Jump to content

madrian

Modelarz
 • Content Count

  5,445
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

madrian last won the day on January 20 2019

madrian had the most liked content!

Community Reputation

110 Excellent

About madrian

 • Birthday 10/30/1975

Contact Methods

 • WWW
  http://www.microsoft-flight.prv.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Adrian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może po prostu mu ster wypadł z ręki w czasie uderzenia.
 2. Ciekawe na ile było to "stunt", a na ile "F* luck in badluck"...
 3. Odradzam. Prymitywna zabawka działająca na zasadzie włącz-wyłącz jeden lub oba silniki. Te dziadostwa ledwo latają i to tylko tam, gdzie same chcą. Może to i tanie, ale generalnie się mocno nim rozczarujesz. Normalny model można dostać "u chińczyka" za 200-300 zł. Np. https://www.banggood.com/Wltoys-F959-Sky-King-2_4Ghz-3CH-RC-Airplane-p-938097.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN https://www.banggood.com/WLtoys-F949-3CH-2_4G-RC-Fixed-Wing-PlaneElectric-flying-Aircraft-p-938096.html?rmmds=search&ID=41968&cur_warehouse=CN Też prymitywne, ale przynajmniej mają stery i normalne sterowanie proporcjonalne 2,4 GHz o sensownym zasięgu. Szkoda się bawić w reanimację twojej zabawki.
 4. No popatrz, popatrz...Po roku w Rosji ...
 5. - Szefie? Pamięta Szef tego klienta, co się wczoraj kłócił o nadprogramową opłatę za kajak? - No... - Wygląda, że wrócił z reklamacją i wytoczył ciężkie działa....
 6. Chyba wolę te z naszego kręgu kulturowego. Tradycyjnie, w ludowych strojach kąpielowych... i kisielu... lub błocie... Jakieś takie bardziej widowiskowe.
 7. Nie wymagaj od świeżych kadetów, żeby od razu mieli celne oko. Czasami cele takie wykorzystuje się jako główne. Trudno np. przechwycić rękaw strzelniczy, rakietą plot. W takim wypadku cel jest jednorazowy. Wychodzi i tak taniej niż ostrzelać prawdziwy samolot.
 8. Nie ma przecież baterii. Tylko pamiętaj, nie kupuj chińskich zamienników, tylko poszukaj koniecznie oryginalnej. Widziałem niedawno w niemieckim sklepie, za jakieś pińćtyrzfsta ojro. Okazja. Niestety nie mam linka, znajdziesz przez Google. Widzę, że sprzedający nie załączył śmigieł. Jakie masz tam mocowanie? Spróbuj może te od Phantoma 6. Mają dobry stosunek wielkości do koloru. Wkleiłeś zdjęcie, na którym nie widać regulatorów. Upewnij się, że nie są to regulatory samochodowe, bo wtedy dron zamiast latać, będzie jeździł. Czasem dowcipni sprzedawcy robią taki numer. Samochodowe poznasz po tym, że będą niebieskie lub czerwone. Lotnicze będą czerwone lub niebieskie. Łatwo poznać. Na stronie u kolegi Mi歡迎來到客 jest filmik z poradnikiem. Sorry za krzaczki, mam chińską klawiaturę i czasem się przełącza.... Kontroler lotu znajdziesz na środku, w gnieździe. Widać, że to model Nim-Ago 366 DNI. Może wymagać nowego softu. Tu jest problem, bo się go nie da normalnie wgrać. Ale bez paniki, ponoć szwagier potrafi. Jak nie masz szwagra - pożycz od kogoś. Skalibruj, zbinduj zgodnie z poradnikiem i instrukcją i fajnych lotów życzę. PS - Ponoć ten model ma problem ze startem z podwozia. Trzeba go wypuszczać z ręki, podobnie jak szybowce HLG. Na RC Gropus pisali o tym... Ponoć wtedy lata nawet niesprawny.
 9. Czepiasz się szczegółów.
