Jump to content

jędrek

Modelarz
 • Content Count

  1,475
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

jędrek last won the day on January 13

jędrek had the most liked content!

Community Reputation

383 Excellent

About jędrek

 • Birthday 07/02/1960

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Słupsk
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jędrek

  Curare 60

  Witam Wszystkie kolorki na swoim miejscu. Trochę to trwało, ale więcej czasu zajęło wyklejanie taśm i maskowanie niż malowanie. Teraz na całość lakier bezbarwny i będzie można wyposażać, a później czekanie na trochę cieplej i oblocik.
 2. jędrek

  Curare 60

  Na kadłubie doszedł jeszcze jeden kolorek, ale parę elementów jest do poprawki. Dalszy ciąg budowy od stycznia. Na razie przerwa świąteczno- noworoczna. Życzę wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym 2021 Roku.
 3. jędrek

  Curare 60

  Nooo... tak wyszło. Kadłub częściowo pomalowany i musiałem przymierzyć czy wszystko pasuje.
 4. jędrek

  Curare 60

  Docelowe kolorki na skrzydło rzucone
 5. jędrek

  Curare 60

  Powierzchnia taka super nie jest, ale wystarczającej jakości. Co do materiałów, szpachlówkę robię z wodnego lakieru akrylowego i microbalonu. Maluję gotowymi farbami Motip w sprayu, zarówno podkład (szary, nie robiłem zdjęć po malowaniu). Cały model będzie później "zamknięty" bezbarwnym lakierem akrylowym dwuskładnikowym. Trzeba zabezpieczyć farby przed wpływem alkoholu metylowego w paliwie.
 6. jędrek

  Curare 60

  I się zaczęło...... malowanie. Na razie główny biały i jeden z kolorowych na skrzydłach.
 7. Całość z depronu 3mm. Łopatki na natarciu mają pręt węglowy 1mm. Silnik A1504, śmigło GWS 5x3. Serwa do sterowania wirnikiem 2,5g, serwo steru kierunku 3g, odbiornik Fr sky VD5M, regulator 1S 4A. Próba na hali była, ale za mały ciąg i nie mógł się rozpędzić. Muszę zanabyć regulator na 2s i wtedy spróbuję. Maszt wirnika rurka węglowa 5x4, "głowica"- sklejka 1mm i trochę balsy.
 8. Dobre pytanie. Nie zagłębiałem się specjalnie w temat. Pooglądałem trochę obrazków w necie, jest tam kilka schematów jak to powinno wyglądać. Większy wiatrakowiec robiłem z planów (z małymi przeróbkami) i wyważałem wg planów. Model lata. Wymagał tylko korekty wychyleń silnika (układ pchający). Chciałem sprawdzić z czym ten temat się "je". Były głosy, że bez żyroskopu się nie obędzie. Jak się okazało lata bez żyroskopu, ale wymaga sporo uwagi w czasie lotu. Na pewno komuś, kto lata modelami śmigłowców będzie łatwiej latać. Ale poradziłem sobie.
 9. jędrek

  Curare 60

  Przemek, nic nie wrzucałem z oklejania modelu bo właściwie niema co pokazywać jak się "japon" klei na cellon. Trochę czasu na tym schodzi.
 10. W tzw. międzyczasie pokleiłem takiego cudaka. Chyba kwalifikuje się do tej kategorii, masa całkowita 73g. Model powstał bez planów, większy balsiany lata to mam nadzieję ten też.
 11. jędrek

  Curare 60

  Cały model już oklejony, napędy wszystkie zrobione (na razie zdemontowane) , kadłub jeszcze szlifowanko i będzie można malować.
 12. Przednia część z mocowaniem gaźnika przykręcana.
 13. jędrek

  Curare 60

  Ktoś musi pilotować grata
 14. jędrek

  Curare 60

  Tu nie chodzi o modulację a o impuls. Być może Webraprop miał już impuls dodatni i dlatego serwa współpracują ze współczesnymi aparaturami bez przeróbek.
 15. jędrek

  Curare 60

  Znalazłem oryginalny inverter impulsu (w oryginalnym opakowaniu) i serwo Kraft. Ostatnie koło zębate napędzające suwaki ma "wyjście " na zewnątrz w postaci sześciokąta. Na ten sześciokąt nakładało się orczyk zabezpieczany wkrętem i było serwo obrotowe
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.