Skocz do zawartości

Lim-1 (MiG-15)


Wojteq

Rekomendowane odpowiedzi

Wojteq, masz w zbiorniku paliwa na końcu przewodu filtr filcowy, przez który jest zasysane paliwo? On powoduje, że nawet gdy przez chwilę nie jezt zanurzony, pompa wysysa paliwo z wkładki filcowej, no i nie tworzą się pęcherzyki w paliwie. Patent sprawdzony u mnie i nie tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Problem w tym że nie wiemy jaki smok jest w zbiorniku bo tak jak mówiłem zbiornik jest oryginalnie "sprasowany" w zasadzie nierozbieralny. Żeby się dostać do smoka trzeba by było wyrywać wloty paliwa które są zaklejone. A że to nasz pierwszy silnik odrzutowy to nie przypuszczaliśmy że trzeba będzie tak kombinować... :P

Ale już wszystko wiemy i zbiornik wyrównawczy BVM UAT już jest w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteq ,powiem Ci że ryzykowne jest latanie jetem na ssawce bez tzw.tankpendla (końcówka filcowa) a zakładam że zbiornik główny w twoim migu go nie posiada.Pamietaj że elektronika Jetcata wyłączy silnik jak zejdzie on poniżej minimalnych ,czyli wystarczą pecherzyki powietrza przy niskich obrotach.Hopper tank UAT to dobra rzecz ,sam zastosuję go w moim F-15 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety muszę zasmucić wiele osób. Wczoraj znów byłem w muzeum żeby dograć co i jak odnośnie Małopolskiego Pikniku Lotniczego na którym miałem latać właśnie Migiem. Okazało się że "oficjalnie" pikniku w tym roku nie będzie... :cry:

Podobno ktoś wydał durne przepisy odnośnie pikników, które mówią między innymi że trzeba latać na wysokości minimum 150m, zakaz nawrotów nad osiedlami itp.

Przepisy 100% mają zostać zmienione bo w przeciwnym razie wszystkie imprezy lotnicze będą bez pokazów w powietrzu. :crazy:

No ale do naszego pikniku nie zdążą więc ma być coś w rodzaju "festynu". Czyli wyciągną wszystkie maszyny na zewnątrz, będzie można np. wsiadać do kabiny itd.

Oprócz tego będą wszystkie naziemne atrakcje jakie do tej pory były. Nie wiem czy coś nowego jeszcze wymyślą bo mają nie mały problem...

No a ja z moim Migiem mam wykonywać "pokazowe" kołowanie z puszczaniem "dymka" :P

Może nie będzie to nic specjalnie szczególnego ale zapraszam wszystkich, którzy się tym interesują a nie widzieli na żywo pracy modelu odrzutowego :D No i oczywiście będzie można pogadać i popytać odnośnie spraw technicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedziemy do Częstochowy tym razem bo chcemy sobie trochę odsapnąć :P Poza tym już nie mamy z czym jechać bo pasowałoby miga zabrać a z nim jeszcze dużo niewiadomych...

A o pikniku na pobiedniku to nic nie słyszałem :P Cóż to ma być? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lipca Piknik pt. "Dzień otwartego lotniska" -> Akrobacje Samolotowe i szybowcowe, atrakcje, zwiedzanie sprzętu, pokaz PPG, modelarzy ? (pewnie będą się Wojciech do Ciebie uśmiechać). Loty widokowe non stop i wiele innych

Aeroklub Krakowski -> Lotnisko Pobiednik Wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie bo póki co to nie wiadomo czy w ogóle cokolwiek będzie w tym muzeum zamiast tego pikniku. My dostaliśmy najpierw informacje że festyn i pokazy naziemne, potem że coś w rodzaju dnia otwartego muzeum, a teraz to w ogóle nic nie wiadomo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lipca Piknik pt. "Dzień otwartego lotniska" -> Akrobacje Samolotowe i szybowcowe, atrakcje, zwiedzanie sprzętu, pokaz PPG, modelarzy ? (pewnie będą się Wojciech do Ciebie uśmiechać). Loty widokowe non stop i wiele innych

Aeroklub Krakowski -> Lotnisko Pobiednik Wielki

Szkoda, bo wtedy większość będzie na Żarze xD Akurat trafili z datą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie my też na Żarze będziemy ale chyba tylko w sobotę. Więc może uda się przyjechać na nasz piknik. :)

A co do daty to akurat tak trafili bo na Pobiedniku to ma być głównie impreza lotnicza a nie modelarska. Więc nie zwrócili uwagi na Zar co mnie nie dziwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak zapowiadałem w ten weekend zamiast pikniku w Muzeum ma się odbyć coś innego. Nie jest to co prawda festyn tak jak oczekiwaliśmy ale spotkanie z Panem Janem Hoffmannem.

 

Ze strony Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie:

Jan Hoffmann zaprasza na "Spotkanie przy samolocie"

w najbliższą sobotę i niedzielę 25 i 26 czerwca

I spotkanie o godzinie 12.00, II spotkanie o 14.00

w Nowym Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego

 

Tematem spotkania będzie "Samolot. Piękno i moc"

 

Będziemy tam również i my z naszym Migiem, którym będziemy robić pokaz "statyczny" tak jak zapowiadałem wcześniej (pokaz wnętrza, odpalanie silnika, kołowanie i zadyma :P ).

 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do odwiedzenia muzeum zwłaszcza że pogoda raczej nie nastraja do latania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.