Jump to content

Gego2004

Modelarz
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może ktoś z kolegów modelarzy posiada informacje na temat dokładnych wymiarów tłoka do dle 55? Chcę się dowiedzieć czy w moim egzemplarzu zamontowano odpowiedni tłok. Po zdjeciu głowicy z cylindrem okazało się, że tłok ma mało miejsca .Krawędzie tłoka są uszkodzone. Chyba operacja anodowania i wykończenie głowicy zostało nieodpowiednio wykonane.
 2. Półtorej miesiąca i silnik nie może dotrzeć do Anglii. UPS oddaje przesyłkę rzekomo na moje polecenie i uwzględnia reklamację niewykonania usługi. Chyba jestem w czarnej d...... z tą zabawką. Czeka mnie demontaż silnika.
 3. Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Silnik nie był "uzbrajany" ani uruchamiany. Po wyjęciu z pudełka samego silnika okazało się ,że tłok dochodząc do GMP stuka - uderza (metaliczny dźwięk ) . Moje doświadczenie w silnikach dwusuwowych jest skromne ale nie jestem też zupełnym nowicjuszem. Niedawno zrobiłem remont silnika od kosiarki którego przerabiam na modelarski i operacja uruchomienia po wymianie części się udała.I z tego co pamiętam to wał obracał się o 360 stopni bez problemu. Zmieszczę link do filmiku z silnikiem https://mega.nz/file/EQJkBL6J#y_81vLSvAAAox1zD5byU4leKy3JaxwL9RNBp77NwvRU. Sprawdzałem nic nie lata w środku .Jeszcze postaram się zobaczyć mały lusterkiem jak komora spalania wygląda. I nie wiem czy to ważne ale w tym silniku na tłoku wygrawerowana jest litera A (w opiniach tego silnika użytkownik pisał że w silnikach stosuje się tłoki typu B co by to nie znaczyło i jest to wierna kopia dle55) . Zgłosiłem do HK problem i kazali mi odesłać do Anglii silnik. I moje pytanie czy wysyłając do Anglii wystarczy tylko wysłać kurierem czy trzeba jeszcze jakieś dokumenty celne wypełniać? Pozdrawiam . Grzegorz 20210128_173046.mp4
 4. Witam. Proszę o pomoc doświadczonych modelarzy. Dzisiaj otrzymałem paczkę z HK z silnikiem jak w temacie. Po rozpakowaniu delikatnie obracałem wałem aż do górnego martwego położenia i klops. Tłok jak by w coś uderza nie da sIę obracać dalej wałem. Tak myślę ,że komora spalania w głowicy jest źle wytoczona. Silnik jest nieuzbrojony czyli bez świecy. I moje pytanie czy to jest normalny stan rzeczy czy jednak wał powinienem obrócić o 360 stopni bez problemu?
 5. Witam. Też stałem się posiadaczem Groba i po dokładniejszym obejrzeniu skrzydeł jeszcze przez folię okazało się że kolega Chińczyk wybrał za mało styropianu zabezpieczającego model i mam uszkodzone skrzydło na końcówce. Skrzydło w pudełku było ściskane( może się nie wyboczyło).
 6. Witam. W skrzydłach użyłem serw 4 x CORONA CS-928BB 9g - 1,8kg/cm .Statecznik poziomy i pionowy z przednim podwoziem to Power HD 1201MG 60g trochę przesadzone ale wszystko działa ,silnik Emax 2826/06 GT. Przejrzyj wątek Pana Wojtka z Krakowa jak budował swoją (f-150).Ja swój model wielokrotnie musiałem składać i rozkładać i po pewnym czasie zmuszony byłem nabyć nowe tulejki do mocowania zastrzałów. Dobrze jest wzmocnić "domek" do mocowania przedniej goleni a później szukać gładkich powierzchni do startu i lądowania.Powodzenia.
