Jump to content

Modelarz 2123

Modelarz
 • Content Count

  222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Modelarz 2123 last won the day on February 16

Modelarz 2123 had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zielona Góra
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

493 profile views
 1. na sprzedaż silnik Asp 61 2t, silnik w bardzo dobrym stanie, mało używany. Kupiłem do modelu, który ostatecznie dostał inny silnik a ten leży bezużyteczny. link do filmiku z pracą silnika cena jaka mnie interesuje to 220 zł
 2. Jeśli chodzi o moje doświadczenie to zaczynałem od pianek typu gemini multiplex, następny poziom to były modele na silnik żarowy 1,6 m i ok 5kg, w tym miejscu (przejście na te spaliny) był chyba największy szok zwiazany z prędkością lotu takiego modelu i świadomością tego że jest on droższy i dużo bardziej kruchy. Następny poziomy to zlin 2m 8kg i spit 2,6m 18kg, tu tak szczerze szoku już nie było, ewentualnie stres związany z kosztem modelu. Ogólnie z odczuć to przy większych samolotach trzeba myśleć do przodu, bo taki model mniej wybacza jakie kolwiek błędy.
 3. Boję się tylko że tacy latacze i tak będą latać jak latają, bo nikt za bardzo ich ścigać nie będzie, a obostrzenia będą dla wszystkich, ale też ostatnio będąc na spacerze widziałem tzw drona radośnie latającego nad domami i ogrodami i też miałem ochotę pójść za nim i powiedzieć co nieco operatorowi.
 4. Dziękuję za podpowiedź, w takim razie poszukam takiego silniczka, bo widziałem że nie ma ich w sklepach na stanie.
 5. Nowy odbiornik załatwił sprawę, teraz obydwa silniki działają, jednak po wejściu na obroty powyżej połowy manetki gazu tylny silnik się gasi. Czy ma ktoś pomysł czy coś z tym da się zrobić? wymienić silnik na nowy? Dodam jeszcze, że ten gasnący silnik grzeje się, w porównaniu do zimnego silnika który działa.
 6. Dzięki za odpowiedź, widziałem, że są te moduły do kupienia, zamówię i dam znać czy pomogło.
 7. Witam znajomi poprosili mnie o pomoc przy naprawie ich helika, szczerze to jestem zielony w helikowych sprawach, ale sam nie znam nikogo w okolicy co by ogarniał temat. Helik podobno miał jakąś większą kraksę i połamał smigła, jednak po wymianie smigielek i podłączeniu wszystkiego jeden z wirników nie działa. Rozebrałem obudowę i odkryłem, że z tego pinu silnik nie dostaje sygnału. To znaczy że na górnym pinie oby dwa silniki działają, a na dolnym nie działa ani jeden ani drugi. Czy trzeba wymienić po prostu odbiornik, czy problem leży gdzie indziej i nie ma potrzeby kupować nowego odbiornika?
 8. Musi tak być, za dużo zachodu by było z tym żeby to przerobić i żeby ładnie wyglądało.
 9. W końcu można polatać
 10. możesz się wzorować np na tym
 11. Robercie daj znać jak będziesz się wybierał chętnie bym zobaczył twój model jak prezentuje się na żywo.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.