Jump to content

Marcin

Modelarz
 • Content Count

  2,425
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marcin last won the day on July 28 2020

Marcin had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

About Marcin

 • Birthday 09/14/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ruda Śląska
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?30092-Windex/page2&highlight=windex Profil MH32.
 2. Oryginał ma statecznik jak mój model Sam się naszukałem ale są 2 typy: Windex 1100 (prototyp) i potem Windex 1200. Mój jest wzorowany na 1100. W swoim czasie zastanawiałem się nad właściwym kątem statecznika w stosunku do samego skrzydła. Tylko, czy jest to do zrobienia jeśli nie znamy profilu? Chociaż poszukam gdzieś w sieci, może coś o tym modelu się znajdzie....
 3. Mam ja sobie taki model jak na zdjęciach i mały problem z kątami silnika. Model w locie bez silnika jest ok, w miarę wyważony i wytrymowany, nawet czasem termikę nim złapię ( a dobry w tym nie jestem...). Problem jest z silnikiem - po dodaniu gazu na samym początku model nurkuje lekko, aż nie dostanie prędkości i nie zacznie się samoczynnie wznosić. Efektem są trudne starty z ziemi (ma kółko) bo szoruje dziobem po trawie i potrzebuje full zaciągniętego steru wysokości żeby złapał powietrze i się poderwał. Obstawiam, że kąt silnika jest zły. Tzn powinien pokazywać w dół, żeby na początku dociskał ogon i tym samym cały model leciał w górę? Na foto widać, że jest lekko skierowany już w dół, ale może trzeba więcej? Za dużo pola do manewru nie mam bo się belka ogonowa potem wtrąca Podpowiecie coś?
 4. https://www.hacker-motor-shop.com/Elektromotoren/Typische-Seglerantriebe/Segler-FES.htm?SessionId=&a=catalog&p=11163 http://t-prop.torcman.de/
 5. Biorąc pod uwagę przepaść technologiczną to nam to jeszcze raczej długo nie grozi. Tzn przepisy już są, będziemy się oswajać 20 lat z nimi, potem może coś poleci komercyjnie. Na razie chyba cisza - jedynie jakoś rok czy dwa lata temu w mediach kopterem cos poslali z jednego szpitala do drugiego w Warszawie i cisza.
 6. Na razie złotówka kiepsko stoi więc pewnie będzie trzeba poczekać. Kusi
 7. Ładna jest. A to, że pianka - ja już przestałem na to zwracać uwagę. Prawdę mówiąc są szanse, że będzie to bardziej odporne na uszkodzenia niż typowa konstrukcja balsowa.
 8. Przypominam, że w świetle prawa to jesteśmy 'droniarze'
 9. Tylko ja pisząc do Hestii powołałem się na zamieszanie właśnie w PSP. Ale to w końcu jak, jesteśmy droniarze czyli opcja 4 ubezpieczenia PSP wariant I ?
 10. UWAGA - Hestia odpowiedziała mi na maila!. Cytuję: Dodatkowo dostałem to: OC dronów do polisy 2020 ORYGINAŁ.pdf
 11. Jeszcze zapytam - bez oplacenia skladki na kolejny rok ja nie widzę nawet możliwości wyboru z Zefir konkretnego ubezpieczenia. A skoro nie pokrywa się to z tym, co jest na stronie PSP to trochę bez sensu.
 12. Czemu niestety?
 13. No i tutaj masz czarno na białym napisane modele latające, co ciekawe odnosi się to innego załącznika. Ja napisałem jeszcze przez stronę Hestii do rzecznika klienta, zobaczymy, czy cokolwiek się rozwinie więcej w tym temacie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.