty były już całkiem spoko. Do lądowania da się kilka razy wolniej;)
 4. W końcu jakiś ruch w naszej grupie;) zmotywowany, że moja Cessna poleciała muszę pomalować maskę! Filmik będzie taki forumowy;) po lakierowaniu. Pomiędzy właścicielem a iskrą zaiskrzyło;) będzie piękna!
 5. Witam. Poszukuję planów Su29 140e 194 cm. Ewentualnie pliki pod wycinankę.
 6. A potrzeba tu aż arduino?:) Na cd4013 jest jeszcze taniej:) używam jako killswitch w moich samolotach. Od 3 lat bez awarii.
 7. Paweł zdążysz do maja? kibicuję:) oby był tak samo ładny jak ten mniejszy. Co to za silnik?
 8. Grzesiek1

  (P) RWD 5

  Jeśli można prosić o plany to mój adres: technikagd@interia.pl Pozdrawiam.
 9. usunąłem sobie post niechcący:D ja jestem osobą budującą testująca. Nie opieram się za dużo na teorii. Zrobiłem prototyp. Testowaliśmy z powodzeniem. Tylko ja płytki robię sam, dioda lutowana do druku i duza powierzchnia miedzi przy elemencie. Dodatkowo cynuje grubo masy i miejsca przy elementach, które mogą mieć temperatury. Plytka zimna. I uklady liniowe ogólnie nie maja sprawnosci 100% coś gdzieś uciec musi. Co do diod tez mnie to zastanawia. Cieplo rozchodzi się na 3 prądy na 3. Przecież nie są szeregowo
 10. Osobiście mam jedna podwójna dioda na jeden pakiet. 2x25A z tego co pamiętam. Dwa takie same pakiety z tej samej firmy. I w miarę równo wysiadają. Dioda nie jest uc wiec na tym nie jesteśmy w stanie równo wyładować pakietów. Tak jak wyżej napisał kolega Enter1978. Menadżery typu dualski itp. Mają układ scalony mierzący napięcie.
 11. Przykładowo ltc3864 ale jest dlawik. Nie mam pojęcia jak może zachowywać się odbiornik z takim dławikiem. Mogą być zakłócenia? Są układy też z serii ltc porównujące napięcia wejściowe i wybiera to wyższe. osobiście chyba jednak wole schotky bo scalak mniej to zawsze bezpieczniej.
 12. No tak. Ja zbudowałem taki menadżer ( listwę zasilającą) zabezpieczenia serw, wyłącznik dwa pakiety i killswitch. Bez przetwornicy. Są układy sterujące dwoma mosfetami. Obniżają napięcie i nie potrzebują dużej różnicy napięcia wej-wyj. Kończy się to na tym, ze datasheety są a układów brak. Wspólnymi siłami można zrobić płytkę, która zadowoli nawet lataczy 3d;) Nie każdy może latać na serwach hv. I chciałby mieć coś takiego na pokładzie. Nie kupując powerboxa za 1tys zl.
 13. Koledzy chodziło mi o układ scalony do przetwornicy stepdown liniowej. Steruje on dwoma mosfetami. Jak w dualskim. Ja nie krytykuję tylko pomagam. I wspólnymi siłami można zrobić coś lepszego. Nie czepiam sie 7805 tylko dałem lepszą propozycję bo LDO. Jest bardziej uniwersalna jeśli chodzi o pakiet wejsciowy. Mi chodzi o zasilanie serw np10szt cyfrowych z 6v. Żaden gotowy układ scalony bez "pomocy" tranzystora nie wytrzyma takiego prądu. Przynajmniej nie znalazłem takiego jeszcze. Z czystej ciekawości nie z krytyki jestem w tym temacie. Człowiek uczy sie całe życie;) bo poto jest chyba ta dyskusja? Co się tak czepiacie z niedzieli
 14. W sumie lepiej zejść z pakietem na life i latac bez tych tutaj zbędnych problemów. Jest kolega w stanie podpowiedzieć jaki scalak/driver mosfetow do beca? Nie obrażę się jeśli nie;) wiem ile to pracy kosztuje i stresu jak czyjś model leci na Twoim prototypie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.