Jump to content

darod07

Modelarz
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

darod07 last won the day on September 4

darod07 had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rumia
 • Imię
  Darek

Recent Profile Visitors

373 profile views
 1. Zgadza się, ma świetne właściwości także przy dużych prędkościach. Przez parę lat wykorzystywałem ten model do ścigania się w wyścigach wodnosamolotów i na śmigle 10x9 był równorzędnym partnerem nawet dla szybkich modeli ze skrzydłami typu delta. Chyba zaszalałem z zakresem wychyleń sterów, nie opanowałem modelu i w konsekwencji uderzył pionowo w ziemię. Szkoda że nie miałem przy sobie chociaż butelki z wodą bo patrząc na zdjęcia to uszkodzeniu uległ tylko kołpak ze śmigłem. Przypominam sobie że w przedniej części komory na pakiet była taka plastikowa krawędź od wręgi silnikowej i to chyba ona uszkodziła pakiet. Cóż, nauczka na przyszłość. W przyszłym sezonie chyba sprawię sobie drugi taki sam bo mam do niego wielki sentyment.
 2. Model chyba przepadł dynamicznie bo zachciało mi się latania 3D... no i dynamicznie przyglebił. Zapalił się pakiet, dobrze że od razu a nie w bagażniku auta...
 3. Jest tak jak piszesz, poniżej 2 strony z książki "Budowa lotniczych makiet RC" Gordona Whiteheada. Jest też o podwoziu z przednim podparciem:
 4. Arkadiuszu, z całym szacunkiem ale nawet nie masz pojęcia jak bardzo "nie znasz tematu". Dopóki nie polatasz modelem o słusznej wadze z silnikiem spalinowym dopóty Twoje wywody będą wywoływały jedynie irytację albo uśmiech politowania.
 5. Dzięki za słowa uznania chociaż nie każde lądowanie tak ładnie wychodzi. A do filmu wybrałem akurat to najładniejsze
 6. Zmontowałem takie coś z Zerem w roli głównej. Wkrótce postaram się zmontować filmik z całego ostatniego wypadu do Borska.
 7. Tak, ale tylko do roku 1944. Wtedy najmniejszą formacją były trzy Zera - Shotai Od roku 1944 wprowadzono mniejszą formację Buntai (para) - czyli dwa Zera
 8. Loty odbyły się w pobliżu Malborka na "gościnnych występach" u tamtejszych modelarzy. Duże i wspaniale utrzymane lotnisko nadaje się doskonale na większe modele. Do tego bardzo życzliwi gospodarze i miła atmosfera. Jednym słowem warunki idealne do oblotu.
 9. Szukasz do Zero z Top RC czy jakiegoś innego? Ja w moim mam mechanizm Electrona evo 40 kupiony bezpośrednio ze strony producenta ale golenie to samoróbka.
 10. Dzięki Piotrze za fotorelację no i wszystkim za wczorajsze spotkanie. Do zobaczenia wkrótce, tym razem z zamiarem że w końcu projekt zero będzie ulotniony.
 11. Gratulacje!!! Jak sprawdza się konstrukcja tego modelu po 20-stu lotach? Jakieś mankamenty? Ja składam jeszcze swoje Zero ale już niedużo zostało i może pod koniec lipca będzie oblot.
 12. Poszukuję rurki węglowej na bagnet do skrzydeł o średnicy zew. 30mm i długości 1100mm. Mogą być dwie rurki o długości 550mm każda. Ewentualnie zlecę wykonanie za rozsądną cenę.
 13. Niestety "lotniskowce" firmy w której pracuję mają zakaz posiadania wszelkich obiektów latających na pokładzie. Związane jest to z incydentem jaki miał miejsce parę lat temu podczas przejścia przez Kanał Suezki. Ktoś z załogi zaczął latać dronem wokół statku zeby nakręcić fajny filmik....skończyło się zatrzymaniem statku z zarzutem o szpiegostwo. Był to bardzo kosztowny lot dla armatora statku i stąd ten zakaz. Piotrze, patrząc na fotki wypada tylko pozazdrościć... Pozdrawiam
 14. Zazdroszczę możliwości polatania nawet w taką pogodę. U mnie za to gorąco, pokład załadowany pudełkami i wygląda prawie jak na lotniskowcu tylko latać nie ma czym... Ale nie zasypiam gruszek w popiele, zabrałem ze sobą trochę balsy i farbki no i strugam wnętrze kokpitu do Zero
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.