Jump to content

merlin71

Modelarz
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

merlin71 last won the day on October 12 2020

merlin71 had the most liked content!

Community Reputation

147 Excellent

1 Follower

About merlin71

 • Birthday 05/26/1971

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecinek
 • Zainteresowania
  modelarstwo ;) samochód vw scirocco mk2, rośliny doniczkowe
 • Imię
  Irek

Recent Profile Visitors

716 profile views
 1. Gratulacje! Pięknie wygląda w powietrzu! Mustang to najladniejszy samolot ever! (jak to mawiają młodzi teraz)
 2. Taki urywek ktoś zamieścil na YT.
 3. Pięknie! Kibicuję cały czas wszystkim Twoim projektom. Bardzo podoba mi się sposób budowy. Zawsze z planów i zawsze czyste drewno, ręczna robota... Brawo! Co do maski to namawiam do pomierzenia i policzenia z byle jakich rzutów samolotu. Tak na oko to różnie wychodzi. A co ten kadłub taki czarny? To podkład?
 4. Rzeczywiście, wiatr byl tak mocny że Leszek swoją Exterką startował i lądował pionowo w miejscu Narty zrobił szybko "na teraz". Ja miałem już zrobione dużo wcześniej, kilka lat czekały na to żeby polecieć bo nie było śniegu. No i w końcu się doczekały... Tak myślę że jak by pogoda pozwoliła to może w najbliższą niedzielę zrobimy powtórkę...? Muszę pogadać z chłopakami. edycja: No i dogadane. W niedziele, o ile pogoda bedzie w miare, śmigamy Ktoś jeszcze chętny?
 5. Dzisiaj wyprawiliśmy się na lotnisko. Pogoda przez okno wyglądała zachęcająco. Słonecznie, temperatura też w miarę, blisko zera... Gdy dojechaliśmy na lotnisko okazało się że wiatr jest o wiele mocniejszy niż się wydawało w mieście. Pomiędzy zabudowaniami, odczucie było takie jakby było prawie bezwietrznie, a na lotnisku - głowę urywa... No cóż, trudno. I tak udało się polatać. Żartowaliśmy sobie że bieguny ziemii się przesunęły i jeden z nich jest teraz na lotnisku Wilcze Laski Darek poskładał film: A spotkanie bardzo udane. Dobrze było się zobaczyć, pogadać... Po tak długim okresie zimowej bezczynności. Po wszystkim jeszcze trafiliśmy wszyscy do Leszka modelarni, a tam miałem na co popatrzec, przecież to fabryka Respecta... Bardzo udany dzionek...
 6. Katalog Robbe z 1995r. Takie MDS wtedy sprzedawali I reszta oferty z tamtych lat: Tu coś dla Jarka996 I Webra: Novarossi Aż miło popatrzeć takie nóweczki... Ehhh... Przygarnoł bym wszystkie, jak leci...
 7. Jeszcze wtrące 3 grosze. To jeden z moich silników który darzę większą sympatią: Mds 28. Kupiony używany, za jakies grosze. Po przejściach, tłumik spawany. Wyczyszczony, przeglądnięty. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba dałem nowe łożyska. Luz na korbie, kompresja trochę już słaba. Jako zakup lekka wtopa. Nie pali z palca, szczególnie jak trochę ciepły. Ale swoje juz wylatał i u mnie, a chodzi pewnie. Nie gaśnie, nic się nie dzieje. Odpala z rozrusznika, jedyne co to czasem trzeba o jeden ząbek ruszyć iglicą, zależnie od warunków i temperatury danego dnia. Nie jeden juz na starcie by pogardził, a jednak jak się chce to można. Więcej wiary w siebie i cierpliwości życzę wszystkim.
 8. Też mi się wydaje że mvvs to jedne z lepszych silników, często używane zawodniczo, ale nie chciałem się wypowiadać bo nie mam z nimi doświadczenia. Z tego co kojarzę to właśnie mvvs 3,5 był bardzo popularny w aircombat, uważany za jeden z lepszych silników, zapewniający dobre osiągi i nie do zabicia... A osobiście uważam że jeśli ktoś chce kupić pierwszy silnik to lepiej tańszy, używany, bo nie będzie aż tak szkoda jeśli go zepsuje nieprawidłowym użytkowaniem czy regulacją, o co wcale nie jest trudno jak ktoś nie ma doświadczenia. Odpada też docieranie, co też ciężko zrobić poprawnie bez doświadczenia. Szkoda by było moim zdaniem kupić nowego O.S. ax za kilka ładnych stówek i zepsuć go przy pierwszych próbach odpalenia i docierania. Lepiej zbierać doświadczenie na jakimś starym "byle czym", a później kupić sobie nówkę cacuszko, gdy już wiemy co i jak.
 9. A może by rozejrzeć się za używanym silnikiem? Nie zawsze są same padliny, chociaż czasem można się nadziać, fakt. Ale jeśli kolega ogarnia temat i nie boi się pogrzebać w silniku to nieraz uda się reanimować nawet słabo na pierwszy rzut oka wyglądający silnik. A czasem wystarczy porządna regulacja tylko... Jest trochę do wyboru np. na allegro czy olx. https://allegrolokalnie.pl/oferta/silnik-asp-32-5-2cm Ja bym zaryzykował z tym asp.
 10. Na Outerzone pojawiły się plany mustanga top flite. http://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=12783 To spot reklamowy arf-a. Udana konstrukcja.
 11. Świetny model! Super wygląda w powietrzu, doskonale lata i widać że masz go opanowanego do perfekcji. Ten film miał chyba pokazać głównie bliskie przeloty które robią wrażenie, fakt, jednak mnie najbardziej podoba się wolno, realistycznie wykonana beczka. Makietowe latanie. Gratulacje! Przyjemnie się ogląda takie filmiki teraz, gdy za oknem śnieg i mróz. Takie wspomnienie lepszej pory roku... A pogoda wybitnie nie do latania, chyba że dla niezłych twardzieli Ja do takich raczej nie należę. Ps. Szkoda że to nie spalina...!
 12. Doskonała robota! Jak zwykle. Gratulacje!
 13. Sam samolot jako taki średnio mi się podoba, ale to już każdy ma swoje upodobania. Podziwiam natomiast Twoje wykonanie. Super robota! Szczególnie wnętrze, oświetlenie... Doskonałe! Gratulacje!
 14. Pora roku niezbyt sprzyjająca uprawianiu naszego hobby. Nasza ekipa tak witała Nowy Rok: A kilka dni temu lotnisko Wilcze Laski wyglądało tak: Byle do wiosny...
 15. Hehe... No cóż... On jest tu nowy. Jak to pilot który nie może latac... Zwiedzał lotnisko, oglądał sprzęt... Doszły mnie słuchy że trafił do hangaru i zapoznawał się z technikami. Ale narazie nie mówmy o tym. Jeśli okaże się wystarczająco dobry w pilotażu jestem w stanie przymknąć oko. Byle nie siadał za sterami po kilku głebszych...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.