Jump to content

Modelarz 2123

Modelarz
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Modelarz 2123 last won the day on February 16 2020

Modelarz 2123 had the most liked content!

Community Reputation

69 Excellent

1 Follower

About Modelarz 2123

 • Birthday 07/08/1997

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zielona Góra
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

1,017 profile views
 1. Dzięki, twój widziałem, też ładnie wychodzi, tylko mniejszy jest
 2. Farby z mieszalni z palety ral, ten jaśniejszy szary ma jakieś inne oznaczenie, którego nie umiem rozszyfrować a do miejsca gdzie go zamawiałem nie mam już kontaktu. te dwie puszki z dopiskiem baza szły na górę, a ta trzecia od spodu. ogólnie farby humbrol też są dobre,(dark green, ocean grey, medium sea grey) ale w przypadku mojego modelu zrezygnowałem ze względu na skalę.
 3. może nie zaśmiecajmy tego wspaniałego wątku, jałową kłótnią, która odbywa się zresztą w HP.
 4. Kosiarka traktor jest dostępna dla chętnych, tylko z reguły nie ma chętnych do koszenia, jak byś miał ochotę czasem skosić to zgłoś się do Zbyszka i umówisz się z nim i bez problemu udostępni traktorek. My z reguły na zmianę w sezonie kosimy.
 5. Po pytaniach zadanych przez Ciebie podejrzewam, że jest to twója pierwsza styczność z modelarstwem, ja doradzał bym Ci na początku zainwestować w symulator i poćwiczyć odruchy. Do pierwszych lotów celuj w samolot typu blixer, dużo wybacza i pozwoli się oswoić z lataniem na żywo. Ten model w międzyczasie możesz sobie serwisować, wymieniać serwa itd. Jak już poczujesz się na siłach to wtedy zabierz się za spaliny, szkoda żebyś się zniechęcił na samym początku. Bo albo problem będzie z regulacją silnika, albo kosztowne naprawy modelu. Jeśli chodzi o serwa to jakieś standard można zamontować 3-4 kg momentu obrotowego (ta informacja jest podana w opisie serwa).
 6. Mam podobny kolpak w moim spicie mój ma 114mm średnicy i rozstaw między śrubkami jest 70mm, czyli wejdzie smiglo o szerokości łopaty ok 60mm. Nie było szczególnie problemów z wpasowaniem smigła.
 7. Dziś udało się na chwilę wyskoczyć, trochę wiało, ale dwa loty udane
 8. Mógł zassać jakieś syfy i się zatarł, oczywiście mam nadzieję że to nie to, ale trzeba go rozebrać.
 9. Ja dzisiaj też powitałem nowy rok po modelarsku, ale tylko jeden lot bo palce marzną.
 10. Na pewno w zimnej temp będzie słabo z twardnieniem laminatu, najlepiej przynajmniej w temperaturze pokojowej żeby sobie poleżał, ewentualnie za cienka warstwa tkaniny i po utwardzeniu będzie po prostu wiotki.
 11. Wiadomo, że w 100% nie symuluje warunków pracy, ale przynajmniej porownawczo widać jak się ma siła różnych snapów.
 12. Witam znalazłem dosyć fajny filmik, w którym porównano wytrzymałość różnych rodzajów snapów, myślę że może się przydać. Nie wiem czy bardziej pasuje do działu warsztat, czy filmy, w razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
 13. Może pomysł o prawdziwym silniku odrzutowym np jet cat robi takie malutkie 2,5 kg ciągu https://www.jetcat.de/en/productdetails/produkte/jetcat/produkte/hobby/Engines/p20_sx
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.