Skocz do zawartości

Buteo Bis - wersja 2


Góra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od "wydania" modelu Buteo Bis opisanego przez Ładziaka na forum: http://pfmrc.eu/inde...-szybowiec-dlg/ wprowadzałem różne drobne zmiany w konstrukcji. Obecne zmiany zasługują na oznaczenie nowej Buteo Bis jako wersję 2 :)

Istotne zmiany w porównaniu do pierwowzoru to:

- węglowe krawędzie spływu,

- kołek typu "T",

- profil Edge2 7%,

- kadłub ze zintegrowanym pylonem skrzydła,

- wszystkie serwa mogą mieścić się w kadłubie,

- możliwość montowania stateczników typu mercedes,

- drukowane, nie rysowane napisy,

- nowy schemat malowania spodu skrzydła,

- skrzydło przykręcane od dołu,

- możliwość wykonania skrzydła typu disser (z wykratowaniem węglowym).

W następnych wpisach postaram się sukcesywnie przedstawiać wykonanie powyższych zmian . A na początek kilka zdjęć z wersji przejściowych :)

 

Części do modelu z usterzeniem mercedes:

post-226-0-30111800-1345186473.jpg

 

Sklejony kadłub z 3 serwami i mercedesem:

post-226-0-44513300-1345186468.jpg

 

Kołek "T"

post-226-0-29389700-1345186475.jpg

 

Aktualny schemat malowania:

post-226-0-85607500-1345186482.jpg

post-226-0-04691500-1345186479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Zawsze chciałem DLG z prawdziwego zdarzenia, niestety nie dysponuję technologią (formy i vaccu). Z resztą chyba dla jednej sztuki nie opłaca się takiej technologii zdobywać ? Bo rozumiem, że tworzycie jakiś większy zespół, jeśli chodzi o produkcję tego typu modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

narazie pokrótce odpowiem na pytania, niestety nie ciągnąc dalej zaczętego wątku - sesja poprawkowa się skończy to powoli opiszę rzeczy z pierwszego postu :)

 

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.

Czy Buteo Bis występuje w wersji bezlotkowej czy bezkierunkowej?

 

Buteo nie występuje w wersji bezlotkowej - profil projektowany był dla skrzydła z klapolotkami i tak wykonany jest wykorzystywany zgodnie z założeniami. Modele 1,2m rozp. nie mają u mnie steru kierunku.

 

Podłączam się do pytania kolegi wyżej, czy ten model nada się dla początkującego?Czy skrzydło typu dissler jest mocniejsze niż to w podstawowej wersji?Co to stateczniki typu mercedes?

 

- Dla kogoś kto już miał w rękach nadajnik i latał jakimś modelem nie będzie problemów, wprawy i wykorzystania praktycznego teorii dot. latania szybowcami można na Buteo stopniowo nabywać.

- Skrzydło z wykratowaniem węglowym (disser wing) może być odrobinę lżejsze przy tej samej wytrzymałości na skręcanie lub odrobinę sztywniejsze przypodobnej masie.

- Stateczniki typu mercedes to takie jak na 2 zdjęciu - ułożone w gwiazdę (logo mercedesa - stąd nazwa).

 

Ja mam pytanie...JAk jest wykonany lacznik statecznikow? NA fotce widac jakby prety byly czyms sklejone na srodku a to chyba sredni pomysl. Bo element taki powinien byc wylaminowany z formy

 

- Łącznik jest wylaminowany w formie; rownig węglowy o gr 2,5->1,5mm i szerokości odpowiadającej przestrzeni między dźwigarami stateczników. jasny punkt na środku to albo refleks albo jakiś paproch ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.