Skocz do zawartości

Papierowe rurki na bagnet


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zrobić papierowe rurki pod bagnet które wkleję w skrzydle, a że nigdy tego nie robiłem to wole najpierw waszych posłuchać rad ;)

Pytania które mnie ciekawią:

 

1. Czy formować rurkę na docelowym bagnecie węglowym czy lepiej kupić rurkę alu i na niej testować?

2. Jaki papier? szary pakowy?

3. Jaki klej? Wikol, CA?

4. Najważniejsze dla mnie to jak nawinąć papier na bagnet i móc go później bezproblemowo zsunąć? czy nie sklei się z bagnetem?

 

Widziałem kilka wzmianek na forum o tym, że ktoś taką rurkę zrobił ale zawsze jest tam trochę nie jasności.

Będę wdzięczny za taki szybki tutorial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa sprawa- nie papier a rękaw szklany Ci potrzebny. Metr rękawa o średnicy 15mm kosztuje 4,2zł za metr. Nawijasz na rurkę węglową papier szary pakowy z naddatkiem 5mm. Na ten naddatek przyklej 4mm pasek taśmy dwustronnej do podłóg żeby nawinięty papier nie odwijał się. Potem smarujesz obficie pastą bezbarwną do podłóg ale ma być tak żeby papier był tłusty -nadmiar ścierasz ściereczką. Na to naciągasz rękaw szklany z naddatkiem po 4cm z każdej strony rurki . Najpierw ściśle owijasz taśmą klejącą jeden koniec tkaniny a po naciągnięciu i naprężeniu rękawa drugi koniec. To smarujesz żywicą ( u mnie L285) po wyschnięciu bez problemu zsuniesz gotowy element z rurki węglowej a papier oddzielisz od rurki kawałkiem listewki. Lekki luz pomiędzy kieszenią a łącznikiem jest pożądany- i tak po 3-4 dniach się lekko zmniejszy bo żywica się utwardzi i skurczy (l285 ma skurcz z tego co pamiętam około 3%) Robię tak rurki od dłuższego czasu i porzuciłem inne metody. Samo wyprodukowanie rurki o długości 50cm trwa około 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku dzięki za opis. Twój poradnik na szklane rurki już czytałem przynajmniej w dwóch tematach.

Rurki papierowe były montowane w oryginalnych skrzydłach. Teraz robię 2 ich wersję i z ciekawości chciałem poznać technikę rurek papierowych.


Przeczytaj te opisy robienia kieszeni/pochwy z laminatu pod dźwigar do skrzydeł.

Kieszenie na łącznik z laminatu

Jak wykonać pochwy z laminatu pod dźwigary do skrzydeł

Katana X-lite 1400mm

Tak jak pisałem Sławkowi właśnie te tematy znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie napisałem więc szklana rurka już zrobiona metodą Sławka. Nawinąłem tkaninę 48g/m2 długości 4 warstw - teraz widzę że 3 by wystarczyły. Pasty do butow nie mialem wiec użyłem pasty rozdzielczej. Po wypolerowaniu papieru pomalowałem PVA jedną warstę. Dodatkowo owinąłem spiralnie pasek delaminażu i dopiero wtedy to owinąłem taśmą izolacyjną. Rurka 45cm fi 10 waży 5g. 

 

Jeszcze raz dzięki Sławku za opis ;)

 

16923322211_f9e275ddb3_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.