Jump to content

solainer

Modelarz
 • Content Count

  671
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

solainer last won the day on July 14

solainer had the most liked content!

Community Reputation

149 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Czeladź
 • Zainteresowania
  Modelarstwo rc, technika, nowe technologie, odkrycia, przyroda, podróże
 • Imię
  Piotrek

Recent Profile Visitors

530 profile views
 1. Fazy lotu się sprawdziły. Dzięki osobnemu wytrymowaniu dla otwartego podwozia i osobno dla zamkniętego teraz już nie ma efektu zadzierania. Modelem lata się super i coraz lepiej go poznaje. Poniżej fotka z zachodu słońca.
 2. To nie iskra tylko waloryzowany Turbinator
 3. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie tematu i przepraszam, ze akurat u Lucjana w temacie, ale myślę że przy tym modelu to dobre miejsce.
 4. Jeśli rzeczywiście koła mają być zbieżne to całe życie byłem w błędzie. A jak jest z 3 kołowym podwoziem?
 5. Niecałe 8 kg to masz obciążenie jak moto szybowiec. Przy tych detalach i skrzydłach styropianowych to sztuką jest zejść tak z wagi. Masz rozbieżnie ustawione koła? Podobno to pomaga. Takim meserem bym w życiu nie ruszył z miejsca, miałem problemy ze Spitfire a tu podwozie jest jeszcze gorsze.
 6. Gratulacje, cieszę się że fajnie lata choć start naprawdę jest ciężki. Z Airacobra będzie łatwiej bo podwozie ma trzykołowe.
 7. Fajnie to wyszło na filmie. Aż nie chce się wierzyć że nagrywałeś to z czapki
 8. Kit. Więcej szczegółów będzie w nowym wątku ale to jak już dostanę do ręki zestaw.
 9. Zgadza się powinno się używać właściwych określeń po polsku ale niestety większość z nich znam z planów i opisów w języku angielskim, a tam rzeczywiście wszędzie są drzwi. Poprwię się przy kolejnej relacji. Tej jesieni ruszam z budową F100 Super Sobie oczywiście z drewna
 10. Super. Tak go odpicowałeś że nikt nie uwierzy że to zestaw
 11. Wieki temu miałem f18 z twojego linka. Nie polecam najgorszy model jaki pilotowałem w życiu a uwierz mi na słowo, że mam spore doświadczenie. Każdy jet lata ciut inaczej a im mniej skrzydeł tym jest trudniej. Na początek wybieraj modele gdzie jest na czym latać, a na koniec jak już będziesz umiał wszytko to można nawet cieszyć się z latania f104.
 12. Wydaje mi się że podciśnienie występuje tylko gdy model stoi i przy starcie. W locie powietrze siłą rozpędu pchane jest wlotami. Zresztą drzwi podwoziowe otwierają się w locie co świadczy o spadku podciśnienia. Zobaczymy w praktyce.
 13. Wamipir latał na Warbisrds w Bobrownikach. Co prawda dopiero w niedzielę ale dobre i to. W sobotę jakoś nie mogłem się przełamać by latać nim i F86. Spostrzeżenia po kilku lotach. Musiałem zaprogramować fazy lotu dla z osobnym trymowaniem dla otwartego i zamkniętego podwozia. Co ciekawe to nie wypuszczenie klap powoduje zadzieranie nosa tylko wypuszczenie podwozia. Z wypuszczonym podwoziem model wymaga oddania o około 5-6 ząbków trymera wysokość. Po schowaniu na takim trymie nos opada i znów trzeba podciągnąć na 0. Jeszcze jednym mankamentem jest spore podciśnienie w kadłubie, niby wloty powietrza są duże ale silnik zasysał również powietrze przednimi drzwiami podwoziowymi. Powodowało to zamykanie przednich drzwi podczas startu. W trakcie lotu gdy silnik nie był już na max obrotach podciśnienie spada i drzwi się otwierają. Poradziłem sobie z tym zabudowując całkowicie wnękę podwoziową w kadłubie. Teraz już drzwi same się nie zamykają. Ogólnie model lata fajnie i powoli się z nim oswajam. Zamieszczam zdjęcia z lotu na Warbirds. Może ktoś ma jakiś filmik?
 14. solainer

  TURBINATOR

  No właśnie musisz przyjechać na dłużej. Dziś 3 razy latałem wampirem i raz Sabre. W przyszłym roku będzie piąta edycja to dobry pretekst żeby przyjechać z namiotem.
 15. solainer

  TURBINATOR

  Robertus dzięki bardzo za film i muszę Cię przeprosić ale Cię nie poznałem. Normalnie jak burak jakiś się zachowałem. Cieszę się że wpadłeś do nas. Mam nadzieję, że miło spędziłeś czas i że jeszcze się spotkany i normalnie pogadamy. Jeszcze raz przepraszam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.