Jump to content

mecenas

Modelarz
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

mecenas last won the day on April 1

mecenas had the most liked content!

Community Reputation

241 Excellent

2 Followers

About mecenas

 • Birthday 02/19/1964

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  z Grodu Kraka
 • Imię
  Wojciech

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Lucjanie, fanie że się wziąłeś za budowę. Gryzę pazury że zdenerwowania czy czegoś nie spitoliłem w projekcie . Mam nadzieję że wszystko pasuje, w razie czego dzwoń. Trzymam kciuki .
 2. Cześć. Dotarły wreszcie elementy frezowane z "mocnych" materiałów jeszcze przed świętami, więc dzięki nieciekawej pogodzie, można było popracować nad centropłatem. Centropłat zamontowany w 50%, zostały do zrobienia klapy i ich mechanika, podłużnice, zamknięcie dźwigara gł., mocowanie gondoli, poszycie i natarcie. Żebra wzmocnione laminatem 1mm w miejscu mocowania gondoli.
 3. No toś się Jedruś narobił. Pełna profeska, wyglądają jak zciągnięte z frezarki.
 4. Cześć. Z powyższego rys. podział płata jest w miejscu C1-B8. Klapa składa się z 3-ch sekcji, B1 do B1a, B2a do B8 i C1 do C5. Połączenie klap w miejscu podziału centropłat-skrzydło zaprojektowane "na pióro". Chodzi o to, aby cała klapa pędzona była jednym serwem. Jak się patent nie sprawdzi, dołożę dodatkowe serwo do klapy "zewnętrznej".
 5. Cześć Kazimierzu. Cięciwa płata w osi kadłuba to 608 mm, a na końcówce 286 mm.
 6. Cześć. Podwozie ogarnięte, więc pora zacząć centropłat. Główne elementy zostały wycięte na laserze i jeszcze czekam na elementy frezowane ze sklejki lotniczej i laminatu. I pierwsze przymiarki.
 7. No, i to jest to co tygryski lubią najbardziej. Start za 9pkt, Prędkość lotu - prawie "makietowa" (troszkę za szybko) - 8,5 pkt Podejście i lądowanie - 8 pkt - za szybko, przyziemienie na 2 pkt, a powinno być na 3pkt. Ogólnie jest dobrze. Trenuj, trenuj, zawody w Bobrownikach już blisko.
 8. Wojciechu, wielkie wielkie dzięki . A miałem sobie zbudować model do latania z zakrytą kabiną strzelca, a tu masz! takie piękne szczeniaki. I jak tu nie zrobić tylnej kabiny. Kończąc sprawę podwozia głównego, zmontowałem wszystko do kupy by sprawdzić czy nie ma błędów. Tak na szybko wydłubałem mechanizm zamykania drzwi podwozia czy koncepcja jest słuszna. No i wszystko zadziałało A działa to tak: https://youtu.be/okDU87zk584
 9. ŁŁŁŁaaaaaaaaaałłłłłłłłł Ileż to trzeba mieć samozaparcia, wiedzy i talentu by takie cudeńka tworzyć. Bajecznie wyglądają! Widziałem na żywo.
 10. Stasiu, nie przyjmuję tego jako krytyki, lecz te obrazy wyglądu kabiny były mocno konsultowane z historykami lotnictwa P. Markiem Roguszem i Kazimierzem Rauchfleischem. Polecam też książki : "Lotnicze Przyrządy Pokładowe" Józefa Pawlikowskiego wydane z Zasiłku Zarządu Głównego LOPP, Warszawa 1936 i http://www.wydawnictwostratus.pl/ksiazki/345 Tam jest wszystko pięknie napisane i wytłumaczone.
 11. Stasiu, odnośnie pkt 1 masz niewątpliwą rację. Natomiast pkt 2 to już herezja. Wszystkie wskaźniki były typowe dla tego okresu i używane w większości polskich maszyn. Jeśli posiadasz kolorowe zdjęcie kabiny Wilka na potwierdzenie Twojej tezy, to chętnie wszyscy je zobaczymy na forum. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć wskaźników zegarowych stosowanych w Łosiach, Karasiach, P-11-stkach i innych polskich samolotach tego okresu. Zwróć uwagę na różnicę kolorów wskazówek, cyfr i nazw wskaźników a noniuszem (podziałką). Jest to właśnie naniesiona farba fluorescencyjna. Sprawdziłem to organoleptycznie w naszym P-11 w muzeum.
 12. Wojciech, no nic dodać nic ująć, jest super. Wnętrze kabiny pilota zapowiada się genialnie i choć to temat jeszcze odległy, trzeba już teraz myśleć nad konstrukcją kadłuba w tym miejscu aby to wszystko umieścić. Do wykonania tych detali wykorzystywany będzie druk 3D w żywicy.
 13. Cześć. Dotarły do mnie wyfrezowane elementy podwozia głównego. Teraz to wszystko trzeba sprawdzić i zmontować. Powstała również próbna konstrukcja gondoli w celu przetestowania działania tegoż podwozia.
 14. Hmmm...... mnie też to doprowadza do białej gorączki, ale znalazłem taki patent. W momencie pojawienia się reklam wciskam na dekoderze pause i przełączam się na youtuba, zapuszczam jakąś muzę albo filmy z modelami i spokojnie sobie oglądam. Po 15-20 min przełączam z powrotem na dekoder, wciskam przewiń do przodu, omijam reklamy i dalej oglądam to co mnie interesuje.
 15. Cześć. Kopyto pod formę gondoli gotowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.