Jump to content

romsonic

Modelarz
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

About romsonic

 • Birthday 02/16/1963

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sochaczew -Chodaków.
 • Imię
  Roman.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. romsonic

  Komuno wróć

  Czytam i przytakuję .A poza tym nie wiedziałem dotychczas dlaczego w budce prasowej kauflandu nie ma już ,,modelarza".Teraz już wiem. A może by tak pójść za Ludwikiem Waryńskim ,tym z dawnej stówy i ogłosić hasło:,,Modelarze ze wszystkich stron kraju ...łączcie się" Sposoby tegoż do analizy i pomysłów poddaję niniejszym.
 2. romsonic

  Komuno wróć

  Przepraszam jeśli kogoś z modelarzy wkurzyłem tytułem.To w dużym cudzysłowie i sarkastycznie być miało. Po prostu znalazłem na strychu czasopisma modelarz ,które przeżyły ze mną od czasów młodości i przeglądając natknąłem się na obfite programy imprez . Tęsknota za młodością ? Tak .Pamiętam Jaskółki na holu,czy puszczane z małych wzniesień ,a potem była Sowa z balsą w organizmie,Wicherek 10 [do dziś lata] . Dziś mamy technologię ,dostępność i wielu z nas stać na to wszystko.Tylko kogo nie stać,to znaczy nie być ,ale mam wrażenie że nasze hobby się kurczy. Staje się niszowym zajęciem czynionym w niewielkich ,oddzielnych enklawach .Ot do takich refleksji skłoniły mnie dawne czasopisma w tym kalendarz imprez.
 3. Dobry wieczór . Jako posiadacz Taranisa, dodatkowego modułu R9M ,pięciu odbiorników X8R oraz dwóch R9 sądzę że ,,poprawki " w kierunku niezawodności linku systemu 2,4 GHz,który jak dotąd ma swoje jednak wady, jest pozytywna i godna uwagi,a nie zwalczania .
 4. Hej Marek .To nie ja .On samse wylądował i to prawie kilometr od startu. Znalazł się ponieważ gdy piredyknął w drzewo odzyskał łączność .Technologia,która pozwoliła mu odlecieć zapewniła mi środki poszukiwania w postaci wartości RSSI oraz antenki kierunkowej 868 MHz. I po zastosowaniu czterech rur kanalizacyjnych fi 50 spadł z 11 metrów bez większych uszkodzeń .Na dzień dzisiejszy ,że tak powiem jest gotowy do lotu.Może jutro,jak pogoda zezwoli poleci w swoim 5 życiu.i.
 5. A super sprawa ,że jest dyskusja,choć niektórych z nas męczy i chcieli by założyć klamrę zamknięcia.Nie trzeba .Z przeróżnej gadki można wyczytać kilka sensownych rzeczy dla wiedzy. Jako niedawny posiadacz Taranisa oraz z czterech odbiorników ,,x" i trzech R9 nieco się doedukowałem ,jak też przygotowałem na ewentualne zdarzenia. Odnośnie 2,4 GHz i wody przerabiałem zwałki tak w systemie Hitec 2,4, oraz Multiplex 2,4 GHz M.link. Hitec był słabszy od Multiplexa,jednak oba nie lubiły wody i ,,,,ścian" leśnych,więc na tereny zawodnione i tam gdzie są w pobliżu latania ,,ściany" zielonych lasów używam niezawodnego Optica 35MHz i odbiorników ,które jeszcze działają mimo upływu czasu. [Mam ich dużo,lecz wiele z nich się jąka i w ten sposób straszy.Kilka zaś działa niezawodnie ,tak wysoko,jak i nad wodą]] W związku z lataniem w w.w terenach zacząłem testować system FRSKy R-9 868MHz .Niestety ,mam tu kłopoty.Jeden z nich zapodam z fotografi.Aczkolwiek nie potępiam,bo jeszcze nie wiem na pewno dlaczego. Dodam że na wspomnianych 2,4 GHz seriii X8 nie zdarzyły się jak dotąd problemy. Ot takie wspomnienia z praktyki modelarskiej. Pozdrawiam niniejszym. Roman B.
 6. Hej. Dodam trzy grosze. Kupiłem Taranisa XD9+ jesienią i działa bez problemów,poza jednym,który był z mojej przyczyny w związku ze złym montażem odbiornika typu R9 Slim . Na ten typ zdecydowałem się z trzech powodów 1. Mój kolega modelarz lata posługując się Taranisem dwa sezony i ani razu nie zawiódł .2. Pomimo popularności tejże aparatury nie widzę aby była wystawiana na sprzedaż przez modelarzy,co w innych popularnych typach jest częste. 3. Stosunek:cena do możliwości i pewności. .. Rozwinięta i skomplikowana procedura programowania ustawień mnie nie odstrasza .Jest ciekawa i możliwa do opanowania przez chcącego,acz wymagająca nieco wysiłku.
