Skocz do zawartości

Ściąganie modeli z drzew według mojego patentu


krzyś707
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostry topór i sprawa załatwiona

to nie taniej wyjdzie kupić nowy model? patrz tutaj -> http://www.wycinkadrzew.com/wycinka_drzew-oplaty.html

 

bo oczywiście nie namawiamy nikogo do łamania prawa, prawda? :D

 

PS. gdyby ktoś nie zwrócił uwagi, cena dotyczy 1cm obwodu pnia, więc dla drzewa powyżej 700cm obwodu cena oscyluje gdzieś w granicach 2,5mln, oczywiście sosna czy inne pospolite szybko rosnące drzewo wyjdzie taniej niż jakiś dąb czy inny drzewny matuzalem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę linków zestawu do odzyskiwania modeli

 

Zestaw do potrząsania gałęziami drzew na których jest model

 

Łuk złożony

 

Łuk po złożeniu

 

Strzała z rurki aluminiowej pomalowana na czerwono

 

tępy grot strzały z nakrętkami obciążającymi

 

Cały zestaw do potrząsania gałęzią na której jest model

 

Teraz linki kiedy muszę niestety wchodzić na drzewo

 

Drabina wraz z liną która winduję drabkę na drzewie

 

Kilka szczebli drabiny

 

Zabezpieczenie zakładane na pośladki. Asekuruje przy wchodzeniu i schodzeniu. Zaczepiam się nim także wtedy kiedy jestem na drzewie.

 

Szczegóły eksploatacji zestawu są opisane we wcześniejszym poście.

A te linki jak obiecałem przesyłam teraz.

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytan12

Kraków duże miasto. Powinna być jakaś profesjonalna firma.

Albo amatorzy wspinaczki.

Gdybym mieszkał bliżej dawnej stolicy polski 25kg naciągu (Łuk). Strzała przelobowała by gałęzie a nie wyglądają na super grube . Strząsanie prawdopodobnie by pomogło.

 

Odzyskaj model. Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyślał o wynajęciu podnośnika koszowego. Koszt ok. 150zł/h Jeżeli się da podjechać, jest to najlepsza opcja. Bezpiecznie, szybko i legalnie. Co prawda firmy wolą wynajmować na kilka godzin minimum, ale może się z kimś ugada.

 

Opcja z "wszystkie drzewa są równe" nie jest optymalna, bo:

A - nie jest legalna, a teraz w lasach kamery wiszą.

B - Siła uderzenia opadającego drzewa może być tak duża, że nie będzie czego ratować.

C - Drzewo może się zemścić na drwalu... szczególnie amatorze, bo to nie jest proste zadanie i drzewa trzeba umieć ścinać. Jak się zrobi źle, to będzie bardzo źle i zamiast modelu, rodzina będzie szukać drwala po lesie.

 

Tytanie - słupołazy sobie odpuść. Są dostosowane tylko do określonej średnicy słupa (drewniane) lub do konkretnego typu słupów betonowych.

 

Do takiego włażenia służą drzewołazy. Inna konstrukcja, dostosowana do różnych drzew.

http://www.supron1.com.pl/main2.php?action=show&path=366&pid=648

 

Sprawdziłem, nie jest to wydatek rujnujący. Za "lepsiejszą" wersję koszt jest ok. 200zł za parę. Sprzęt taki typu High Tech, z ultra lekkich stopów i odtwarzaczem DVD w pięcie :lol: to koszt ok 400zł. Cena jak za jedno OSD, albo dobry odbiornik

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xi_HiXf0dw4

 

W połączeniu z uprzężą wysokościową i dopiętymi do niej leziwami bartniczymi, uzyskujemy skuteczny system do pokonania praktycznie każdego drzewa.

 

 

Oczywiście w przypadku pojedynczego modelarza to duży koszt i wtedy warto raczej poszukać firmy posiadającej taki sprzęt.

 

Jednak w przypadku zorganizowanych grup i lotnisk, otoczonych przez drzewa i lasy, warto się chyba zaopatrzyć w jeden komplet takie sprzętu "na spółkę".

Myślę, że kompletny sprzęt kosztowałby ok. 500-600zł - Drzewołazy, uprząż, liny (w tym jedna zjazdowa) i kilka alpinistycznych haków i karabinków.

Na grupę - koszt jak za nową kosiarkę do trawy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.