Jump to content

ertman_176

Modelarz
 • Content Count

  3,458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W nadajniku w wbudowanej pamieci mozemy miec nawet 0/1 model. Przy karcie SD jak sam podajesz mozemy ich mieć kilka tysięcy ... Karty powinny być obsługiwane 2 a nawet najlepiej 4gb bo takie karty są tanie i dostępne - z 1gb może być problem już teraz.
 2. To co robisz da nam funkcjonalność aparatury 10x droższej albo i dalej i w tym cały bajer polega. Nie zastanawiajmy się po co nam to tylko ile z tego sprzetu da sie wycisnąć :wink: Szczerze Przypomnę - kanał 7 i 8 oraz dalsze aż do 16 czy tez dowolnego XX mogą chodzić wolniej i 99% modelarzy nie zrobi to najpewniej różnicy ... Kamera mi sie obróci wolniej :?: No straszna strata gdy zrobi to z opóźnieniem o ułamek sekundy ...
 3. Czy nie warto by pomyśleć o takim "Multi-Switch" dla 9x :?: Odsłonięta kabina czy też inne bajery typu światła itp. nie muszą w samolocie działać w ułamek sekundy ... A mamy tego napchane na nadajniku tyle ... Z drugiej strony - nawet czemu by nie podwiesić drugiego modułu skoro i tak używany byłby do drugorzędnych funkcji :?: Szybkie i płynne kanały to silnik, SK, SW, Lotka, klapa - wszystko inne i tak spowalniamy bądź nie szkodzi nam że będzie wolniejsze ... A do tego działa to na pstryczek ...
 4. Klapy to jeden kanał :wink: No ale kamerka to już dwa :wink: A więc mamy już 11 :wink: Dokładam ładunek i mam 12 :wink: A teraz 4 silniki :wink: Chodziło mi o możliwość - taki nadajnik do okrętu typu Rodney to już wielki "custom" pulpit bo za nic nie ma możliwości obrobienia tego w sposób prosty na jeżu :wink: Wracając do 9x - chodziło o to że mamy mase pstryczków które moglibyśmy rozbudować do 12 czy nawet 16 kanałowej aparatury w jednym w miarę kompaktowym "opakowaniu" - kwestia kilku pstryczków na obudowie - miejsce względnie jest. W sumie o ocenę możliwości i potrzebne "zaplecze" na płytce a nie o samą sprawę po co :wink:
 5. Modele wielofunkcyjne - obracane działa, lufy, swiatła, dzwięki, pirotechnika, stery strumieniowe, pędniki, radary, spuszczane i sterowane łodzie ratunkowe ... Takie tam pierdoły :wink:
 6. No to proponuje poszukać 12/16 kanałowe radio za 200 czy 300$ :wink:
 7. Mając np. 12 kanałów spiąć 2x6 kanałowe odbiorniki - coś mi się przeczytało ale w życiu tego nie sprawdzałem ...
 8. Wiem co to mixer :wink: 3 pozycyjny używa się w żaglówkach do regulacji profilu żagla - blacha-normalnie-poluzowane. Ale to w ramach jednego czy dwóch serw na Y kablu. A więc chodzi o podpisanie jednego kanału do 3 pozycyjnego przełacznika. W szybowcu DLG będzie to najpewniej klapa [start/lot/hamulec] i z tego co rozumiem bedzie można to także połączyć w ten sposób że będę miał także odpowiedni D\R Expo dla danej fazy itd.
 9. W sumie jest to dość dziwne no ale tutaj to moje przeoczenie ... Pamiętam jak kiedyś ktoś robił pokaz modelem wielofunkcyjnym na dwie aparatury z kilkudziesięcioma pstryczkami ... Wracając do 9x Jeżeli dobrze rozumiem to mamy do wyboru pokrętła albo 2 pozycyjne przełączniki jako kanały :?: Czy 3 pozycyjne również moge podpiąć jako kanał :?:
 10. Odbiornik ma 10 rzędów pinów, domyślam się że moze 9 kanał ukryty jest w batt [bo i inne odbiorniki tak miały] . No bo po co by pisać 9 kanałów jak faktycznie miałby 8 :?: Dla pseudoreklamy :?:
 11. Widze 10 "pokrętełek" i przełączników Eurgle ma 9k moduł + odbiornik 9k, teraz pytanie od czego zależy ilość kanałów w radio Tak samo czy możemy złapać dwa odbiorniki w jeden nadajnik :wink: Fajne marzenia :wink: Wracając do tematu Wspominałem o Eurgle z dwóch powodów - 104$ 9kanałów i kompatybilność z odbiornikami HK. Warto aby to co robisz w obrębie tej aparatury bez większych zmian operowało w zakresie 9 kanałów.
 12. Dla mnie już tak Warto aby pojawiły się jakieś objaśnienia które wyjście i wejście czemu odpowiada :wink:
 13. Widzisz Większość modelarzy widzi w twojej pionierskiej pracy wiele możliwości ale najlepiej aby były podane na tacy ... Doceniam możliwości jakie nam opisujesz ale obawiam się że tylko procent/promil z nas jest w stanie grzebać w oprogramowaniu procesora. Z praktycznego punktu widzenia powinno wyglądać to mniej-wiecej tak: Pisałes o dowolności przypisywania kanałów Odpalam program, wchodzę w zakładkę "przypisanie kanałów". Pokazuje mi się ekran z aparaturą i opisem 1, 2, 3 itd dla każdego drążka, przełacznika , auxa, switcha, VRa itd . Wybieram co mnie interesuje i wpisuje w okienko 1-9. Koniec Ja wiem że to jest podejście łatwe ale nie ma innej opcji dla "łatwego" softu. Zrozumienie prostej T6A wymaga sporego myślenia, robiąc to samo z 9x do tego bez takiego programu wcale się nie dziwię że tak mało ludzi zabiera głos. Nie ma co liczyć na kopiowanie programów itd. Taka smutna prawda. Ja nadal jestem zainteresowany postępem prac nawet gdyby wiązało się to z poznaniem języka programowania itd ... Powracając na moment do 8 kanałowego modułu - nie wiem na ile jest to możliwe ale może ktoś biegły zajrzy do niego i dowie się czy nie mozemy z niego wykrzesać więcej :?: Mamy 9+4 możliwe z bazy wykorzystanie przełączników, no może -1 za trenera ...
 14. Z podwoziami problem ma się nastepująco [przykład P-47/P-51 - makiety] Fajnie że otwiera się na twoim filmie najpierw jedno potem drugie serwo. Problem w tym że do prostego rozwiązania chowania podwozia potrzeba 5 serw, 3 kanały i mixery. Mając 9 kanałów niby nie problem ... Ale do sedna, najpierw otworzyć musza się osłony kół, potem muszą otworzyć się golenie a następnie zamknąć osłony kół. No i nie zapominajmy o kole ogonowym które też było chowane ale tutaj akurat mechanizm jest dość prosty i wystarczy jedno serwo - wystarczy je zmiksować z goleniami. Co do interface'u no to chyba warto aby tak wielki projekt [tak czasochłonny] otrzymał jakieś sensowne oprogramowanie windowsowe [pewno XP/vista/7]. Najważniejsze aby bezstresowo łączył się z aparaturą i zawierał w paczce wszystkie sterowniki w postaci jednego *.exe aby jak w przypadku T6A nie przekopywać internetu w poszukiwaniu odpowiedniego sterownika.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.