Jump to content

Senior

Modelarz
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Senior last won the day on February 21

Senior had the most liked content!

Community Reputation

156 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelarstwo-rc.jaaz.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania
  lotnictwo sportowe, żużel
 • Imię
  Ryszard

Recent Profile Visitors

885 profile views
 1. Andrzej - dziękuję za ciepłe słowa. W tej branży jestem w Koszalinie chyba ostatnim Mohikaninem. Jeżeli są inni to głęboko kryją się w zakamarkach swoich domowych pieleszy. Niestety w jamneńskiej marinie nie spotkałem jeszcze modelarza - szkutnika. Pozdrawiam i wracaj do Koszlina.
 2. Oczywiście - - jak tylko model spłynie na dużą wodę będzie relacja. Idzie wiosna.
 3. Andrzej - były opublikowane w roku 1988 w dwóch numerach. Muszę je poskładać w całość i porządnie poddać kserowaniu. Widząc, jak aktualnie L 1000 walczą na Wiśle, mam coraz wiekszą ochotę popełnić ten model. Może być ciekawy. Przeraża mnie ilość wręg - 32 szt ! Pożyjemy - zobaczymy.
 4. ...Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać aż na marinie zniknie lód. Czas przymierzyć się do nowego projektu.
 5. Mam plany i jest zamysł budowy modelu tego lodołamacza. Zobaczymy czy sił wystarczy ...
 6. Witam, uzupełnienie wcześniejszej prezentacji - możliwości dźwiękowe modelu oraz relacja z próbnego "wodowania wannowego".
 7. W mojej małej modelarni pracowałem intensywnie w sprzyjających warunkach nawet kilka godzin. Pandemia drastycznie ogranicza możliwość przebywania poza domem. Czas wykorzystany więc bezwzględnie z braku innych zajęć (dodatkowo zima). Jest już pomysł na nowy projekt, a właściwie dwa. Mam jednak dylemat - gdzie przechowywać te modele - miejsca mam niewiele. Póki co, zabieram się za przygotowanie BSP do sezonu. ...byle do wiosny...
 8. Kaziu - szybko? Przecież to w ocenie niektórych osób bardzo prosty model w budowie. Mój kolega instruktor w modelarni (już nie istniejącej), kiedy szukałem u niego planów stwierdził, że takie proste modele budowali u niego młodzi adepci modelarstwa szkutniczego. Pisałem, że model buduje stypendysta ZUS dysponujacy nadmiarem wolnego czasu. Co do wiosny - już ją widać za oknem, ale niestety lód na jeziorze trzyma solidnie. Dziękuje za Wasze dobre oceny.
 9. Minęło kilkanaście pracowitych dni od ostatniej relacji i wreszcie HYDROGRAF 8 jest ukończony. Finalne dane modelu: - długość całkowita modelu ...........92 cm, - szerokość kadłuba........................ 20 cm, - wysokość do lampy na maszcie ..40cm, - waga brutto ....................................5,2 kg. - odbiornik 8 kanałowy ....................Jeti 2,4 Ghz, - akumulator główny żelowy ............12V, 5 Ah, - napęd: silnik Boat Turbo z przekładnia planetarną 3,3:1 Próbne "wodowanie wannowe" pokazało, że akumualtor 12V, 7,2 Ah jest zbyt ciężki i został zastąpioany akumulatorem 12 V, 5 Ah. Z mniejszym akumulatorem poziom wody jest na wysokości LW na całej długości kadłuba (bez dodatkowego balastu). Układy elektroniczne działają bardzo dobrze, szczególnie symulator pracy silnika diesla, antena radaru oraz sygnały dźwiękowe Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekanie aż zniknie lód z mariny w Jamnie i na wodę, z óprzednio wygłoszoną formułką: Płyń po jeziorach i bajorach, sław imię swojego konstruktora. W załącznikach kilka zdjęć modelu. Jutro kolejna porcja zdjęć i filmiki. Wszystkim Kibicom bardzo dziękuję za wsparcie i dobre rady przesyłane podczas prezentacji procesu budowy modelu. Co do numeru Hydrografa wyjaśniam, że w sieci i innych materiałach źródłowych znalazłem informacje o Hydrografach 7 i 9 ( aż do 20), stąd uzupełniam numerację o cyfrę "8"
 10. W imieniu naszego stowarzyszenia modelarskiego, wysłałem pytanie o tej treści do UCL. Odpowiedź jest jednoznaczna: każda organizacja typu stowarzyszenie modelarskie jest dla ULC równoprawnym podmiotem, nie rozróżniają stowarzyszeń zwykłych i rejestrowych. Mam to na piśmie z ULC.
 11. Piotr - link do przetwornicy: https://allegro.pl/oferta/mini-360-przetwornica-step-down-dc-dc-lm2596-8846859209?snapshot=MjAyMS0wMS0xMFQyMToxNToyMi42MzVaO2J1eWVyO2Q0N2Y1YjUzNzJiZDExNDI0NjMyMTJiNzZjYzU0ZjNiNGRiM2U4MDUxMjk2NGViYzBjMTgyYTU3NTZhM2U2Mjg%3D Qrcze - widzę że brak ich w sklepie - mam jeszcze taką - potrzebujesz? Daj namiary na priwa.
 12. Darek - podstawa to pozytywne myślenie - będzie wszystko OK.
 13. Potwierdzam - regulowane mikro-przetwornice 12V - na aukcji "aledrogo" po 3,70 - działają świetnie i równo trzymają napęcie. W Hydrografie zainstalowałem dwie: wejście 12V wyjścia 6V i 3,0 V
 14. Próba "wannowa" odbędzie się zapewne w przyszłym tygodniu. Jestem bardzo ciekawy wyniku szczególnie wyważenia modelu na wodzie. Póki co, Hydrograf 8 "zacumowany" jest przy nabrzeżu wyposażeniowym.
 15. Bardzo dziękuję za dobre słowa - to pomaga w pracy przy modelu. Jeżeli chodzi o malowanie - są to lakiery acrylowe w spray'u, kupowane w sklepie z lakierami samochodowymi. Niektóre elementy pokrywam dodatkowo lakierem acrylowym bezbarwnym. Boja jest inna niż w uproszczonych planach budowy modelu. Właściwie jest to pława z rożkiem odbijającym - wzorzec znaleziony w internecie. Załączam zdjęcia modelu zrobione jeszcze przed malowaniem kadłuba. Malowanie idzie bardzo wolno - położenie jednego koloru i po wyschnięciu maskowanie papierem kolejnych powierzchni - lakier innego koloru - itd, itd. Zapewne wszyscy to znamy z autopsji. ...budowa modelu w toku ...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.