Skocz do zawartości

Zuni DL


Artur Caban

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Malinn już zaczął robić colibreki w wersji dlg - na razie majstruje mega pancerne stateczniki. Tylko , że tempo moich prac jest raczej żałosne.

 

Dopinguję kolegę bo cały czas latam zuni dlg i jest to bez wątpienia mój ulubiony model który dał mi najwięcej frajdy z latania.

 

Proponuje zrobić loty na niemal całej długości płata - bardzo to pomaga w locie na płaskim jak i na zboczu. Ja mam 22% cięciwy płata te loteczki i następne zuni też zrobię bardzo podobnie.

 

Jakie wyposażenie w nim zastosujesz? Jakie aku i czy będzie sk? Osobiście uważam, że w tak małym modelu robienie sk jest tylko zbędną masą no chyba , że model na latać głównie w termice choć jego żywioł to zdecydowanie zbocze i wiaterek 3-10m/s ;-)

 

Piona mam zalaminowanego 2x25g/m2 i od 2 lat mi nie odpadł , a kretów było sporo. Można wstawić też dźwigarek z węgla i dać na natarcie węgiel - mocne jak diabli , zero wgniatania - tak właśnie w colibri będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mogę profil zmienić na całej długości płata. Czyli jak słabo nosi mogę wytworzyć większą siłę nośną wywalając je w dół. Podobnie jak zawodnicze dlg. Są to też dodatkowe opory (mniej idealny profil płata) , z drugiej strony większe lotki dają - większe panowanie nad modelem i tak można gdybać bez końca...na plecach mogę wywalić lotki w górę odwracając profil na całej długości co da też jakąś tam siłę nośną ułatwiając lot plecowy.....mam serwa bliżej kadłuba i do obrotu modelu potrzebny jest mniejszy moment itd.....

 

Chyba jednak bez porównania bezpośrednio 2 identycznych modeli z lotkami jak moje i Twoje , nie będziemy mogli stwierdzić co jest lepsze. Spierać się na pewno nie ma sensu w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminowanie haka to kiepski pomysł :(

 

Hak montuje się w miejsce docelowe po uprzednim oblataniu SC i dobraniu optymalnego położenia aby uzyskać efektywne holowanie. Mało tego ja stosuje co najmniej dwa miejsca jedno dla normalnego holowania drugie przy dość sporym wietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminowanie haka to kiepski pomysł

Mnie sie na dodatek zdaje ze hak jest wlaminowany w zupelnie zlym miejscu. Z tego co wiem to hak powinien byc 15 stopni przed SC a tu hak widac ze jest zupelnie przed natarciem..Znaaaacznie przed. Takie ustawienie to nie do holu a do katapulty dla modeli potrzebujacej sporej predkosci startowej ( JETY )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminowanie haka to kiepski pomysł

Mnie sie na dodatek zdaje ze hak jest wlaminowany w zupelnie zlym miejscu. Z tego co wiem to hak powinien byc 15 stopni przed SC a tu hak widac ze jest zupelnie przed natarciem..Znaaaacznie przed. Takie ustawienie to nie do holu a do katapulty dla modeli potrzebujacej sporej predkosci startowej ( JETY )

 

niektórzy robią tak haki, model wtedy strzela się po prostej i zaciąga się drąga, wtedy sam pionowo nabiera wysokości :) bardzo efektywne holowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modeliki właśnie mają być wystrzeliwane jak z katapulty. Dzieje się to dokładnie jak napisał kolega wyżej.

 

Hak musi być w laminowany żeby się nie wyrwał - nie rozumiem czemu to zły pomysł ? ( miałem hak w laminowany w kilka modeli i było ok). Mój hak w zuni jest 2,5cm przed natarciem płata i strzela się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo efektywne holowanie

 

raczej efektowne i nic poza tym :D

 

 

Hak musi być w laminowany żeby się nie wyrwał - nie rozumiem czemu to zły pomysł ?

 

Pomysł może nie do końca zły, ale najpierw trzeba dobrze znać położenie haka :D a to droga prób i błędów się znajduje, najpierw SC kąt zaklinowania a później hak.

Mój hak w zuni jest 2,5cm przed natarciem płata i strzela się prawidłowo.

 

Po czym wnosisz że prawidłowo ? poholuj go z hakiem 10st przed SC i zobaczysz gdzie będzie efektywniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.