Jump to content

merlin71

Modelarz
 • Content Count

  509
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

merlin71 last won the day on April 17

merlin71 had the most liked content!

Community Reputation

181 Excellent

1 Follower

About merlin71

 • Birthday 05/26/1971

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecinek
 • Zainteresowania
  modelarstwo ;) samochód vw scirocco mk2, rośliny doniczkowe
 • Imię
  Irek

Recent Profile Visitors

810 profile views
 1. Sorki, nie kumam. U mnie arkusze są dwustronne, tak jak pokazałem na zdjęciach. Zamieściłem po dwie fotki każdego arkusza (każdej strony). Edycja: Wychodzi na to że obaj mamy nie kompletne plany Teraz patrzyłem jeszcze dokładnie i mam na jednym arkuszu po dwóch stronach drugie arkusze uwięziowego i gumówki (1 i 2 zdjęcie) i ten trzeci arkusz jednostronny (model statyczny). Te fotki które zamieściłem jako 3 i 4 to jest jakiś zupełnie inny plan, z innego wydania chyba...? Nie wiem, ale nawet rok się nie zgadza bo samo wydanie PM jest z '65r a na tym arkuszu jest '70 pomieszanie z poplątaniem...
 2. Mam te plany modelarskie. U mnie wygląda to tak: 1 arkusz - 2 arkusz - 3 arkusz jest jednostronny - I jest na nim tylko taka sylwetka barwna.
 3. Aha, no to jak takie rozjazdy to już zbytnio nic nie poradzisz. Trudno, trzeba jakiś kompromis wypracować i tyle...
 4. Pięknie! Już widać bliski koniec pracy, jeszcze trochę i pośmiga w górę. Z tym domkiem silnika o którym piszesz że jest za bardzo do przodu to wydaje mi się że może z maską poszedłeś za bardzo w tył? Nie widać dobrze ze zdjęć ale wydaje mi się że tak jakby była do samego skrzydła, a powinien być odstęp...
 5. To za taką kaskę bez trzaskania drzwiami wystrugam figurkę jaką kto chce
 6. A ja mam taki pomysł że możeby, jeśli kolega ma trochę smykałki do rękodzieła, wystrugać samemu ze styropianu? Kszałt tu akurat jest tak prosty że aż się prosi... W sklepach z artykułami papierniczymi/szkolnymi są gotowe kulki styropianowe różnych rozmiarów. Na głowę okrągła, oczy mogły by być ze styropianowych jajek, również tak samo do kupienia, służą do robienia pisanek ozdobnych na święta Wielkanocne. Reszta z kawałków styropianu, wykończyć można szpachlówka do balsy. Dociąć, skleić, przeszlifować, pomalować... Ja bym tak zrobił. Satysfakcja 100% gwarantowana Edycja: Żeby nie być gołosłownym dodam że w ten sposób robiłem figurkę pilota, a powstawała tak: I jeśli nie wyjdzie zadowalająco dobrze to trudno, ale zachęcam żeby chociaż spróbować...
 7. wygląda zdecydowanie lepiej! Nie wiem czy nie az za nadto jasny, ale tamten kolor wyglądał jak całkiem czarny. Monitory i zdjęcia tez nie oddają kolorów więc to tylko moje domysły. Tak czy inaczej myślę że teraz jest o wiele lepiej. Bardzo ładnie też wyszły oznaczenia! Gratulacje! A co z maską? Robiłeś coś dalej? Bardzo ładny model będzie, już teraz wygląda świetnie.
 8. Pięknie wykonany model, swietnie się prezentuje na wodzie! Gratulacje!
 9. Wykonanie mistrzowskie, jak zwykle, a samolot bardzo nietuzinkowy. Gratulacje!
 10. No i nauczył się sterować Ze specjalną dedykacją dla Marcina/ Viper który podrzucił ten pomysł. Dzięki!
 11. A może skoro model i tak nie będzie nigdy latał pokryć go jakąś cienką tkaniną poprostu? Podszewka jest cienka i bardzo dobrze się do tego nada. Albo papierem? Nawet zwykłym pakowym, jeśli faktura poszycia nie jest aż tak ważna. Można pomalować a koszta będą niższe. Folia też ma to do siebie że z czasem potrafi "flaczeć". Lakierowana tkanina czy papier byłby pod tym względem trwalszy.
 12. Miło słyszeć, ale nie ma co porównywać. 11ka to przy tym zabawka.
 13. Wyszło dobrze?! Bardzo dobrze! Rewelacja! Żebym ja tak umiał... A co do lakieru to zrób próbki. Według mnie to mat albo półmat. Błyszczący raczej nie bardzo. Półmat mógłby być dobrym kompromisem.
 14. WOW! Wielkie gratulacje! Ale to śmiga! Mały pocisk. Rzeczywiście, pewnie nie łatwo zapanować nad taką małą rakietką.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.