Jump to content

solainer

Modelarz
 • Content Count

  753
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

solainer last won the day on February 26

solainer had the most liked content!

Community Reputation

242 Excellent

About solainer

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Czeladź
 • Zainteresowania
  Modelarstwo rc, technika, nowe technologie, odkrycia, przyroda, podróże
 • Imię
  Piotrek

Recent Profile Visitors

736 profile views
 1. Natrafiłem w sieci na zdjęcia mojego wampira. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi z powodu, że je tutaj zamieściłem.
 2. Wreszcie mróz odpuścił i udało mi się uzyskać w modelarni przyzwoitą temperaturę dzięki czemu w końcu wróciłem do pracy. Zalaminowany wcześniej ogon wyszlifowałem i przygotowałem na gotowo do malowania. Tym razem nity są naklejone, mam nadzieję że nie będzie gorzej niż z wierconymi. Napewno jest równiej niż na Vampire.
 3. Super. Zazdroszczę Ci, że sobie budujesz w ciepełku. U mnie w modelarni temperatura oscyluje w okolicach 0 i nie jestem w stanie nic robić. Byle do wiosny ?
 4. No może tak latać jak reszta tych modeli halowych które przy 2 metrach rozpiętości ważą 2 kg. Nawet słychać na filmie że turbina chodzi prawie na jałowych obrotach.
 5. Uwielbiam ten etap. Fajny, niespotykany model. W lato na pogorii bedzisz gwiazdą publiczności
 6. Skończyłem stateczniki wysokości. Z racji tego, że znowu mi się balsa skończyła to odrazu je zalaminowałem. Użyłem tkaniny 48g. Całość tkaniny użytej na oba stateczniki to 44g i do położenia tkaniny wykożystałem taką samą ilość żywicy. Zawsze staram się użyć tyle samo żywicy co masa tkaniny wtedy laminowanie wychodzi lekko. Nie impregnuje balsy kaponem. Teraz usterzenie suszy się w kotłowni, tam mam 28 stopni ciepała i żywica szybko twardnieje. W następnej kolejności będę laminwał stateczik pionowy i gotową tylną część kadłuba.
 7. Poważnie takimi farbami się maluje piankowce?
 8. Ok przekołkuję. Nie wiem jeszcze jakie dać serwa na wysokość. Stery są olbrzymie. W f86 na wysokości są dwa Hitec 8370TH i dają radę. Jeśli polecacie coś lepszego to proszę pisać. Chcę 7.2 V żeby uprościć instalacje.
 9. Ciekawe jak oni ten samolot pomierzyli, że wyszła im długość 2865. Mierzyłem swój kilka razy i zawsze wychodzi ponad 3100. To by było nawet prawie zgodne ze skalą. Wlaminowalem rurki mocujące w stateczniki poziome i zastanawiam się czy samo wklejenie wystarczy czy jeszcze przewiercić i wkleić jakiś kołek zapobiegający obróceniu sie? Wątpię że to się obróci ale gdyby to dzwon pewny.
 10. Skała 1:4,8 to dokładnie tyle samo co mój Sabre tylko ja będę miał znacznie większe obniżenie bo, podano 20kg/1,55 m2. Myślę że w tych zakładanych 15 kg za nic w świecie się nie zmieścisz szczególnie że chcesz zrobić kadłub dość ciężką techniką a sam kadłub jest dość obszerny i ma chyba więcej niż 3 metry długości. Nie wyobrażam sobie tak dużego kadłuba zrobionego na traconym styropianie ale życie lubi zaskakiwać. Będę śledził wątek i czekam na dalsze postępy.
 11. Szkoda tego statecznika. Przy tak dużym modelu walka o kilka gram nie ma aż takiego znaczenia. Tak duży model będzie dobrze latał jak masa wyjdzie nawet 20 parę Kilo a efekt wizualny jest znacznie ważniejszy niż uzyskanie masy gazetowej.
 12. W takim stanie jak na zdjęciu waży 8,357 kg. Jest szansa że pusta skorupa będzie ważyła 9 kg. Czy to dużo to nie wiem ale jest szansa że w przedziale 18-19 kg się zamieszczenie. Będzie w Bobrownikach latał ale raczej nie w tym roku. Na 100% nie ogarnę go do lata.
 13. Jak będzie dobrze latał to zapraszam na loty po kablu odwodwwżysz się?
 14. Mała prezentacja. Do skończenja skrzydła od spodu i klapy ale najpierw muszę przygotować przewody i wszystkie wzmocnienia pod zawiasy itp. Na chwilę obecną poszło 66 desek balsy. Myślę że nie przekroczę 80 sztuk. Niedługo koniec prac w drewnie i zacznie się wykonczenie a to daje najfajniejsze efekty.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.