Skocz do zawartości

MiMi


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Ty to robisz, ale tego sobie nie wyobrażam...

 

A smarowałeś kiedyś chleb masłem ? Podobnie to u mnie wygląda :]

 

Żywicy używasz za dużo!!! 30 gram to starczy na obie połówki. A 114 gram to waga dla modelu 1,5 metra . . .

 

Masz rację, tym bardziej, że cały model ma ważyć 160g :P

 

BTW. Gdzie kupić ogniwa i jaki lepsze, mi-mh czy ni-cd o pojemnosci 200-300 mah, takie, zeby sie zmiescily na wysokosc 2 cm? Moze to byc pakiet do telefonu przenosnego 3 cell + 1/2 cel wyprute z drugiego, takiego samego ? Bo widzialem takowy w sklepie z "duperelami" (nie mylic z wszystko po 4.50) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Następny model zrobię już wałkiem ;]

 

Teraz troche foek(ladują sie) i danych

 

Masa kadłub+ stateczniki + 1/2 płata to 85g + drugi płat(jesli wyjdzie mi taki sam) 49g =144g Do tego nalezt dodac 2x serwa 6g, odbiornik 10-7g ,mocowania i całą drobnicę, pakiet, serwo 8g na lotki, blablabla stawiam na 180 -190 g, czyli nie sztaba olowiu, nie cegla, tylko pustak :D. Niestety nie DLG....

 

Fotki

 

dsc00641ny1.jpg

dsc00640pq5.jpg

dsc00639dv0.jpg

dsc00638lp3.jpg

 

Skrzydełko wyszło podobnie, jak stateczniki. Pod koniec roboty zrobię wykończenie i polatam te dziury :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Model już gotowy od tygodnia, 3 dni temu przyszły ogniwa na pakiety.Z Masy oczywiście zadowolony nie jestem, boję się, że jak w kogoś wlecę, to po prostu go ubiję, jak kreta :? .

Zakładając prędkość 30 km/h energia, jaką model przekaże "celowi" będzie równa 99 J (jeśli dobrze obliczyłem : E=1/2 m*V*V) ,dla tego masy na tacy nie podam :wink: .Zważywszy, na powierzchnię czubka modelu, będzie to równe strzałowi z dobrej wiatrówki :D:D:D.

 

dsc06882jl6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli utrzymujesz swoje 30 km/h to sie mocno walnałes bo prawdziwy jest ten wzor dla jednostek podstawowych czyli predkosc trzeba przeliczyc na m/s czyli jest to 8,3m/s co daje wage 2,85 kg czyli duzo. domniemam ze chodziło Ci o 30m/s co jest z kolei zabójcza predkoscia bo jest to 108 km/h czyli jak dla tego modeliku bardzo duzo predkosc niemniej jednak waga w tym wypadku wydaje sie byc przystepna bo 220 g to nie wiele (choc nie wiem jak duzy jest ten modelik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając prędkość 30 km/h energia, jaką model przekaże "celowi" będzie równa 99 J

zatem Rafał chyba chodziło juz o lot prosto liniowy a nie wyrzut i tutaj 108km/h to niezle by go trzeba było dusic zeby to osiagnał a swoja droga 108 przy wyrzucie chyba faktycznie jest do osiagniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.