Jump to content

Modelarz 2123

Modelarz
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Modelarz 2123 last won the day on September 23

Modelarz 2123 had the most liked content!

Community Reputation

121 Excellent

1 Follower

About Modelarz 2123

 • Birthday 07/08/1997

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zielona Góra
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

1,346 profile views
 1. Fajnie go ożywiły te kalki, super wygląda.
 2. Celuję z oblotem w okolice grudnia/stycznia, na razie zaczęła się uczelnia i chwilowo zatrzymała się budowa, aktualnie czekam na nowe, bardziej miękkie sprezyny do goleni podwozia głównego, ale powoli staram się do przodu coś popychać, dużo nie zostało. Postaram się informować co do oblotu, z jakimś wyprzedzeniem o ile nie będzie to spontaniczna decyzja jak w przypadku Spitfire'a.
 3. Ja go docierałem w jednej pozycji, i zrobiłem to tak, że iglica od wysokich obrotów odkrecona na max i tak na przelaniu dwa zbiorniki, następnie już na skręconej/wyregulowanej iglicy na różnych obrotach jeden zbiornik. Jedynie po zimie trzeba go odpalić na dwóch dolnych cylindrach (górny nie podłączony do zasilania) bo spływa tam olej i z reguły nie odpalał na którymś dolnym cylindrze, jak podłączone były wszystkie, ale po tym zabiegu w sezonie odpala już bez problemu na wszystkie 3 cylindry.
 4. Mechanizm electron, golenie od behotec, co do wyważenia pcham wszystko do przodu (akumulatory, pompa dymu i powerbox) są w nosku. Ekran był tylko do pierwszych rozruchów, w obawie jak by coś miało się opalić, teraz już nie stosuję i nic się nie opala. Problem był tylko z tą podpórką bo się podpiekała, ale okleiłem ją blaszką aluminiową z puszki i jest teraz ok. Moja jeszcze nie lata, ale będzie w Cigacicach stacjonować. Teraz planuję w Pile na weekend się z nią pojawić, a w przyszłym roku to się jeszcze okaże.
 5. Wrzucam to co mam od początku.
 6. jak będzie trzeba to może pomyślę 😉
 7. Chętnie będę umieszczał tu aktualizacje z postępów, po prostu nie chciałem zasmiecać porządnego wątku 🙂
 8. Tylko próbne kołowanie, dam znać jak będę szykował oblot, ale to raczej w okolicach grudnia.
 9. iskra nabrała kolorów
 10. Ja mam lampy z unilight'a i powiem, że warte są swojej ceny widać je również za dnia nie tylko w nocy. Zdj zrobione w środku pochmurnego dnia. Zresztą na yt jest masa filmów z modelami z ich systemem zrobionych nawet w słoneczne dni i ładnie świecą.
 11. Ja dzisiaj w muzeum lotnictwa w Krakowie.
 12. Jeszcze zamontować napędy sterów, a potem muszę się zebrać na odwagę 😄
 13. trochę się umęczyłem, ale klapki przedniego kółka ustawione
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.