Jump to content

magilla

Modelarz
 • Content Count

  522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

magilla last won the day on April 2 2020

magilla had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About magilla

 • Birthday 04/14/1987

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  projektowanie graficzne, design
 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1,725 profile views
 1. Przyglądam się od początku Twoim zmaganiom w tym wątku i muszę przyznać że masz strasznego pecha.. ale i mega cierpliwość za co szanuje 👍
 2. Mamy jeszcze do dyspozycji tańsze rozwiązanie opesourcowe OpenHD. Jakość gorsza oczywiście niz DJI - wynika to aktualnie z gorszych kamer do RPi. Kwestia tylko kiedy jakiś producent zrobi gotowy hardware do tego i będzie znowy boom na rynku - podobnie jak z EpressLRS. Na YT możemy doszukać się całkiem ciekawych dystansów zrobionych na tym cyfrowym linku wideo:
 3. Nie słyszałem o wielu reklamacjach RunCam 5 Orange. Bardzo fajna kamerka w podobnych pieniądzach jak ten twoj nieszczęsny runcam 2 4K. Latam na niej. Fajny obraz..
 4. Strzelam, że to właśnie woda w kubeczku stoi obok kleju na ostatnim zdjęciu
 5. Dla pakietu liion 4S1P 18650 to SS 2216 1250kv trochę za dużo..z jakich by nie był ogniw to nie posłuży długo. Ale model pięknie Ci wychodzi Powodzenia!
 6. Coś chyba pomieszałeś z tymi nadajnikami i odbiornikami Moxon jest zapewne na odbiorniku a dipol w modelu na nadajniku
 7. Fajne. Takie pytanko ile pradu wytrzyma taki uklad? Ostatnio myślałem o podobnym układzie ale pracującym z mocniejszymi diodami COB 12V. Myślałeś o możliwości rozszerzenia swojego projektu?
 8. Dvr jak i same gogle są baaardzo fajne. Co do ELRS zwróć uwagę na RSSI - nigdy nie spada w dół A tak serio.. R9m z flexem pozwala latać na dalekie dystanse ale na R9m z eLRS możesz uzyskać ten sam efekt a nawet lepszy na kilkukrotnie mniejszej mocy. Jest nagranie gościa, który w kraju kangurów zrobił na 10mW 40km i nie powstrzymał go FS tylko zanik wideo. Aktualnie jedyne na co mogę narzekać to że flashując R9m straciłem wyprowadzenie telemetrii przez Sbus z tyłu modułu (eLRS używa protokołu CRSF) Uzywałem go do komunikacji BT z trackerem. Mój Jumper t16 z zamontowanym bluetooth w środku nie bardzo chce łączyć się z niczym dlatego czekam aż coś się może zmieni albo na coś innego wpadne.. Jeśli jednak wystarcza komuś zwykła R9, jest zadowolony z zasięgów to nie widzę potrzeby zmiany. To solidny link chociaż zdażyło mi się na nim ze 2 razy złapać FS pomimo dobrych prodronowych dripoli i moxa. Ja akuratnie przypadkiem stałem się nabywcą drugiego modułu r9m dlatego pozwoliłem sobie na testy. Co więcej nawet zrobiłem kilka własnych odbiorników 868 które nawet działają i wykonałem już pierwsze testy w powietrzu ?
 9. Stwierdziłem, że po roku testów trzeba powiedzieć kilka słów o Sharkym. To skrzydełko lata bardzo fajnie i podtrzymuje to zdanie. Jak na 80cm model lata dość stabilnie, szybuje bardzo długo i nie zwala się przy małych prędkościach. Kilka słów o środku cieżkości bo to wydaje mi się bardzo ważna sprawa dla tego modelu. Moja wersja jest dosyć cieżka i szybka - co mi się podoba.. Jestem jednak zdania, że ktoś kto chciałby zbudować ten model na lekkiej baterii powiedzmy lipo 3S 1.3Ah będzie miał spore problemy z wyważeniem modelu. U mnie siedzi bardzo lekki silnik i bateria 200g! umieszczona maksymalnie na dziobie cały osprzęt też jest umieszczony maksymalnie blisko natarcia. Początkowo myślałem że środek ciężkości poprawnie wyznaczyłem.. Jednak po kilkudziesięciu lotach wpadając w płaski korkociąg z którego nie było szans wyjść trzeba było dorzucić jeszcze 20g ołowiu na dziub. Taki korek jest bardzo niebezpieczny dla latającego skrzydła bo wyjście z niego jest raczej nie możliwe. Na szczeście Sharky jest lekki i jak gazeta opadł kręcąc się wokół własnej osi płasko na trawnik. Wrzucam więc zdjęcie skorygowanego CG: Z racji właśnie tego wyważania podjąłem decyzję, że przytnę Sharkiemu "ogonek" i przesunę silnik oraz statecznik o 3cm do przodu. Zyskałem w ten sposób zapas miejsca z przodu kabinki dzięki czemu kiedyś umieszczę tam pcb kamerki typu split. Aktualnie skrzydło po wielu przygodach prezentuje się tak: Muszę zrobić jeszcze małe sprostowanie co do sprawności modelu fpv. Początkowo pisałem że jest ono bardzo niskie poniżej 50mA/km jednak okazało się że FC był źle skalibrowany i prawidłowo wynosi powyżej tej wartości. Aktualnie Sharky jest moim modelem testowym i lata na nowym linku radiowym ExpressLRS? tzn na przeflashowanym r9mm tym softem. Na koniec DVR z wolniutkiego latania nagranego przez nowe Skyzone Cobra X.
