Skocz do zawartości

Mój pierwszy elektroszybowiec


Lukis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rzeczywiście, bardzo ładny.

Jak długo go gdzieś robiłeś?

Aha - z powodu - no wiesz :) - braku czasu nie przegladałem całego tematu, może mógłbyś mi powiedzieć:

- jaki profil zastosowałeś?

- technika budowy skrzydła...

- czy wzorowałeś się planami z ArtHobby czy innymi?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że podoba wam się modelik :)

 

Tak jak już malinn wspomniał jest to profil hn1033, cięciwa płata to 21cm zbieżne do 17cm, rozpiętość 1.6m bo 10cm doszło na zakończeniach skrzydeł :)

 

Skrzydła są projektu malinna, również i on pomagał mi liczyć pow. stateczników i służył radami podczas budowy za co serdecznie dziękuję :)

 

A co do czasu budowy, to model powstał w dwa miesiące, trochę pracy przy nim było, ale na pewno się opłaciło, coś więcej powiem jak model zostanie oblatany, ale akurat teraz jest taka wichura, że wole nie kusić losu :)

 

Do MareXa:

Jak się uda to może kiedyś wpadniemy do Pana z Irckiem, to wtedy wezmę modelik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, najlepiej pierwsze loty "wykonać" przy niezbyt silnym wietrze, ale później... Latanie na wietrze to poezja :) .

A jeśli Twe skrzydła sa dostatecznie sztywne, to nie powinieneś marnować pogody...

 

Edycja:

Co zastosowałeś jako belkę kadłubową? Kawałek wędki? Czy co? I czy włókno szklane czy weglowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ....... latają w moich 2 szybolach i jakoś nie śmierdzą. Latają i sie dobrze mają :wink:

 

Jedną troche powzmacniałem tkaniną i żywicą i jest całkiem ok.

 

Rurka z węgla 20-30zł a wędka 11zł ;-)

 

Do takich tanich latadeł takie rurki są b.dobre i nietylko my z nich kożytsamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To określenie dotyczyło wędki a jesli chodzi o zastosowanie w modelarstwie to napisałem " ale można tego użyć na kadłub " a cały post miał na celu wyprowadzeniu z błędu Lukis jako ze określił to coś mianem wegla co jest jak podkreślam raz jeszcze wielkim nieporozumieniem

pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dziś został oblatany, niestety nie ma filmiku bo byłem sam i niemiał kto nagrywać, a po drugie nie mam czym nagrywać, muszę sobie kupić jakąś cyfrówkę dopiero.

 

To co zdążyłem zauważyć to chyba źle ustawiony SC, ponieważ kiedy wyłączę silnik model przepada na dziób, więc będę zmuszony wycofać pakiet, który i tak jest już prawie na maxa wciśnięty pod skrzydło albo dołożyć masy na ogon. SC ustawiony był na 7cm czyli 1/3 cięciwy, skrzydła są zbieżne więc może SC ma być bardziej w tył, malinn sugerował około 8.5cm od natarcia, ustawimy i zobaczymy.

 

Oblot nie był zbyt długi, ponieważ nie popatrzyłem sobie na stan mojego pakietu :(, po kilku minutach lotu został on wyczerpany. Przyczyną była zabawa w domu ze sprawdzaniem ciągu silnika, ustawianiem sterów i mikserów, nie pomyślałem że to aż tak może rozładować pakiet. Ale już się ładuje i jak pogoda dopisze to jutro dalsze obloty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego programu to mam go i patrzyłem na jego wskazania i szczerze powiem, że albo w moim i malinna modelu to się nie sprawdza albo on źle liczy. Wg programu SC ma być 7.2cm od natarcia, miałem tak i starasznie źle się latało i model po prostu przepadał na dziób.

 

Malinn doradził mi ustawić na około 8.5cm, on tak ma i lata mu dobrze.

 

Co najśmieszniejsze aby ustawić SC na 8.5cm musiałem cofnąć pakiet aż oparł się o sklejkowe mocowanie płata i dołożyć na ogon 9 nakrętek M5 lub gwoździa o śr. 5mm i długości 6cm :shock: Nie wiem czy ogon wyszedł mi tak lekki, czy przód kadłuba jest zbyt długi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt to około 2 stopnie, troszkę mniej niż 2, postaram się go zmierzyć dokładnie jutro. Za duży za mały czy jak?

Około 2 stopnie lub troszkę mniej .Około tzn. na oko a troszkę mniej to w jakiś dokładniejszy sposób ? :D

 

ps.

Czy możesz podać jaki % pow. skrzydła ma statecznik poziomy wartość możesz spisać z programu.

A jeszcze lepiej jakbyś zrobił zrzut z ekranu jak to liczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.