Jump to content

kesto

Modelarz
 • Content Count

  1,899
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

kesto last won the day on November 5 2019

kesto had the most liked content!

Community Reputation

174 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ełk
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten model ma stosunkowo małą głębokość końcówki płata, więc to "polowanie" to po prostu przepadanie na małych prędkościach (szczególnie z klapami). Aby temu zapobiec autor dodał "mankiety do końcówek" czyli zwiększył głębokość profilu poprzez nakładki. Możesz zobaczyć takie rozwiązanie w modelu Mustanga Hangaru-9. Link do modelu: https://www.emodel.pl/hangar-9-p-51-mustang-pts-dsm2-rtf-mode-2-p-2840.html
 2. Na Mistrzostwa świata w Częstochowie w 1980 roku tak, spóźniłem się, za to odbiłem sobie na zawodach w Szczecinie w 1986 roku
 3. Właśnie Stiletto mnie zainspirował i na jego podstawie zrobiłem własny model. To był chyba 1985 rok.
 4. kesto

  P -39 AIRACOBRA

  Widzę, że worki próżniowe do ubrań znalazły nowe zastosowanie Stosujesz pompę próżniową czy ograniczasz się do odkurzacza? Coremat 3mm czy cieńszy?
 5. Kevlar jest zupełnie zbyteczny. Tkanina szklana ze wzmocnieniami węglowymi w zupełności wystarczy, no chyba że chcesz sam sobie utrudnić robotę
 6. Nie. Produkt będzie odwzorowywał powierzchnię PVA, a nie formy.
 7. Witaj Lucjan. Skoro model wyważony i uzupełniony pilotem, to powiedz ile waży w całości? Pamiętasz ile ważył poprzedni model?
 8. Cylinder możesz nosić na głowie. Do modelu włóż elektryka i nic nie będzie wystawało.
 9. Dobór napędu to indywidualna sprawa każdego modelarza. Ja wybrałem elektryka ze względu na niezawodność napędu i czystość modelu. Poza tym w swoim egzemplarzu zrezygnowałem z wielu elementów, które były w zestawie dla oszczędzenia na wadze. Dzięki temu mam model gotowy do lotu o ciężarze 2200g.
 10. Tutaj są wszystkie przeróbki. Lotki na dwóch serwach są zdecydowanie lepszym (lżejszym) rozwiązaniem.
 11. Do ASP tej pojemności zalecają śmigło 10X6 i tego bym się trzymał.
 12. Masz już kilka zrobionych i oblatanych modeli, więc nie będzie problemu i tutaj. Skoro masz kłopot ze zmianą profilu skrzydła, to rób jak jest na planach. Będziesz miał porównanie z tym, co do tej pory robiłeś.
 13. Dawid, przepraszam, że tak namieszałem z tym profilem. To była tylko taka moja osobista sugestia. Z profilem symetrycznym ten model też poleci. Będzie miał tylko trochę inną charakterystykę lotną niż z profilem dwuwypukłym. Nie załamuj się i rób ten model tak jak jest na planach.
 14. Cześć. Byłbym zainteresowany tym silnikiem. Jeśli jeszcze aktualne, to podaj nr konta do przelewu i kwotę .

  Pozdrawiam Krzysiek

 15. Profil symetryczny nie nadaje się do makiet. To świetny profil do modeli akrobacyjnych, ale Mustang to nie Extra. Lata trochę inaczej. Przy lądowaniu ten model po prostu przepada. Popatrz na końcówkę filmu (2min. 30s.)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.