 7. 1. Sprzęt sprawdzony. Sterowany Taranisem w trybie PPM 868MHz [R9M -R9Slim] wylatał bez problemu ponad 30 godzin do czasu brzozowania.Nota bene fajny termin,,brzozowanie"? . 2. Ustawiony sprzęt według jednego z możliwych trybów pracy polecanych w instrukcji oraz reklamie producenta. 2.Jakby to dziwnie brzmiało po uruchomieniu R9-PPM wraca sygnał telemetrii do Taranisa. Tak mam .Kobieta przemawia o timerach,a też kondycji zasięgu. Nie wierzysz ,sprawdź jak masz sprzęt . Nie zalewam . Może nie wszystkie możliwości urządzeń są tobie znane . Po prostu zdetektowałem sensory i dwa się pojawiły w radyjku . Pozdrawiam . Roman.
 8. A. Jeszcze dodam że wczoraj model odzyskałem posługując się czterokrotną rurą kanalizacyjną fi 50 mm z widełkami drewnianymi na zakończeniu i ,,wylądował z niewielkimi szkodami jak na zaistniały,,dramat w przestworzach".
 9. Hej Paweł.Dzięki za zainteresowanie i uwagi. Failsafe ,w tym informacja w Db o sygnale RSSI ,napięciu zasilania odbiornika,RXbt mimo trybu PPM jest działająca[Nadajnik Taranis x9d+ z października 2019 roku. ] Jak wiem w odbiornikach serii R 9 failsafe można tylko wgrać z poziomu nadajnika,a nie jak w XR..2,4 GHz z przycisku [no pulse] ,zaś w nadajniku na ,,PPM" nie ma takich możliwości ,więc takiej opcji nie miałem ,toteż gdy model utracił łączność leciał na parametrach ,,tuż przed" i nie zakończył lotu w pobliżu lecz na drzewie po kilometrze lotu.Na szczęście teren niezaludniony w okolicy Puszczy Kampinoskiej,więc nie było strat wśród ludności tubylczej Wiem że była w przyczynie katasrtofy moja wina,gdyż jak pieprznął w drzewo ,link powrócił i dążąc za sygnałem z antenką kierunkową znalazłem drania. Aż się zdziwiłem że się udało .Czyli coś przestało łączyć,a wskutek wstrząsu powróciło. Reasumując .Na ten czas się poddaję i zakupuję standardowe,sprawdzone X8R 2,4 GHz ,Zaś z 868 poczekam trochę i mam nadzieję że dojdę do ładu. Z czynności niewykonanych,aby 868 działało dobrze mam ,jak mi poradzono wgrać do Taranisa obsługę ,,Flexa". Na razie poczekam latając na 2,4 GHz,bo jak coś spieprzę,to ie będę wiedział co,a nie szukał pośród dwu czynności ze sprzętem, powodów . Pozdrawiam .Roman B.
 10. Hej .CDN o frsky 868MHz .Odbiornik R9 Slim w trybie PPM,.Latałem Easy Cubem,weteranem na trybie PPM ,bindowanym z modułu nadawczego przyciskami i było okej,Bardzo wiele razy..Do dziś .Niestety tu nie ma falsafe . Dziś w drugim locie się zaciął link i model krążył na średnim silniku kilkanaście kółek ,aż usiadł[wylądował] na narodowej brzozie kampinoskiej około kilometr od startu ,Wtedy to zapewne miła pani poinformowała mnie o powrocie sygnału telemetrii ....Ścinać nie wypada,więc jutro zorganizuję sprzęt tyczkowy i zwalę drania. Nie zgłaszam pretensji,tyko dzielę się doświadczeniem faktualnym w detalach. Nie zaprzeczam że coś spieprzyłem,ale nadmienię że w wersji hitec optic 35MHz takich numerów nie miałem Pozdrawiam lotników . Roman.
 11. Zrozumiałem cię . W nadajniku taranis sądzę że nie mam obsługi flex i dlatego po wgraniu niedawnym firmware do odbiorników i modułu R9M nie jest halo,więc popracujemy ze wspomnianym kolegą nad flexem w nadajniku w open tx i mam nadzieję że zagra z powtarzalnością .A pisząc ,,nie potrzeba wgrywać" Miałem na myśli to co już jest fabrycznie zaaplikowane ,czyli 2.2.3..Zaś obsługę flexa trza...wgrać. .
 12. Dzięki Paweł za pomoc.Wersję 2.2.3 mam aktualnie ,po zakupie Taranisa ,więc nie potrzebuję wgrywać. Wiem dzięki tobie jak i gdzie się poruszać A ponieważ trochę tu dla mnie,[komputerowego minimalisty], galimatiasa ,więc skorzystam z pomocy kolegi biegłego w informatyce ,a do tego posiadacza Taranisa . Myślę że do wiosny opanujemy temat i wtedy poinformuję o ,,sukcesie". Pozdrawiam niniejszym.
 13. Dziękuję za radę. jak rozumiem trzeba do odbiorników wgrać flex ,a nadajnik zaktualizować do wersji najnowszej stabilnej...Której? ,bo mam 2.2.3
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.