Skocz do zawartości

złamana antena w Spektrum Dx6


mirolek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega uszkodził antenę w nadajniku Dx6 ..... zlutował, skleił ale nadajnik całkowicie stracił zasięg.

Przeglądałem witryny w sieci ale taka antena nie występuje jako część zamienna - czy jest szansa na jej naprawę?

Czy jest możliwość zakupu i wymiany całej takiej anteny? Może ktoś wie gdzie można kupić antenę?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to co prawda Spektrum, tylko ESKY 2,4GHz, ale...

Robiłem eksperymenty - fabryczna antena nadajnika jest identyczna, jak niewymienne anteny routerów/access pointów WiFi 2,4Ghz. Nawet zakończona typową wtyczką do kart miniPCI. Różni się tylko mechanicznym mocowaniem w obudowie nadajnika.

Zdemontowałem fabryczną antenę i zamiast niej prowizorycznie założyłem pigtaila ze złaczem RP-SMA - typowe złacze anten WiFi. Do tego złącza można przykręcić dowolną antenę od WiFi - od najprostszych "mysich penisów" (mają wymiary identyczne z fabryczną anteną nadajnika - ok. 11cm) poprzez 20cm ok. 3dBi do ok. 35cm bata od anteny dookólnej 8dBi.

Zasięg wzrósł o ok. 10-15% - ale testy były przeprowadzane pomiędzy budynkami. Przy czasie potestuję na otwartym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.