Jump to content

Henryk S.

Modelarz
 • Content Count

  945
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Henryk S.

 1. Ja moczę balsę denaturatem też śmierdzi ale bardzo ładnie się wygina , jeżeli ktoś nie lubi smrodu denaturatu to może moczyć spirytusem do picia balsę i gardło.
 2. Henryk S.

  DKD-1

  Wycięcia na zawiasy płaskie robię nożykiem służącym do robienia otworów , można go kupić w Modele Max pod nazwą - nożyk do zawiasów.
 3. Mecenasie Tablica już dawno wisi na płocie , tylko zakłady lotnicze w Sosnowcu , nie byłeś u mnie to jak mogłeś widzieć tą dużą piękną tablice.
 4. Czwarta zbudowana na zamówienie PZL-P11c o rozpiętości 3,57m , no i kilka zdjęć jak ten model wygląda.
 5. W każdym modelu który budowałem robię wznios płatów o grubość profilu , kładąc model na plecach płaty dolegają do powierzchni , jeżeli budowałeś model i płaty masz mocowane na blachy do kadłuba , wystarczy tylko wydłużyć zastrzały. Zobacz na drugiej stronie budowy pierwszego modelu jest tam pokazane jak to robię.
 6. Buduję już czwartą P 11 , dwie 2,5m,jedna 3m którą latał Piotr Kaplon , teraz buduję o rozpiętości 3,57 , wszystkie moje modele pięknie latają jak trenerki górnopłaty , przeczytaj u mnie na stronie 14 tam gdzie jest przecięty centropłat , jaka może być przyczyna kiepskiego latania.
 7. Jak w temacie poszukuje planów SE-5a w skali 1:4 lub 1:3 , najlepiej plany wykonawcze do budowy modelu , lub z zestawu kit.
 8. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
 9. Znajomo gdyż była to Twoja wycinanka , rozpoczęta przez Ciebie. Będzie malowany dopiero w tą sobotę w lakierni Mazdy , gdyż w domu córka robi remont i mam garaż zajęty. Mieszkasz w Sosnowcu to zapraszam na odwiedziny .
 10. Budowa bardzo szybko posuwa się do przodu,ale to jest na razie sama konstrukcja,zabawy w drewnie pozostało już niewiele,ale potem wykończenie zajmie dużo czasu. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
 11. Tak Arku przewietrzyłem i to bardzo mocno,z porządnych makiet to poszło P_11c o rozpiętości 3 m RWD-6 rozpiętość 3,14m jeszcze czeka na odbiór makieta RWD-5 o rozpiętości 3,19 m. Więcej dla siebie już nie będę budował, tylko na zamówienie a mam ich kilka .
 12. W oczekiwaniu na lepszą pogodę do malowania RWD- 13 , wziąłem się za budowę Camela , jest to zestaw kupiony od kolegi Słowaka. Nie będę się rozpisywał , gdyż kolega Marek zamieścił już całą budowę tego modelu z tego zestawu. Budowę rozpocząłem trzy dni temu i tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
 13. RWD 8 czeka na oblot. Nie siedziałem tylko wziąłem się za budowę , RWD-13 o którym już tu pisałem , model ten będzie można oglądać w Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie , zamieszczam kilka zdjęć z budowy modelu. Te zdjęcia były robione miesiąc temu , teraz model już prawie gotowy czeka na lepszą pogodę do malowanie. No i wczoraj wziąłem się za następny projekt , nie będę czekał bezczynnie na lepszą pogodę.
 14. SMUTNA WIADOMOŚĆ 28 marca 2019 roku otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci naszego Kolegi Andrzeja WIELIŃSKIEGO. Andrzej był wspaniałym modelarzem, uczynnym kolegą, niezastąpionym konferansjerem prowadzącym organizowane przez nasz klub pokazy i zloty modelarskie. Odszedł wielki człowiek! Andrzeju, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Członkowie Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach _____________ Pogrzeb Andrzeja WIELIŃSKIEGO odbędzie się we wtorek 2 kwietnia 2019 r. Pogrzeb rozpocznie się mszą św. w kościele pw. św. Jacka w Katowicach (skrzyżowanie ulicy Leśnej z Prusa), o godz. 13:00, a następnie odprowadzenie na cmentarz komunalny przy ul. Panewnickiej w Katowicach.
 15. Do napędu steru wysokości i kierunku wystarczą linki wędkarskie o przekroju 0,67 mm można kupić na allegro , po wpisaniu Coated Core 7 . Do naciągów płatów dałem linki ze stali nierdzewnej splot 7x7 1 mm , też kupione na allegro.
 16. Budowa modelu już ukończona i czeka do wiosny na oblot , model jest uzbrojony kompletny , tylko tankować i lecieć , waga gotowego do lotu 7,26 kg
 17. Byłem 1 Września na otwarciu muzeum Dywizjonu 303 Zumbacha w Napoleonie , rozmawiałem z Jackiem Samjłowiczym na temat filmu , powiedział mi ze teraz będzie kręcony serial .
 18. Zapraszamy wszystkich modelarzy na VII Piknik Modelarski w Bobrownikach. W tym roku piknik odbędzie się 01 09 2018 r. od godziny 8.00 do zachodu słońca , jest to piknik jednodniowy , ale chętni do latania mogą zostać na niedziele. Na tym pikniku można latać wszystkimi modelami co kto ma. Od godziny 19.00 jest przewidziany grill i ognisko.
 19. Wyrazy współczucia dla rodziny . [*]
 20. Znowu troszkę do przodu , statecznik poziomy gotowy do oklejania.
 21. Nie zamierzam nic tym wozić , tylko jeden raz ale ja go zawiozę bez powrotu , zostanie na zawsze w muzeum.
 22. Nie będę zwalniał jeszcze przyspieszę , gdyż nowy projekt już czeka w kolejce a będzie to RWD 13 o rozpiętości 3,6 m.
 23. Może mogłem zrobić profil samostateczny , ale obawiałem się że model może żle latać , więc dałem profil NACA 2415 , który jest sprawdzony w modelarstwie. Aura do latania jest kiepska , więc budowa szybciej posuwa się do przodu. Zrobiłem lotki , kesony płatów pokryłem balsą 2 mm i nakładki na żebra szerokości 4 mm , spływy w płatach i lotkach to od spodu sklejka 2 mm a od góry twarda balsa. Mocowania zastrzałów są wytłoczone z duraluminium , zastrzały to rurki aluminiowe 8 mm z Castoramy , pozostało jeszcze oprofilowanie balsą. Statecznik pionowy i ster kierunku jest z samej balsy , tylko wręga statecznika jest wzmocniona sklejką 3 mm jego waga to 6 dkg , statecznik poziomy też będę robił z samej balsy , aby tył był jak najlżejszy wtedy nie będę woził ołowiu z przodu. Podwozie zrobiłem z drutu sprężynowego 5 mm na które przychodzą koła , a podpórki do tyłu 4 mm , amortyzatory to sprężyny i do tłumienia szybkiego odbijania dałem amortyzatory meblowe 60 N.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.