Jump to content

chicken007

Modelarz
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About chicken007

 • Birthday 01/05/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Tarnowska
 • Zainteresowania
  elektronika, modelarstwo
 • Imię
  Rafał

Contact Methods

 • GG
  4487399

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie aktualne. Udało się ożywić tego Fc po wgraniu do niego sterowników dedykowanym programem.
 2. Witam. Mam pierwszy raz do czynienia z kontrolerem lotu, który chcę użyć do pierwszego drona. Wszystko mam pospinane tylko pozostało mi skonfigurować kontroler. Po pierwszym podpięciu kontrolera przez usb komputer go wykrył i zainstalował, kontroler był widoczny w programie betaflight , jedna dioda na nim świeciła na czerwono a druga niebieska migała. Pierwszą czynnością jaką zrobiłem to wybrałem układ silników i zatwierdziłem , po tym był komunikat o restarcie kontrolera i niestety już przestał być widoczny, czerwona dioda świeci a niebieska która migała teraz też świeci ciągłym światłem. W systemie mam unknow device. Czy jest ktoś w stanie pomóc ?
 3. Nie było kiedy zrobić testów ale wkońcu udało się. Śc jest ustawiony dokładnie na 155mm i teraz jest ok. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.
 4. Uwaga z tym że model ląduje prawie sam to już zdążyłem się przekonać bo motorek zgasł i posadził się w trochę wesokawej trawie bez problemu. 155mm to by się i u mnie zgadzało. A tył zbiornika macie w okolicy śc?
 5. No to teraz to już lipa bo ta kreska to dokładnie 14.5cm od natarcia, ja mam 15cm więc musiałbym jeszcze dołożyć wagi na przód. To jeszcze jedno , czy ten model z pełnym zbiornikiem potrzebuje pełnych obrotów do prawidłowego lotu? Bo jak narazie to mam ten silnik nie regulowany, pracuje trochę przelany i o ile na ziemi działa całkiem nieźle to w powietrzu trochę go dusiło momentami, więc latałem na połowie gazu. Muszę to rozgryźć bo już czeka drugi model do oblatania, też benzyna dle20.
 6. Dzięki. Pakiety mam na max z przodu bo dążyłem do tego aby środek ciężkości był w okolicach 14cm bo tak gdzieś na forum wyczytałem, więc nie ma problemu z przesunięciem. Powalcze z tym i zobacze jak wyjdzie.
 7. Jeśli dobrze widzę to na tym zdjęciu czarna kreska jest dokładnie na środku kieszeni pod rurę a to jest dokładnie 18cm od natarcia, zbiornik mam prawie identycznie może ciut do tył. A jak się zachowuje ten model jeśli mamy śc na 18cm i już prawie pusty zbiornik?
 8. Witam. Wreszcie ukończyłem budowę modelu mx2 o rozpiętości 2.2m z silnikiem dle 55ra. Potrzebuję wskazówek bo to mój pierwszy tak duży model. Oblot modelu odbył się prawie pozytywnie. W powietrzu zacząłem go trymować bo dość ostro opadał na dziub jak puszczałem drążek wysokości, po trymowaniu leciał pięknie jak po sznurku po czym nagle zgasł i zaczęło sie szybowanie , było cacy, pięknie wylądował prawie jak pioneerem 1400. Okazało się że spadła kopułka ze świecy. I tu zauważyłem że po trymowaniu wysokości ustawienie jest jak na zdjęciu i przy takim ustawieniu model leci poprawnie. Jak z tym środkiem ciężkości jest bo na forum jest duża rozbieżność od 13.5cm do nawet 17cm. Mi wyszło 15cm od natarcia bez paliwa. Zbiornik paliwa ma 0.5l i był pełny. Tył zbiornika znajduje się na środku ciężkości. Model waży bez paliwa 6.8kg. W czym może tkwić problem?
 9. Dzięki. Więc zawiasy wymieniam. Model stoi już na kołach , stateczniki wklejone i silnik wstępnie zamocowany.
 10. Przyjechało! Jestem mile zaskoczony jakością wykonania. Wszystko pięknie wygląda , zastanawiają mnie jedynie zawiasy takie piórowe, spotkałem się z takimi ale w małych modelach a tu też są tego typu i to wszystkie czy to aby nie za liche jak na benzynę 20cc, nie rozlecą się zaraz? i na zdjęciu nr6 widać od środka wzmocnienie podwozia w formie dwóch listewek sosnowych 8x8mm i do tego na końcach nawet nie raczyli dać kapki kleju. A i co jeszcze pilot mimo że nie wygląda na otyłego to ma straszną nadwagę, jak go wyciągnąłem z pudła to od razu czuć jakby był odlany z gliny ale za to wypalanej w Ćmielowie bo wygląda całkiem całkiem.
 11. Zamówiłem savage cruiser. Zobacze co to za ustrojstwo.
 12. Też piękny. Nawet już zamówiĺem w jednym ze sklepów po czym dostałem info że brak, są dostępne tylko kity.
 13. Tego też nie mają na stanie. zostanie chyba zamówiś tego savage cruiser. Podają że jego powierzchnia skrzydeł to 64dm² przy rozpiętości 1.8m i wadze 4.8kg to chyba nieźle i też ma klapy.
 14. Dowiedziałem się że ten model jest nie dostępny w kraju i nie są w stanie powiedzieć ile trzeba czekać na niego. A co sądzicie o takim cacku https://riku.pl/towar/sea-279-rans-s20-raven-model-samolotu/p/kontekst/3828/ ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.