Jump to content

Henryk S.

Modelarz
 • Content Count

  945
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Henryk S. last won the day on September 13 2016

Henryk S. had the most liked content!

Community Reputation

92 Excellent

2 Followers

About Henryk S.

 • Birthday 03/28/1948

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sosnowiec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja moczę balsę denaturatem też śmierdzi ale bardzo ładnie się wygina , jeżeli ktoś nie lubi smrodu denaturatu to może moczyć spirytusem do picia balsę i gardło.
 2. Henryk S.

  DKD-1

  Wycięcia na zawiasy płaskie robię nożykiem służącym do robienia otworów , można go kupić w Modele Max pod nazwą - nożyk do zawiasów.
 3. Mecenasie Tablica już dawno wisi na płocie , tylko zakłady lotnicze w Sosnowcu , nie byłeś u mnie to jak mogłeś widzieć tą dużą piękną tablice.
 4. Czwarta zbudowana na zamówienie PZL-P11c o rozpiętości 3,57m , no i kilka zdjęć jak ten model wygląda.
 5. W każdym modelu który budowałem robię wznios płatów o grubość profilu , kładąc model na plecach płaty dolegają do powierzchni , jeżeli budowałeś model i płaty masz mocowane na blachy do kadłuba , wystarczy tylko wydłużyć zastrzały. Zobacz na drugiej stronie budowy pierwszego modelu jest tam pokazane jak to robię.
 6. Buduję już czwartą P 11 , dwie 2,5m,jedna 3m którą latał Piotr Kaplon , teraz buduję o rozpiętości 3,57 , wszystkie moje modele pięknie latają jak trenerki górnopłaty , przeczytaj u mnie na stronie 14 tam gdzie jest przecięty centropłat , jaka może być przyczyna kiepskiego latania.
 7. Jak w temacie poszukuje planów SE-5a w skali 1:4 lub 1:3 , najlepiej plany wykonawcze do budowy modelu , lub z zestawu kit.
 8. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
 9. Znajomo gdyż była to Twoja wycinanka , rozpoczęta przez Ciebie. Będzie malowany dopiero w tą sobotę w lakierni Mazdy , gdyż w domu córka robi remont i mam garaż zajęty. Mieszkasz w Sosnowcu to zapraszam na odwiedziny .
 10. Budowa bardzo szybko posuwa się do przodu,ale to jest na razie sama konstrukcja,zabawy w drewnie pozostało już niewiele,ale potem wykończenie zajmie dużo czasu. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
 11. Tak Arku przewietrzyłem i to bardzo mocno,z porządnych makiet to poszło P_11c o rozpiętości 3 m RWD-6 rozpiętość 3,14m jeszcze czeka na odbiór makieta RWD-5 o rozpiętości 3,19 m. Więcej dla siebie już nie będę budował, tylko na zamówienie a mam ich kilka .
 12. W oczekiwaniu na lepszą pogodę do malowania RWD- 13 , wziąłem się za budowę Camela , jest to zestaw kupiony od kolegi Słowaka. Nie będę się rozpisywał , gdyż kolega Marek zamieścił już całą budowę tego modelu z tego zestawu. Budowę rozpocząłem trzy dni temu i tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
 13. RWD 8 czeka na oblot. Nie siedziałem tylko wziąłem się za budowę , RWD-13 o którym już tu pisałem , model ten będzie można oglądać w Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie , zamieszczam kilka zdjęć z budowy modelu. Te zdjęcia były robione miesiąc temu , teraz model już prawie gotowy czeka na lepszą pogodę do malowanie. No i wczoraj wziąłem się za następny projekt , nie będę czekał bezczynnie na lepszą pogodę.
 14. SMUTNA WIADOMOŚĆ 28 marca 2019 roku otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci naszego Kolegi Andrzeja WIELIŃSKIEGO. Andrzej był wspaniałym modelarzem, uczynnym kolegą, niezastąpionym konferansjerem prowadzącym organizowane przez nasz klub pokazy i zloty modelarskie. Odszedł wielki człowiek! Andrzeju, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Członkowie Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach _____________ Pogrzeb Andrzeja WIELIŃSKIEGO odbędzie się we wtorek 2 kwietnia 2019 r. Pogrzeb rozpocznie się mszą św. w kościele pw. św. Jacka w Katowicach (skrzyżowanie ulicy Leśnej z Prusa), o godz. 13:00, a następnie odprowadzenie na cmentarz komunalny przy ul. Panewnickiej w Katowicach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.