Jump to content

solainer

Modelarz
 • Content Count

  779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

solainer last won the day on April 12

solainer had the most liked content!

Community Reputation

297 Excellent

About solainer

 • Birthday 02/26/1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Czeladź
 • Zainteresowania
  Modelarstwo rc, technika, nowe technologie, odkrycia, przyroda, podróże
 • Imię
  Piotrek

Recent Profile Visitors

837 profile views
 1. Jakbym pokrył te skrzydła papierem albo cienką tkaniną. Dużo by zyskały na sztywności, a przytyły by nieznacznie.
 2. Za zimne żelazko. Trzeba też sporo więcej wykroić niż się chce przykleić i naciągać folię na element jednocześnie podgrzewając. Przy odrobinie wprawy można kulę okleić bez zmarszczek.
 3. Fajnie że budujesz już myślałem że porzuciłeś projekt.
 4. Jeże w nocy robią też takie dziury kopiąc za robakami.
 5. Hamulce w kołach to nic nadzwyczajnego. W tej chwili najpopularniejsze są dwa rodzaje: elektromagnetyczne i pneumatyczne. W tych pierwszych elektromagnes przyciąga lub dociska tarcze do felgi, a w pneumatycznych robi to powietrze za pomocą prymitywnego siłownika. Niżej masz przykład zestawu felg z hamulcami pneumatycznymi. Do sterowania potrzeby jest zawór jedno funkcyjny. https://www.jautsch.de/fahrwerke/bremsen/behotec-bremsen/behotec-bremse-c1.html
 6. Możesz mieć racje, nie znam się na tym.
 7. Tylko jedno serwo gigant waży o wiele więcej. Trzeba też wziąć pod uwagę, że będzie brało spory prąd trzymając ten hamulec w pozycji zamkniętej. W tym przypadku do napędu użyje tego samego powietrza które będzie do hamulców w kołach, a do sterowania zwykły zawór trójdrożny i mikro serwo. Wyjdzie lżej i lepiej.
 8. Karabiny zrobiłem takie. Balsa 1,5 zwinięta w rurkę i wpasowana w kadłub. Zrobiłem też hamulec. Troszkę inaczej niż w kicie. Użyłem dwóch siłowników pneumatycznych zamiast serwa gdyż użycie serwa przy tak dużym hamulcu wymagało by mocnego serwa a siłowniki pneumatyczne poradzą sobie z nim bez problemu. Zrobiłem też pancerny uchwyt rurki pitota. Rurka jest demontowalna do transportu.
 9. Propozycje jak do jumbo jeta, a to ma być 1,5 kg model skrzydło przy pełnym poszyciu wytrzyma bez problemu ze zwykłą listwą z balsy jako dzwigar tak zaproponował Arkadiusz. U mnie w turbinatorze za dźwigary robią listwy balsowe 12x6 i między jest wklejona balsa 2,5. Poszycie też jest z balsy 2,5. Wytrzymało już ponad 150 lotów. F100 wcale nie ma dźwigara.
 10. Prace przy modelu idą pełną parą, staram się chociaż godzinę dziennie poświęcić i odrazu widać efekty. Przednia część kadłuba do końca tygodnia powinna już zostać zalaminowana. W między czasie definitywnie zakończyłem pracę przy ogonie. Z drukowanego kopyta zrobiłem formę i wylaminowałem dyszę. Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Przygotowałem też w ręce do mocowania rury. Zrobiłem też drzwi podwoziowe więc w drewnie zostało mało do zrobienia. Najgorsze to szlifowanie.
 11. Nie bądz taki skromny, Twoja 11 wygląda doskonale. Biorę się za przednią cześć kasłuba, może do lata uda mi się choć pustego zrobić, a w przyszły m roku polatać.
 12. Zrobiłem eksperyment lakierując kalkę bezbarwnym lakierem i nic poza minimalną stratą ostrości się nie wydażyło więc szcześliwy zrobiłem kilka napisów których lokalizację udało mi się jako tako ustalić. Wcześniej nałożyłem też bardzo lekkie przybrudzenie aby wyciagnąć nity. Uważam że wyszło dobrze. Teraz tylko zastanawiam się czy robić go w matowym czy w błyszczącym wykończeniu. Osobiście jestem za matem.
 13. Pomalowałem do końca ogon. Gdzieniegdzie lekko zapyliło mi ster kierunku ale bez problemu to jutro poprawię. Kupiłem też folie water slide do wydrukowania kalek. Niebawem przeprowadzę próby i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję że pozytywnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.