Jump to content

mecenas

Modelarz
 • Content Count

  644
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

mecenas last won the day on March 7 2019

mecenas had the most liked content!

Community Reputation

117 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  z Grodu Kraka
 • Imię
  Wojciech

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mecenas

  Yak-15

  Decyzja godna pochwały.
 2. Oh Arek, jak Ty się musisz jeszcze duuuużo nauczyć. Lucjan, świetnie to wygląda. A nie będzie pilotowi za gorąco w takiej futrzanej kurtce w Afryce? . Ja w związku z przymusowym przestojem w pracy, wziąłem się za kopyto górnej cześci kadłuba w poprawionym P-50.
 3. U mnie w pracy (duża korpo automotive) już w lutym wiedzieli co się święci i wprowadzili obostrzenia. Obecnie załoga (ok 3 tys ludzi) pracuje z domu, a nieliczni którzy nie mogą, zostali podzieleni na dwie grupy i co tydzień pracuje jedna na przemian. Ostatnio "poproszono" nas o wypisanie 2-tygodniowego urlopu bezpłatnego w kwietniu. Śmiem twierdzić że od maja zaczną redukować zatrudnienie. Branża automotive w Europie leży i kwiczy, prawie wszystkie fabryki samochodów pozamykane, tak że nie jest wesoło.
 4. Czyżby kolejna dostawa koki opusciła Kolumbię. Nawiasem mówiąc niezły kozak z tego pilota, ale co się dziwić, za taką kasę?
 5. Nie mówiąc już o cenie dolara czy euro.
 6. No pięknie, pogratulować, a dźwięk silnika - genialny.
 7. Przecież wirusy przechowuje się właśnie w temperaturach ujemnych. Może prędzej mikrofala by pomogła, trzeba by specjalistów zapytać, ale wydaje mi się że dużej mocy energia mikrofalowa zabija wszystko co żyje.... hmmm.
 8. Dobrze kombinujesz, wnęki i środek kabiny - srebrne.
 9. Widzę że zasuwasz na 2 etaty, więc dojdziesz niedługo do malowania R-wódki. Podsyłam ci trochę materiałów odnośnie barw, cobyś nie użył jakichś "z kosmosu". Tu jest artykuł jakimi farbami i kiedy były malowane nasze samoloty. http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2007/05/stuff_eng_polish_colours.htm Dla Twojej R-wódy (podobnie jak i mojego PZL-50) to barwa FS 30118 http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=30097+30118+34088&size=xl&bkgr=0 Dolne powierzchnie to FS26329 http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=26329&size=xl Czerwony w szchownicach to "cynober" https://pl.wikipedia.org/wiki/Cynober_(kolor) Wiem, że nie wszystkie mieszalnie kolorów używają przelicznika Federal Standard, więc tu masz taki sprytny kalkulator aby podać skład farby w RGB, CMYK-u czy RAL-u. https://www.e-paint.co.uk/Convert_RGB.asp
 10. Jeśli chodzi o regulamin wykonywania lotów, to u nas obowiązuje taki od lat. W związku z tym że latamy na lotnisku aeroklubowym i dzielimy strefy z dużym lotnictwem, to musi być porządek. Myślę że jeśli STO lub klub zgłosi coś w takiej formule do ULC-u, to nie powinno być problemu z otrzymaniem zgody. Regulamin korzystania z Lotniska_2.doc
 11. Pakuj manele i wracaj. Wśród swoich raźniej. U brytoli będzie armagedon większy niż we Włoszech. Sam "blondyn" powiedział żeby żegnać się z bliskimi. U nich się liczy tylko kasa i dupie mają społeczeństwo a tym bardziej emigrantów. Tak sobie myślę...... Czy to sku......syństwo nie zostało specjalnie wypuszczone by pozbyć się osób starszych i emerytów, bo system emerytalny się wali......hmmm.
 12. A co o tym sądzicie?
 13. Tak, to rendery Wojtka N Genialnie facet to robi. Ja też na ten szczegół nie zwróciłem uwagi. Dopiero po rozmowie z Wojtkiem i oglądnięciu jego pracy wychodzi że takie coś tam było. Przemawia za tym konstrukcja i sposób zasilania w powietrze silnika foki oraz kształt wlotu powietrza do gondoli. Normalnie to by był prosty u dołu, a jest poprowadzony po łuku (i wygląda jak zmartwiona twarz). Jeśli masz dobrej jakości zdjęcia z muzeum w Berlinie, to też dobrze widać ten wlot.
 14. mecenas

  Cessna 195 1:5

  O nie, nie ..... a pilot albo pilotka to gdzie. No chyba że planujesz aby model stał cały czas na stojance. Tak fajnie zrobiony model musi mieć jakiegoś "kierownika" za sterami.
 15. Oczywiście wyważaj przy zamkiętym podwoziu. wg poniższego programu możesz bardzo dokładnie policzyć w SC i zweryfikować to z planami. https://www.ecalc.ch/cgcalc.php Spróbuj zastosować lżejsze koła. Ze względu na wypuszone podwozie i pełny zbiornik paliwa model będzie lekko przeważony na przód i do startu będzie potrzebował lekko zaciągniętego steru wysokości. W radiu można zastosować mikser GEAR>SW. P-40 stka jest trochę wredna do startu i lądowania ze względu na stosunkowo wąski rozstaw podwozia gł. i brak kąta wyprzedzenia goleni do przodu, przez co łatwo ją "położyć na pysk".
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.