Jump to content

JANTAR87

Modelarz
 • Content Count

  212
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About JANTAR87

 • Birthday 04/29/1987

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zawiercie
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, tego Pana w okularach ktoś kojarzy ? Wiele lat pod Jego okiem spędziłem w modelarni w Zawierciu. Jak dla mnie niesamowity Człowiek
 2. Do krótszej ramki używałem zasilacza od laptopa + przetwornicę step down i szło jak burza ale przy dłuższym drucie jest lipa, bo przetwornica nie daje rady nawet z dodanym radiatorem. Mm dwie grubości drutu tantalowego ale jakie to są to już nie pamiętam za chiny ale i tak zasilanie nie daje rady. Co do Chin to spróbuję wypróbuję ten regulator, o którym pisał Andrzej i Błażej + zasilacz który mam z PC.
 3. Cześć, czy zasilacz ATX z komputera PC nada się do grzania drutu ? Długość drutu 165cm. Akurat nie mam nic innego co by możliwie dało radę do tego celu.
 4. JANTAR87

  FW-190

  Cześć, nie wiem jak to robił pacek ale najprościej to pędzlem. Rdzeń styropianowy na to szmata i przesączasz żywicą. XPS lepszy bo mniej pije żywicy ale nieco cięższy ale nie trzeba dźwigaru. Styropian można wcześniej za to oszlifować i też daje radę.
 5. Modele mam gotowe do WWII, WWI mogę nie zdążyć ale pisałbym się na zawody.
 6. Cześć, Kalendarz zawiera wszystkie zawody ACES/ ESA 2020. Poniżej LINK DO Kalendarza ACES/ ESA 2020 : - Wystarczy dodać do swojego kalendarza Google. Można miesiąc po miesiącu lub jako HARMONOGRAM. Zawody rozpisane od Czerwca do Ostatniego wpisu. KALENDARZ ACES 2020 KALENDARZ ACES/ ESA 2020 - Wersja na przeglądarkę: Można wyświetlić jako miesiąc po miesiącu lub jako PLAN DNIA prawy góry róg (przewińcie góra/dół scrollem by odświeżył się i wyświetlił wszystkie zawody) . Zawody rozpisane od Czerwca do Ostatniego wpisu. KALENDARZ ACES 2020 Nie mniej jednak. Kalendarz zawodów ESA jest na bieżąco aktualizowany przez Jacka i tam należy śledzić zmiany w zawodach ESA. Oficjalny kalendarz aktualizowany na bieżąco: KALENDARZ ESA 2020
 7. Dziękuję Ci Bogdanie za szczegółową analizę napędu, mam nadzieję, że i innym szukającym odpowiedzi też się przyda Mam tylko jedno pytanie, w eCalc w wierszu PAKIET, waga wynosi 56g ale zakładam, że to jest skorygowane w kolumnie WAGA NAPĘDU gdzie jest 410g. Wówczas by się zgadzało. Pakiet około 260g+ silnik 110g + regulator 50g. Tak na oko
 8. Absolutnie a ciekawe sprawy poruszyliście. Bez lotek już nie potrafię latać, to jak bez ręki Silnik tylko na zdjęciu, model dostałem z serwami tylko albo aż, bo za nic Konrad P podesłał link do silnika o podobnych parametrach ciągu ale mniejszym poborze prądu kwestia przemyślenia
 9. Dziękuję za odpowiedź co do napędu. Z lotkami, serwami itd nie będzie problemu. Za to nie wiem jak zabrać się za bagnety, żeby pozbyć się stalowych. Można by dać aluminiowe ale czy dużo się zaoszczędzi na wadze? Natomiast węglowych nie wygnę a robiąc jakąś bazę do ich montażu w kadłubie stracę zaoszczędzoną wagę.
 10. Uszkodzeń na kadłubie nie ma. Gniazda bagnetów w skrzydłach siedzą ciasno a przez poszycie nie widać aby coś tam się działo. Z akumulatorem ważyć będzie niemało ale wymienię serwa na mniejsze i może dźwigary na węglowe? To pozbędę się paru gram. Jaki napęd i śmigło byście polecili żeby uciągnął 1700gr?
 11. Dzień dobry, cześć , Niedawno zostałem obdarowany motoszybowcem od Znajomego Na zdjęciach jeszcze z silnikiem i reglem. Ale otrzymałem go już tylko z serwami. Jak mówił silnik był zbyt słaby żeby go uciągnąć poza tym śmigło było jakieś mikroskopijne i jak go kupił tak praktycznie przeleżał kilka lat na półce. Waga wynosiła około 1500g (z serwami, reglem i silnikiem) bez akumulatora. Rozpiętość 2400mm. Myślałem żeby go odświeżyć nową folią, dorobić lotki i jakiś napęd wstawić ale pytanie czy warto ?
 12. Kamyk strasznie jesteś sfrustrowany :(
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.