 10. Dzięki @mirolek ? Film będzie ale podczas kolejnego latania. Można pomyśleć nad wspólnym lataniu. Będziemy w kontakcie ?
 11. Dzisiejsze latanie na dość sporym wietrze jak na takie 300 gramowe skrzydełko ?
 12. Tak to ta droższa pianka: https://www.castorama.pl/plyta-xps-diall-rtc003-6-mm-60-x-80-cm-8szt-id-1093651.html są 3,6 i 9 wersję. Jakość tej pianki jest znacznie lepsza a do tego nie ma rowków[emoji6] Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 13. Kupując w Castoramie 6milimetrowy XPS chodził mi po głowie pomysł na jakieś skrzydełko FPV. Tak właśnie dokopałem się planów DIY Draka https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2561848-MPF-Drak-48-with-Plans-and-Video Model przypomina bryłą bardzo wczesne wersje Mini Draka Ritewingu.. Trochę się bałem podejścia do tego skrzydła bo sam autor nie dokonał oblotu tego skrzydła.. no ale cóż do odważnych świat należy ? Wydrukowałem plany i rozpocząłem wycinanie kształtów w depronie. Jak miałem już główne poszycie skrzydła to zalaminowałem je folią 75mic. Pierwsze co mi się nie spodobało w planie to były cienkie trzy pręty weglowe które miały służyć jako łączniki połówek skrzydła. Stwerdziłem, że zastosuje jedną rurkę węglową 10mm jedynie co trzeba było dorobić do niej pochwę z laminatu. 6mm piankę ciężko ugiąć równo dlatego skrzydełko nie wyszło idealnie ale akceptowalnie Na zdjęciu poniżej widać też stateczniki które wykonałem z 3mm depronu i przesączonej żywicą tkaniny szklanej. Wszystko się ładnie zalaminowało na szybie. Zrobiłem mocowanie silnika i zamknąłem kadłub. Później to już montaż osprzętu. Okazało się też że pomimo tego że starałem jak mogłem aby zrobić super lekki typ to i tak widać było ze będzie cieżko wyważyć model liionem 4S2P. Musiałem zgrzać pakiet w innej konfiguracji ogniw niż do tej pory używam w innych modelach. Tak prezentował się przed oblotem Filmu z oblotu nie będzie ale myślę że innym razem ktoś coś dla mnie nakręci. Model lata świetnie. Jest mega stabilny w locie, trzyma się powietrza jak sznurka. Po pierwszych lądowaniach wyszło jednak że mocowanie silnika nie wytrzymało lądowania. Rozpiętość - 1.2m Waga - 1.2kg Silnik - Sunnysky 2216 1400kV (podczas oblotu użyłem silnika 1250kV) ESC - Holybro tekko32 35A FC - Matek F405 wing GPS - BN220 VTX - Akk ultimate 2 z koniczynką prodrone Odbiornik RC - R9 Slim+ Serwa Towerpro Depron to delikatny materiał więc jak zmęczę ten model będzie nowa relacja tym razem z EPP od Pana Marka z napolskimniebie ? Poniżej porównanie z innymi moimi skrzydełkami w rozmiarze 800mm.
 14. Jako że ostatnio zakupiłem trochę 6mm xpsu z castoramy stwierdziłem, że mam chyba wszystko w szufladzie aby zbudować proste i nieduże skrzydełko które mozna będzie zawsze wrzucić do bagażnika samochodu. Zapożyczyłem obrys oryginalnego Draka od Teamlegit i dorzuciłem do niego kfm2 - mój pierwszy kontakt z tym typem profili. ? Chce zaznaczyć że całe skrzydełko powstało w jakieś 3 wieczory nie licząc czasu skchnięcia kleju? Najpierw w pierwszym z "poziomow" skrzydła wyfrezowałem rowek na rurkę 4mm - akurat taka miałem. Na poliuretanie przykleiłem 2 cześć skrzydła kfm Aby mieć lepsze podejście dremelem odrazu wyfrezowałem otwory na serwa Kolejnym krokiem było stworzenie bryły kadłuba. Chciałem kadłub który może kiedyś pomieści pakiet złożony z liionów. No i prawie to wszystko. Zamontowałem serwa, tani napęd z racera Wyprofilowałem krawędź natarcia oraz zalaminowałem folia 75mic chociaż spód skrzydła w celu zabezpieczenia pianki. No i koniec budowy? Jestem właśnie po oblocie i pewnie nie wrzuciłbym tej relacji gdyby to skrzydło tak kapitalnie i posłusznie nie latało po niebie. Jest szybkie ale i ekonomiczne. Filmu z oblotu nie będzie ale nastepnym razem wrzuce jak to pomyka. Rozpiętość - 800mm Waga - 310g Zasilanie - Lipo 3S 1300mAh Silnik - SunnySky 2205 2200kV ESC - Dys 20A Serwa - Emax ES3301
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.