 10. Zakupiłem niedawno tenże wynalazek, z myślą o stabilizacji Sky Surfera, w czasie lotów FPV. https://abc-rc.pl/Stabilizator-samolotu-3D-HSM-132 Instrukcja jednak jest jak na mój gust, nader mało pomocna. Chciałbym sprawdzić czy dobrze kombinuję. 1 - Stabilizator należy umieścić jak najbliżej środka ciężkości. 2 - Warto zapewnić mu jakąś izolację od wibracji. 3 - Stabilizator musi być ustawiony w swoich trzech osiach, zgodnie z osiami modelu. Czyli nie może być skrzywiony. To takie główne założenia. Mam jednak kłopot z podłączeniem. 4 - Stabilizator musi być ustawiony tak by jego przód i góra, pokrywały się z przodem i górą modelu. I tu pierwszy zonk - instrukcja nic o tym nie mówi. Gdzie w takim razie może być przód i góra tego stabilizatora? Domyślam się, że przód jest od strony wyjść serw, a góra to strona z napisami. Ale czy mam rację? Podłączenie. Do stabilizatora są dwa kabelki. Jeden - zwykły przedłużacz serwa, drugi - zmodyfikowany. Wszystkie 3 przewody z wtyczki, są podłączone do 3 innych wtyczek w miejsce przewodów sygnałowych. Domyślam się, że skoro jedno z wyjść input, jest opisane jako AILE IN, a drugie jak ELE, RUD, S W, to przewód normalny, podłączam do AILE IN, i do kanału lotek. Zapewnia on też zasilanie stabiliazatora i reszty serw. Natomiast ten zmodyfikowany, podłączam do kanałów SK i SW, pobierając z nich tylko sygnał. Zagadką jest trzecie wejście "S W". Czy to może być przełącznik uruchamiający/wyłączający zdalnie stabilizator? W domyśle "Switch"? Wyjścia, czyli OUT, są opisane normalnie - sygnał, +, -. Tu podłączam odpowiednie serwa. Czy moje przemyślenia są sensowne, czy całkiem nierozsądne? Jeżeli ktoś użytkował ten stabilizator i mógłby sprostować moje ścieżki rozumowania, to byłbym wdzięczny za mądre słowo. PS - Nie jest to docelowa stabilizacja. Raczej kupiłem to eksperymentalnie, żeby sprawdzić jak model z tym lata. Potem może przełożę do innego modelu. Docelowo myślę nam normalnym autopilotem do Sky Surfera, z GPS i związanymi z tym możliwościami. Na oku map APM-a.
 11. U mnie Księżyc widać było raczej słabo. Mars się schował za budynki. Sprzęt jaki mam, czyli zwykły Ultra-zoom, do astrofotografii niezbyt się spisuje. Ma za ciemny obiektyw, a automatyka nawet w manualu, ogranicza wielkość otwarcia przesłony. Ciężko było nawet trafić, bo w celowniku Księżyca nawet nie widać. Ale coś tam wyszło. Zdjęcia trochę poruszone, bo robione z długim czasem naświetlania. Zdjęcia robione w okolicach kulminacji. A niżej, zdjęcie z nieco krótszym czasem naświetlania. Za to bez zaćmienia, udaje się zrobić czasem fajne fotki "Łysego": Z tego jestem nawet zadowolony, bo udało się złapać "kolorek" Księżyca - lekką barwę czekolady. A to, z poprzedniego, częściowego zaćmienia.
 12. Na wiewiórkach się nie znam poza tym, że lubią orzechy. Ale modelarze powinni wiedzieć, że najlepszą metodą pozbyć się kreta jest punktowo przeprowadzony atak lotniczy kamikaze. Trzeba przygotować kilka modeli i rozpocząć nalot taktyczny, przy wsparciu drona w specjalizacji obserwacji pola walki. Najlepiej 4K. Nawet w wypadku znikomych strat przeciwnika, straty własne sprawią, że polubimy kreta i zaczniemy życie w symbiozie.
 13. Do klasy rekordów to jeszcze brakuje... Ale jest na dobrej drodze. https://www.youtube.com/watch?v=Ilfd1t4gHCo
 14. A co to ma do rzeczy, w związku z zamiłowaniem do budowy rzeczy ładnych, funkcjonalnych i pożądanych? Są też tacy, którzy twierdzą, że kabel sieciowy im szumi, póki nie położy się go na podkładkach z egzotycznego drewna, albo póki nie jest wykonany z czystego złota. Ale na tym polega hobby. Racjonalni to możemy być w robocie. Hobby ma swoją niszę, która nie podlega dyskusji.
 15. Można np. wypożyczyć sobie "Iron Mana" i wg pokazanych instrukcji zbudować mini reaktor fuzyjny...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.