Jump to content

kesto

Modelarz
 • Content Count

  1,930
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

kesto last won the day on September 3

kesto had the most liked content!

Community Reputation

230 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ełk
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli robisz model akrobacyjny 3D, to ciąg silnika musi być większy od wagi modelu, ale Casa to nie akrobat i nie musi wisieć na śmigle i iść w górę pionowo jak rakieta. Jeśli spaliłeś te silniki i zamierzasz kupić coś nowego to do modelu tych rozmiarów i wagi bierz silniki kierując się przelicznikiem : trenerki - 150-200W/kg wagi modelu akrobaty- 250-300w/kg 3D 350-400w?kg To są oczywiście dane szacunkowe, ale już jest jakiś punkt odniesienia. Zapomnij o większym ciągu niż waga modelu robiąc model samolotu transportowego.
 2. kesto

  Astro Hog

  Już się tak nie rozpędza i długo niesie na małej prędkości. Teraz czas na Orlika, może być ten styropianowy.
 3. Andrzej, dlaczego ty z uporem maniaka tniesz ten materiał na małe skrawki? Taką owiewkę to się robi z dwóch kawałków w 5 minut i nie trzeba potem kilograma szpachli, aby wyprowadzić powierzchnię.
 4. Kolejny etap prac nad obrotnikiem i montażem karabinu.
 5. Jestem całkowicie "za". Kolejny element modelu.
 6. kesto

  Astro Hog

  Pikny, ale z elektrykiem byłby jeszcze ładniejszy. Nic by mu nie wystawało z boku.
 7. Faktycznie, start na tym wąziutkim podwoziu to masakra, ale lądowanie wyszło bardzo elegancko. Gratulacje.
 8. Dopóki kadłub jest jeszcze bez pokrycia, można robić wnętrze obu kabin. Jeszcze brakuje dźwigni regulacji silnika i będzie prawie wszystko. Dużo tego nie ma, ale też i nie było w oryginale.
 9. Chcesz dać silnik o większym kV (z 1250 na 1330), ale masz nadal mały regulator (22A). Ten nowy silnik jest na 2-3S i śmigło 8X5 do 10X6 i ma najwyższą efektywność przy 25A (już w tej chwili masz za mały regulator). Do tego chcesz zastosować śmigło 10X6, które dedykowane jest przy 2S, a pewnie będziesz miał pakiet 3S. To oznacza, że tak obciążony silnik w chwili startu pociągnie taki prąd, że z regulatora pójdzie dym, a jeśli dasz większy regulator, to dym pójdzie z uzwojenia silnika i to niezależnie od odpowiedniej wentylacji. No chyba, że czegoś nie wiem?
 10. A ja myślałem, że chcesz mieć dym za modelem. W tej konfiguracji jak dasz gazu, to pięknie usmażysz regulator lub uzwojenia w silniku.
 11. Fajny modelik, tylko na filmie bardziej go nie widać niż widać :). Co chcesz uzyskać zmieniając napęd?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.