Jump to content

kesto

Modelarz
 • Content Count

  1,990
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

kesto last won the day on September 3 2020

kesto had the most liked content!

Community Reputation

266 Excellent

About kesto

 • Birthday 06/22/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ełk
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1,116 profile views
 1. Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie, w akrobacji liczy się "nabita" ręka, a nie eliptyczne skrzydło. Czy w przypadku silników elektrycznych, które nie generują drgań jak spaliny, model jest trochę lżej robiony?
 2. Eliptyczne skrzydełka coś dają? Sylwek - jak to jest w porównaniu z klasycznymi modelami? To tylko moda czy faktycznie realna poprawa właściwości lotnych?
 3. No i zepsułeś najlepszy myśliwiec na świecie i zrobiłeś mniejszego brata Thunderbolta
 4. kesto

  Curare 60

  Curarów ci u was dostatek, a i Blue Angel się zaplątał. Sama akrobacyjna śmietanka. Webra coś nie chciała współpracować. Model ładny i ładnie prezentuje się w powietrzu.
 5. Tak jak Sylwek radzi - do nauki Akrobatek, potem coś większego do szlifowania umiejętności. Kiedyś miałem Super Mastera i latałem nim na Radudze 7. Model był szybki, a w czasie wiatru nawet bardzo szybki, więc raczej nie polecam tego modelu. Po nim zrobiłem własną wersję Stiletto i ten dopiero latał tak jak powinien latać model akrobacyjny na uwięzi.
 6. W ramach "zagęszczania" otwartej kabiny Lublina, zrobiłem pompę Vietta. Jest co prawda mocno uproszczona, ale musi tak zostać.
 7. https://www.4-max.co.uk/customermodels36.htm Wszystko wskazuje na to, że mniejszy (lżejszy) silnik też da radę, ale sugerowałby brać mocniejszy.
 8. Patryk, brakuje Tobie tylko jednego arkusza z malowaniem Jaka. To jest arkusz z ostatniego zdjęcia Irka (Merlin 71). Irek, masz pomieszane plany nr4 z 1965 roku, które są kompletne (zdjęcie 1,2,5) z planami nr 45 Jaka -9 z 1970r.(zdjęcie nr 3,4)
 9. Ten model sprzedawany był też jako zestaw. Polecam go tak jak Sylwek. Nauczyłem się na nim latać.
 10. Gratulacje z udanego oblotu. Jednak pływaczki podskrzydłowe powinny być na krótszych pylonach.
 11. Sylwek dobrze radzi. Nie przejmuj się wagą . Kiedyś zrobiłem Akrobatka na Rytma 2,5 i położyłem nacisk na uzyskanie maksymalnie małej wagi. Kadłub płaski z kratownicy, usterzenie też kratownicowe. Oklejony kolorowym papierem japońskim, aby zrezygnować z malowania farbą, bo też waży. Model wyszedł bajecznie lekko i... po dokręceniu silnika okazało się, że muszę doważyć ogon, bo to co zaoszczędziłem na wadze, muszę teraz dołożyć jako wyważenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.