Jump to content

Senior

Modelarz
 • Content Count

  550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Senior last won the day on February 21

Senior had the most liked content!

Community Reputation

164 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelarstwo-rc.jaaz.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania
  lotnictwo sportowe, żużel
 • Imię
  Ryszard

Recent Profile Visitors

1,082 profile views
 1. Kuba - wygląda to Pięknie - wielkie gratulacje dla Motoru - jest w Nich ogromny potencjał. W niedzielę na tor w składzie Betardu wraca Tai - mecz u siebie z Unią!
 2. Wilcze Laski są teraz lotniskiem Aeroklubu Koszalińskiego. Obiekt udostępniony na podstawie umowy zawartej z Władzami Samorządowymi Szczecinka. Aktualnie trwają tam intensywne prace organizacyjno-porządkowe, mające na celu zabezpieczenie tego obszaru pod względem lotniczym. Dyżury rozpoczynają tam m.in. samoloty gaśnicze ALP. Przypomnę, że Aeroklub Koszaliński został w ubiegłym roku brutalnie wyrzucony z lotniska w Zegrzu Pomorskim przez "samorządowców koszalińskich". Teren Zegrza nie pełni już funkcji lotniczej, a jest obiektem szkoleniowym WP z Koszalina (opelotka). Na zwolnione przez wojsko tereny szkoleniowe w Koszalinie, za chwilę wchodzą developerzy ze swoimi inwestycjami mieszaniowymi (rozpoczęto już prace nad zmianą koncepcji zagospodarowania przestrzennego tego terenu). Lotnisko w Zegrzu Pomorskim przeszło już do historii. Tak więc swoje życie lotnicze rozpoczynają Wilcze Laski.
 3. Macie rację - 24-latkowie trochę namieszali w składach. Betrad ma problem nie tylko z Woffindenem - życzę mu bardzo szybkiego powrotu do pełnej sprawności - ale przede wszystkim z juniorami (Czużytek - przywozi prawie same zera - ??????). Coś w tym timie nie styka. Mam nadzieję, że trener Śledź uporządkuje ten zespół . Ciekawie zapowiada się szczególnie niedziela: Gorzów (u siebie) z Włókniarzem i Betard ( u siebie) z Unią. Mam nadzieję, że Betrad nie dozna trzeciej porażki w tak krótkim czasie. Jeżeli przegra - problemem mogą być "play-offy" - może zabraknąć punktów.
 4. Po wodowaniu HYDROGRAFA wprowadziłem niezbędne poprawki (nowa śruba, zmiana reduktora obrotów i korekta balastu) -czekam na sprzyjąjącą pogodę i będzie kolejna próba na wodzie. Póki co, nad morzem szaleje wiatr ...
 5. Dzisiaj, wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, zwodowałem model HYDROGRAF 8. Pierwszy rejs miał miejsce na przystani na jeziorze Jamno. Model bardzo dobrze pływa - nie ma przecieków do wnętrza kadłuba, urządzenia działają bardzo dobrze. Model wymaga jedynie drobnej korekty stateczności poprzecznej (należy zmienić lekko mocowanie akumulatora nepędowego). Zastanawiam się nad zmianą śruby z 3-łopatowej na 4-łopatową. Model pływał na nastawie "cała naprzód". Dziewiczy rejs trwał ponad godzinę.
 6. Darek - zastosuj rezystor jak proponował Kaziu. Też stosuje to rozwiązanie i działa świetnie przy napięciu 12V. Zobasz filmy z moim Atlasem lub Klimkiem.
 7. Andrzej - dziękuję za ciepłe słowa. W tej branży jestem w Koszalinie chyba ostatnim Mohikaninem. Jeżeli są inni to głęboko kryją się w zakamarkach swoich domowych pieleszy. Niestety w jamneńskiej marinie nie spotkałem jeszcze modelarza - szkutnika. Pozdrawiam i wracaj do Koszlina.
 8. Oczywiście - - jak tylko model spłynie na dużą wodę będzie relacja. Idzie wiosna.
 9. Andrzej - były opublikowane w roku 1988 w dwóch numerach. Muszę je poskładać w całość i porządnie poddać kserowaniu. Widząc, jak aktualnie L 1000 walczą na Wiśle, mam coraz wiekszą ochotę popełnić ten model. Może być ciekawy. Przeraża mnie ilość wręg - 32 szt ! Pożyjemy - zobaczymy.
 10. ...Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać aż na marinie zniknie lód. Czas przymierzyć się do nowego projektu.
 11. Mam plany i jest zamysł budowy modelu tego lodołamacza. Zobaczymy czy sił wystarczy ...
 12. Witam, uzupełnienie wcześniejszej prezentacji - możliwości dźwiękowe modelu oraz relacja z próbnego "wodowania wannowego".
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.