Jump to content

Marcin

Modelarz
 • Content Count

  2,335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marcin last won the day on July 28

Marcin had the most liked content!

Community Reputation

25 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ruda Śląska
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Teraz jeszcze zastanawiam się nad zmianą pakietów na li-ion - w tej samej wadze (bo zejść z wagą nie zejdę z powodu wyważenia) mogę zyskać trochę mAh więcej - teraz mam 400g i pakiet 4600 lipo a w tej wadze miałbym 6000 mAh li-ion.
 2. 12km zrobione co prawda wozenie sie w okolicy 1km od bazy, ale jest pozytywnie. Wytrymowana w manualu, autopilot troche zaciaga model w gore, do ustawienia. Ale juz nie przepada, nie korkuje. Mozna sie bawic. Dzieki wszystkim za pomoc.
 3. Chyba tak, manual tego nie precyzuje, jedyne co w nim jest https://fa00daf4-2348-470a-96d7-418afee9141d.filesusr.com/ugd/9960f7_82868356a2bd4c259bf39a21d8184c7c.pdf to informacja, że masz jedno wyjście lotek, więc pewnie kabel Y.
 4. Przy okazji znalazłem świetny film: Sporo się dowiedziałem o tym skrzydle, postaram się je zrobić jak najbliżej tego, co tam jest omowione.
 5. Profil od spodu jest praktycznie płaski, jedna równa linia. Dodałem trochę wagi do dziobu, wyważa się zgodnie z producentem i jego SC. Następne loty wytrymuję na lotkach, zaciągnę wysokość i zobaczymy co będzie. Na szczęście starty mam zautomatyzowane - ZOHD Kopilot - ustawiam na RTH, drążek gazu na maxa, wyrzucam go z ręki, jak dostaje prędkości to dopiero odpala silnik (więc nie ma niebezpieczeństwa, że mi rękę potnie) i ładnie idzie w górę.
 6. OK, to jeszcze dam mu szansę. Tylko tak - przy fabrycznym SC nurkuje lekko w dół i wymaga trymowania wysokością więc jak to rozwiązać - wytrymować na wysokości trochę i przyjąć, że to normalne, że bez silnika zaczyna nurkować czy inaczej do tego podejść.
 7. Nie reagowała, albo tej opcji chyba nie próbowałem. Chyba ją wezmę jeszcze na jakieś testy, wyciągnę na 300m i spróbuję jeszcze raz.
 8. Pacjent to 2m skrzydło Eflite Opterra. Przystosowane pod FPV. I mam z nim problem - drugi już raz na 4 loty z kamerą wpadł mi w korek. Podejrzewam zbyt niską prędkość, w goglach mniej odczuwalne niż normalnie. Raz udało mi się wyjść - pełny gaz, lotki max w przeciwną stronę niż korkociąg i wyciągnąłem. Dziś leciałem 300m przez jakieś wysokie trawy po nią. Nie wyciągnąłem, mimo prób na wszystkie sposoby. Opterra jest wyważona około 5mm do tyłu w stosunku do fabrycznego SC bo na fabrycznym SC wymaga sporo trymu żeby nie opadała. Ale zaczynam się zastanawiać, czy silnika jej nie podregulować trochę, żeby mocniej na silniku w górę zaciągał. No i pytanie - jak się wychodzi skutecznie z korka skrzydłem? Albo to pierdzielić, i latać FPV czymś normalniejszym?
 9. Wszyscy na Wyrach to mam spokój i lotnisko dla siebie od rana...
 10. Moj z Aliexpress od ponad miesiąca ma informację, że przeszedł cło w Belgii (Leinen) i cisza - zero trackingu, nic
 11. Nie, nic. Ale ja to na OSD mam wiec na razie wystarczy.
 12. Na razie jeden Nano RX. Programuje przez USB programem TBS Agent. Ustawisz praktycznie wszystko tak, jak z OpenTX.
 13. No i Crossfire zamontowany... Przelacznik steruje zasilaniem - albo 12V idzie na crossfire albo na wbudowany wewnetrzny modul Jeti Duplex. Kiedys ta aparatura byla na 35mhz
 14. Chyba pójdę w crossfire, natomiast nie wiem jeszcze, czy brać pełną wersję czy zestaw z modułem pod gniazdo JR i robić przejście do pinów (nie mam gniazda JR w aparaturze, ale wyprowadzić PPM do modułu to nie problem). A przyda się, bo mój kopter dziś ładnie zasięgu narobił
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.