Jump to content

RV4

Modelarz
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About RV4

 • Birthday 12/05/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  modelarstwo rc,lotnictwo,motoryzacja
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. RV4

  Rcgf 30cc twin

  Witam, czy ktoś z szanownych Kolegów mógł by się wypowiedzieć na temat eksploatacji silnika rcgf 30cc twin.Ogólnie mnie interesuje spalanie,praca silnika od min do max.obrotów,łatwość rozruchu oraz czy nie ma tego samego defektu tak jak w bodajże w rcgf 20cc że po przykręceniu śmigła był opór na wale.
 2. Zastosuj Kolego filtry ferrytowe,oraz zmień umiejscowienie zapłonu by był jak najdalej od serw i odbiornika.Minimum 30cm,na wszystkich sieje?,jeśli tak dla próby zmień serwo na inne,jeśli pomoże masz odpowiedź,u mnie pomogło kiedyś jak klapy miałem na Y.
 3. Dzięki Koledzy za pomoc. Zamykam temat.
 4. Klasyczne chce zamontować dwie 30cc boxery.Waga do lotu ok 13-15kg,rozpiętośc 2,70m.Co do powierzchni skrzydła to nie wiem,nie mam instrukcji,musiał bym wyliczyć.Zostaje przy klasycznych smiglach tak jak wcześniej pisałem,rzadnych przeciwbierznych.W konstrukcji płata umiejscowienie silników tak wygląda:
 5. Ok,wszystko się zgadza chociaż nie do końca gdyż ustawiając wykłon silnika myślę że powinniśmy przyjąć na obach ten sam ° np,0,5-1.Dlaczego mogę ustawić tylko na jednym,możesz sprecyzować Kolego?.Jeżeli chodzi o skłon silnika,zgadzam się zależy to od wielu rzeczy u mnie aktualnie silnik będzie zamontowany wzdlużnie co do krawędzi natarcia i opuszczony ok 0,5-1cm w dół ze względu na wał korbowy pokrywajacy sie z otworem maski silnika.I tu mam pytanie, na początek przyjąć skłon na obach silnikach od 0,5-1°?.Wracając do początku,zostanę przy tradycyjnym rozwiązaniu i przeciwbieżnych smigieł nie będę stosował. Wolał bym przyjąć tzw.środek co do ustawienia silników niż zrobić byka i mieć problem po starcie.
 6. Witam Kolegów, Pytanie czysto techniczne kieruje do osób które mają doświadczenie z modelami gigant wielosilnikowymi,niedawno zakupiłem model dwusilnikowy i interesuje mnie ustawienie silników, czy na obach wykłon ustawić w prawo przyjmując od 0,5-2° oraz skłon silnika w podobnym zakresie?.Czy na początek wystarczy ustawić ok 1° na obach?.Dodam że silniki nie mają dużej rozbieżności na skrzydle i są blisko umiejscowione kadłuba,odległość dzieli je ok 25cm.
 7. https://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/modelarstwo-lotnicze-na-stronie-urzedu-lotnictwa-cywilnego/
 8. Witam Kolegów,chciał bym spytać jak dokładnie znaleźć punkt środka ciężkości w modelu Christen Eagle.Dodam że Kolega nie ma instrukcji.model ma 195cm rozpiętości,górny płat wyprzedza dolny.Najlepiej chciałbym nawiązać kontakt z osobami które miały do czynienia z modelami tego typu lub podobnymi.Koledze zmienilem silnik o większej pojemności i wiem ze jest przeważony na mordę.Z góry dzięki za wszelkie wskazówki. Paweł.K
 9. RV4

  Martwy piksel

  Witam,w zasadzie w funkcjonowaniu nadajnika nie przeszkadza,ale kłuje w oczy martwy piksel.Czy ktoś z Kolegów miał może podobny problem i czy jest możliwość naprawy bez wymiany wyświetlacza.
 10. Czy ktoś z Szanownych Kolegów miał przyjemność kupować w tym sklepie?.Zamówił kolega dwa kołpaki tydzień temu,i jak narazie zero odzewu na @,tel ani paczki.
 11. Kołpak i śmigło wyważone,te elementy wykluczam.Jakość materiałów schodzi poniżej krytyki,tym bardziej że dwa lata temu miałem taki sam przypadek po zakupie nowego wału.A stary pracuje do dnia dzisiejszego.
 12. Śmigło wyważone,tym to ja się nie martwię,chyba raczej jakość materiałów schodzi poniżej krytyki.
 13. Koledzy mam pytanko,czy ktoś z Was miał przyjemność serwisować silnik na gwarancji u Jakuba w f3m?.Pytam gdyż zależy mi na czasie wiadomo sezon a nie chciał bym by to trwało do września.Wczoraj miałem pecha i po starcie ukrèciło mi wał korbowy w silniku Dle 55.Dobrze że na wysokości ok 30m,szybki zawrót i ládowanie z wiatrem po ok 500m,obyło się bez strat w modelu całe szczęście.Maska naruszona,żeberka i jedno złamane,dla mnie to trochę dziwne musialo dostać kołpakiem lub piastà.Silnik ma wypalone 40l także niewiele.Dwa lata temu miałem podobny przypadek po wymianie wału na nowy,tylko że śmigło zostało,w tym przypadku odmaszerowało wbijając się w ziemię. Ukrècenie wału korbowego
 14. Mimo podkładek sprèżynujàcych wraz się odkrèca.
 15. Mam mały problem gdyż ciągle odkrèca mi się tłumik-pitts.Zastosowałem klej do gwintów odporny do 300C dłużej trochę trzymają śruby,ale wraz się odkrecajà.Jeżeli ktoś z Was miał podobny problem i poradził sobie to prosił bym o podsuniècie pomysłu,myślałem nad montażem tlumika do dolnej części domku silnikowego i wyprowadzenia krótkiego kolektoru lub przyspawanie blaszki odpowiednio wyprofilowanej i przykrècenie dodatkowo do domku,ale nie wiem czy by to rozwiązało problem.Za wszelkie sprawdzone patenty z góry dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.