Jump to content

stema

Modelarz
 • Content Count

  2,061
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

stema last won the day on September 27 2019

stema had the most liked content!

Community Reputation

153 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Stefan

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Malujesz element żywicą, nakładasz tkaninę i znowu malujesz? Czy na koniec odsączasz nadmiar?
 2. O najkrótszym starcie pisałem mając też na myśli start STOL, tam (szczególnie w zawodach) liczy się "każdy centymetr". Czytałem opis startu Żwirki i Wigury w konkursach. Tak właśnie startowali, a za wypuszczenie klap odpowiadał Wigura. Nie mogę jednak tego teraz znaleźć.
 3. Nie wiem, o którą odpowiedź chodzi, ale ten Twój FunCub startuje z miejsca. To silnik z zestawu czy sam dobierałeś? I na Boga, nie pisz do mnie Pan. Jestem takim modelarzem jak my tu wszyscy.
 4. Natomiast nasuwa mi się pewna analogia z obliczeniami skrzydła dla Magika i Diany II, ale nie wszystko o tym oczywiście wiem.
 5. W Silencie takiego rozwiązania nie widziałem, ale w przeróżnych innych modelach oczywiście, że tak widziałem. Natomiast Witek może mieć sporo racji, bo np skrzydło i końcówki na łączeniu mogło by próbować się rozwarstwiać przy pracy końcówek na krótkich bagnetach i w nacięciach wzdłuż lotek i klap.
 6. Mi nie chodziło o "majdrowanie" gazem tylko o zmniejszeniu się prędkości modelu do utraty siły nośnej. Modele o "niewielkiej" wadze i dużym oporze czołowym tak czasem mają. Wtedy można sie uratować silnikiem.
 7. Zapas mocy przydaje się w momencie gdy zawracasz z wiatrem i nagle prędkość robi się za mała i model przepada. Szarpnięcie silnikiem może go uratować jeśli starczy wysokości.
 8. Zadzwaoń do sklepu F3M i poproś Pana Jakuba Kowalskiego o pomoc. Telefony w KONTAKT na stronie sklepu.
 9. No dzięki. Czyli brawo wszyscy trzej Panowie. Tego byłem ciekawy. Czy forma jest aluminiowa?
 10. Piotrze, serwa o których pisze Grzegorz ważą po 8 g.
 11. Jeżeli, jak napisałeś wcześniej, model ma być do rekreacji to 48 gram nie ma znaczenia. Do sportu jeśli to ma być ten lekki model do termiki wtedy licz każdy gram. Do rekreacji jest ważna cena i zadowalająca jakość, do sportu? Nie ma ceny! Ja do rekreacyjnego latania też wyciągam takiego maluszka (2,3 m) z silnikiem MVVS 4,6/1120 Sport z tanim pakietem 1,8. Dwa takie pakiety wystarczają na cały dzień zabawy.
 12. To pamiętaj, pakiet o odpowiedniej wydajności prądowej.
 13. Ależ ja wcale nie dyskutuję. Zaproponowałem tylko Koledze zamiast ART 2600 silnik ART 1900. ED: "Odnośnie wklejki. pakiet 3s -a jakiej pojemności, ile max realny prąd, jaki spadek napięcia pod obciążeniem ?" Proszę:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.