Jump to content

merlin71

Modelarz
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

merlin71 last won the day on October 12

merlin71 had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

1 Follower

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecinek
 • Zainteresowania
  modelarstwo ;) samochód vw scirocco mk2, rośliny doniczkowe
 • Imię
  Irek

Recent Profile Visitors

574 profile views
 1. Pięknie! szczególnie fajnie wygląda ramka wiatrochronu.
 2. merlin71

  Os max produkcja

  W Nastik dostępne są nowe O.S. http://www.nastik.pl/silniki-spalinowe-zarowe-2takt-c-44_127.html Jednak ceny dosyć wysokie... są to chyba jedyne dostępne teraz silniki żarowe w Polsce. Szkoda. Ta era już chyba kończy się powoli, niestety. A elektryka jednak nie wszystkich ekscytuje...
 3. O kurcze! A już miałem napisać że dobrze wygląda, fajnie wyszła... Na zdjęciu nie wszystko widać dokładnie... Przeglądne swoje materiały jutro i pewnie coś znajdę. Tak na szybko:
 4. Szczere gratulacje! Film fajny, ujęcia perfekcyjne właśnie, gratulacje dla Twojego taty! I model bardzo mi sie podoba. Skala fajna, to juz nie jest jakaś tam malutka popierdółka. Mechanizacja świetnie wygląda w locie. Klapy, podwozie... Super! Szkoda tylko że pogoda była niezbyt. W słoneczny dzień było by lepiej widać model. No i szkoda że to elektryk ja lubie dym!
 5. O w morde! Ja §¿/÷¡[¿¬§]!!!!! To dopiero...!!! Bestia...
 6. Dzięki! Zgadzam się w całości Wicherek niby taki prosty i często nie doceniany, a wychodzi często że wcale nie tak łatwo jest go dobrze zrobić i wtedy zaczyna się "kombinowanie"...
 7. 1,5kg to jeszcze nie żadna tragedia. I nie przesadzajmy z tą orginalnością. Mam 25-kę, klasycznego, drewnianego, zgodnego z planami: ale też 15-kę z napędem elektrycznym wykonany całkowicie ze styropianu: I wydaje mi się że ten styropianowy, nie mający nic wspólnego z orginalną konstrukcją, to jednak chyba też wicherek?
 8. Jeśli to ma być RC to jak najbardziej dobrze wyważasz, w 1/3 cięciwy co wychodzi pod dźwigarem płata. Statecznik poziomy też zrobiłeś dobrze bo jest neutralny. Model Rc powinien mieć statecznik albo o profilu symetrycznym, albo właśnie płaska płytka. Nośny statecznik tylko wersja swobodnie latająca i wtedy wywazenie w 1/2 płata. Dodam jeszcze że wznios ma być około 5° dla wersji bez lotek a z lotkami 2-3°. Jeśli jest problem z wyważeniem trzeba albo przesunąć całe wyposarzenie ile się da do przodu, a jeśli to nie pomoże, wtedy dołożyć balast.
 9. Była dostępna w sklepach modelarskich. Teraz to już chyba tylko rynek wtórny. Allegro, olx... Giełda forumowa...?
 10. Według mnie to jałowa dyskusja. Każdy ma swoje gusta i każdemu może się podobać coś innego. A statecznik pionowy jest jak najbardziej wicherkowy. Zdjęcia rysunków zamieszczonych w książce: Wydanie jak widać z '62r. I sam twórca zalecał taką zmianę przy budowie wicherka w wersji RC. Statecznik skośny do przodu miały swobodnie latające wersje.
 11. merlin71

  Kolejna 11

  Świetnie że kolejna 11ka prawie gotowa Będzie komu bronić polskiego nieba...
 12. Świetny! Bardzo ładnie wygląda i wykonanie widać bardzo staranne.
 13. Tak. Nic nie zmieniałem. 2°/2°, tak jak przewidziane w konstrukcji.
 14. Miałem na myśli ogólnie wykonanie elementów np. przez obrabiarki cnc jak podwozia czy elementy konstrukcyjne cięte ploterem. Moze nie akurat drukarke 3d bo tu akurat z gładkością powierzchni to jest różnie. No i racja że wymaga to dużo czasu na zaprojektowanie... Dzięki za uznanie dla mojej manufaktury
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.