 7. Witam. Proszę o pomoc użytkowników tego nadajnika. Stało się tak, że w tarakcie uruchamiania nadajnika dotknąłem przycisku exit i wszystko się wyczyściło. W trakcie ustawiania na nowo gdy nadajnik pyta o revers na działanie gazu z niewiedzy i głupoty poruszałem prawym drążkiem i poziomym prawym trymerem. Po przejsciu na widok kanału sprawdzając działanie kanał pierwszy wychylił się w prawo i został w tej pozycji. Konfiguracja jaką ustawiam to acro i mode2 w menu. Kalibracji drążków nic nie zmieniła tyle, że kanał 1 powrócił do neutrum. Zmiana mode na drążkach w menu aparatury też nic nie zmienia tak jak by prawy drążek przy ruchach w lewo i prawo był odłączony.Jedynie trymerem w lewo i prawo na tym kanale można (prawy drążek) uzyskać niewielkie wychylenia. Chyba zajrzę do środka. Proszę o porady. No to ciekawość dała efekt czerwony kabel od potencjometru oderwał się(całe szczęście że nie z modelem w powietrzu). Teraz polutuję. Nowym nabywcom tej aparatury radzę przegląd wewnętrzny przed użyciem ( sprawdzenie połączeń lutowanych). Powodem utraty kanału było oderwanie się kabelka. Krzywo przylutowana płytka z kabelkami do potencjometru powodowała ,że przy ruchu drążkiem w skrajne dolne położenie przewód dotykał do krawędzi obudowy delikatnie sie odginając. Kikanaście takich ruchów i pstryk kanału nie ma. Teraz to chyba pozostaj mi zbierać nie na model a na aparaturkę.
 8. Witam. Ładnie się prezentuje. Chyba owiewka pilota jest krzywo wklejona,no chyba że tak musi być. Fajny model.
 9. Witam. Może Pan podać ile waży pusty model? Dziękuję i pozdrawiam. Grzegorz
 10. Tak też zrobię. Podłączę i niech kręci lub nie kręci. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
 11. Mój silnik wygląda tak samo jak ten nad napisem Emax obok człowieka który robi zdjęcie.Cały czarny ze złotymi napisami. Oprócz serii 2826 nic więcej nie jest napisane jeśli chodzi o oznaczenie.
 12. Witam. Postanowiłem poprosić kolegów modelarzy o pomoc. Parę dni temu kupiłem silnik modelarski Emax GT2826/06 w sklepie modelarski za pomocą internetu. Zapakowany w pudełko, silnik w piance z całym osprzętem. Silniki serii gt2826 mają taką samą masę i wymiary. Na obudowie mojego silnika widnieją jedynie cyfry 2826. Czy jest możliwość sprawdzenia jaki to silniczek. Pudełko jest od silnika GT 2826/06 ale czy silnik jest taki jak trzeba. Z tej serii tylko GT2826/06 zasilane mogą być 5Sa ja właśnie chcę tak zrobić. Dodam jeszcze że pytanie moje i podejrzenia narodziły się po tym jak sprzedawca stwierdził przed wysyłką, że silnik w pudełku jest inny niż napisy na pudełku i że zamienią mi na ten właściwy. Tylko czy taki do mnie trafił- ten właściwy. Czy można rozpoznać jaki silniczek do mnie trafił. Postaram się zamieścić zdjęcie silniczka Proszę o poradę.
 13. Witam. Nazywam się Grzegorz i mieszkam w Białymstoku. Modelarstwem zajmuję się od szkolnych lat.Od niedawna dzięki Chińczykom próbuję swych sił z modelami latającymi napędzanymi elektrycznie. Na dzień dzisiejszy posiadam półtorej modelu Cessnę 182 i Zlina 42M w budowie. Mam nadzieję ,że dzięki temu forum uda mi się polatać modelami i cało wylądować. Chciałbym mieć możliwość uczestniczenia w dyskusjach a nie być tylko biernym obserwatorem. Pozdrawiam wszystkich. Grzegorz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.