Skocz do zawartości

pakiety do modelu katamaranu


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie na Sielpi Wielkiej nieopodal Końskich będzie piknik modelarski, dwa razy juz był. Niestety pewnie dopiero w lipcu czy sierpniu. I na pewno na tym spotkaniu będzie paru fachowców od łodek. Ja praktycznie jak zaczynałem dochodziłem do wielu rzeczy sam, pierwsze stalowe śruby sam sobie osobiście ugadałem z Chinką jak byłem na Mistrzostwach świata i sam sobie je sprowadziłem. Wały, stery, sprzęgła robię do dziś sam jak i inna znaczną część rozwiązań. Czasami korzystam z pomocy kolegów lub gotowych wyrobów, których np nie opłaca się strugac samemu. Modelarstwo szkutnicze z zwłaszcza ślizgi to taka dziedzina gdzie mało co można kupić w dobrej jakośći. Bylejakość jeszcze nie wkroczyła w ten segment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie troche pogrzebałem po internecie i znalazłem kogoś kto budował podobny katamaran może ktoś z tego forum zna autora wątku umieszczonego na modelteam pod adresem www.modelteam.com.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=1952 chciałbym zobaczyć jak jego model pływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skarbnice wiedzy 

http://www.kbbforums.com/fe-builds-f7.html

 

W Polsce ten typ modelu to rzadkość, na palcach  jednej ręki można by policzyć, te katamarany, które pływają szybko i dobrze. W tej chwili ktoś tam coś buduje w Gdańsku,  ktoś budował w Szczecinie ale mu nie wyszło.. Nie ma źródeł, ceny kadłubów są wysokie to i mało wiadomośći.. Przejrzyj relacje z budowy na forum, do którego podaje link. Podpatrzysz dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy :

 

Dla 2S- napięcie obciążonej Celi około 3,8Vx2= 7,6Vx3900= 29640 obrotów

Dla 3S- napięcie obciążonej Celi około 3,8vx3=11,4vx3900=44460 obrotów

 

Wnioski nasuwają się same, na dłuższą metę żaden wał nie wyrobi z takimi obrotami, awarie będą się mnożyć. Dla silnika 3900 obrotów na 1V napięcia do pływania dla frajdy zasilanie 2S to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może być, tylko nie wiadomo ile wytrzyma


Za mało danych podałeś,  jak długo ma pływać, jak chcesz zabezpieczyć się przed spadkiem napięcia poniżej krytycznego. Zużycie prądu przez model ślizgu zależy od mnóstwa czynników i raz popływasz na gładkiej wodzie, model zje mnóstwo prądu a inym razem na zafalowanej będzie bardzo ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spadku napięcia to regulator ma możliwość ustawienia napiecia a drugim zabezpieczeniem jest telemetria w aparaturze bo do sterowania wykorzystam flysky fs i6. Co do czasu pływania to chce jak najdłużej i nie musi to być jakaś rekordowa prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.