Skocz do zawartości

F2C + silnik elektryczny ?


Cinasonap

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze na pewno nie F2C - a co sam nie wiem....po prostu nie ma takiej kategorii.

 

Pierwsze słyszę, że nie ma czegoś takiego jak kategoria zespołowego wyścigu na uwięzi właśnie F2C...

Po drugie pomysł uważam za chybiony, szkoda pieniędzy - nie znajdziesz napędu elektrycznego o porównywalnej mocy w masie spaliny......więc po co??? Jeśli już toto poleci to będzie latało na przysłowiowych rzęsach....

 

Może taki przykład :

Powierzchnia podobna, jak i założenia.

Czy model leci na "przysłowiowych rzęsach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat wątku nie jest zbyt trafny...

Za to czytanie ze zrozumieniem Robercie nie jest chyba dla Ciebie zbyt trudne?

Przeczytaj może moją wypowiedź z pierwszej strony raz jeszcze :

"Model ten nie ma być do latania zespołowego.

Celem tego projektu jest sprawdzenie takiego napędu oraz osiągów jakie dzięki niemu można osiągnąć przy takiej konstrukcji modelu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Paweł także nie do końca zrozumiał przesłanie całej dyskusji.

Wracając do tematu,

outrunner z racji swojej dość dużej średnicy odpada, chyba że zastosowałoby się przedłużenie wału silnika.

Czy gotowe rozwiązania są może dostępne ?

Mogę toczyć, ale najpierw rozważmy niepewność Kojota co do zbyt dużego kV, co za tym idzie zastosowanie in/outrunnera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję Robertowi bo w zasadzie napisał to co miałm na uwadze.

Niemniej jednak sprawą się interesuję i jako żywo kibicuję autorowi, aby tylko nie spaliło na panewce. Czekam na relacje z lotów, chętnie obejrzę jakiś filmik lub na żywo.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa f2c z Warszawy już ten temat przerabiała, tyle, że miało to więcej sensu.

Planowali zrobić 3 modele f2c elektryczne z odpowiednio krótszymi linkami (9 metrow czy coś takiego) by zbliżyć warunki do tych bardziej realnych i trenować zimą na hali.

 

to co Ty kombinujesz nie ma dla mnie żadnego sensu, budowa kloca przypominającego model f2c, który może oderwie się od ziemi i poleci 2 minuty.

 

jak nie masz mechanika a chcesz polatać to proponuje zbudować coś na kształt modelu f2c skoro tak się uparłeś i wsadzić tam silnik żarowy, któy uruchomi nawet dziewczyna przy pomocy rozrusznika.

 

prędkość podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa f2c z Warszawy już ten temat przerabiała, tyle, że miało to więcej sensu.

Planowali zrobić 3 modele f2c elektryczne z odpowiednio krótszymi linkami (9 metrow czy coś takiego) by zbliżyć warunki do tych bardziej realnych i trenować zimą na hali.

 

to co Ty kombinujesz nie ma dla mnie żadnego sensu, budowa kloca przypominającego model f2c, który może oderwie się od ziemi i poleci 2 minuty.

prędkość podobna

Sam zaprzeczasz sobie w jednym poście... :crazy:

Czy z moich wypowiedzi można wywnioskować jaka będzie długość linek ?

Może napisałem też co zostanie zmienione w celu odchudzenia konstrukcji ?

To, że planowali zrobić 3 wyklucza możliwość większej ilości przeze mnie ?

Nie zauważyłeś kolego, że tutaj wszystko idzie właśnie ku zbliżeniu do "Warunków bardziej realnych? "

"Budowa kloca przypominającego..." Widziałeś ich model ?

Ciężkie skrzydło wyglądające jak z rozbitego modelu + kawałek balsy na kadłub.

Wybaczcie mi, ale zauważyłem coś dziwnego.

Na forum pojawia się sprawa nowa, bądź już nawet przez kogoś ruszona, ale niestety widzę 2 odpowiedzi na temat, reszta to dywagacje o niczym.

Poniżej ubóstwiany przez poprzednika model :

Kloc, uśmiałem się :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry -muszę zapytać- ile Ty masz lat?

to samo pomyślałem.

 

Poniżej ubóstwiany przez poprzednika model :

Coś Ci się pozajączkowało. Nigdy nie widziałem tego modelu tylko słyszałem o tym pomyśle więc nie rozumiem po co dopisujesz jakieś insynuacje.

 

jak to mówią 'zabroń bogatemu' rób co chcesz skoro widzisz w tym jakiś cel a przy okazji pochwal się swoją konstrukcją :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kurcze Panowie !!! co was obchodzi w jakim celu kolega to robi albo czy mu sie to opłaci ?? On po prostu chce spróbować i pyta się o rady jeżeli uważacie, że nie ma to sensu to nie znaczy, że to nie możliwe. Sam napisał, że to EXPERYMENT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.