Jump to content

PK999

Modelarz
 • Content Count

  1,429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

PK999 last won the day on December 4 2017

PK999 had the most liked content!

Community Reputation

123 Excellent

About PK999

 • Rank
  Piankomiłośnik.

Contact Methods

 • WWW
  http://stunt.66.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Imię
  Przemysław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Heloo, trochę mnie wciągnęło. Dlatego szukam niedużego sensownego quada. Na następny krok po tiny whoopie. Interesuje mnie komplet z kamerą, vtx i chętnie z pakietami. Może być coś po dzwonie, hobbystycznie naprawiam elektronikę. Mam oko na toothpicka z ali, wolałbym jednak nie przekazywać tak bezpośrednio kasy na wschód.
 2. Heloo, kupię drukarkę 3d w układzie delta ze stolikiem do 150mm. Do zabawy i poznania konstrukcji - w każdym stanie. Wiem, że to nie forum drukarkowe, ale może akurat ktoś ma i już nie chce mieć. W końcu to przydatna w modelarstwie maszyna. Pozdrawiam!
 3. PK999

  Dzwon Raptorem 2000

  Wystarczył jeden ruch drążka, zduszenie nosa i kontra lotkami - w momencie jak jeszcze była sterowność. Użycie silnika w przeciągnięciu...ja wiem?? No ale dobrze, że tak się stało, teraz już będziesz pamiętał. Kleić, latać, ćwiczyć refleks.
 4. PK999

  Dzwon Raptorem 2000

  Wejście w zakręt z wiatrem, przeciągnięcie. Piękny błąd pilota
 5. Helo, kupię przynajmniej 3 akumulatorki do quadzika. W sensownym stanie. Albo bardzo zdrowe pakiety 2s/3s tej pojemności, to sobie rozbiorę
 6. 6-7 lat temu kupowałem zwykle 9g Tower Pro po kilkanaście złotych - żadnemu nic się nie stało. Brak problemów, wszystkie pracowały równo. Później te mg90, przerobiłem pewnie kilkadziesiąt sztuk, kupowane po niecałe 3 dyszki. Brak problemów. Ze 3 lata temu kupiłem paczkę podstawowych TP 9g - po piątaku! Kilka z nich nie działało wcale. Jedno wychylało się tylko w jedną stronę. Pewnie podobnie jest z mg90. Postanowili wycisnąć z klienta wszystko co się da. Podróbki to nie "podróbki", to produkt powstający w wysłużonych formach z tańszych tworzyw, na zużytych maszynach, z uproszczoną elektroniką. W pomieszczeniu obok W przybliżeniu, to powstaje za darmo. Bo wszystko już jest spłacone. Pół biedy jak nie sprzedają tego pod tą samą nazwą. A napędzają to nawet nasze sklepy. W ubiegłym roku dostałem serwa-śmiecie, z jednego z naszych sklepów. Sklep utrzymywał, że nie ma problemu. To tylko inna naklejka, serwo takie samo jak zakupiłem. Chyba nie trzeba nic tłumaczyć. O osiągach tych trupów szkoda się wypowiadać. Żadnej rozdzielczości, dwukrotnie wolniejsze od oryginału, zero powtarzalności zera.
 7. Jak robicie takie modeliki i wkładacie wyposażenie, które jest przeznaczone do dwa razy większego modelu to skąd to zdziwienie, że źle lata? Miałem niespełna pół metrowego rzutka i latał wyśmienicie. Lidlowy, mimo topornego fabrycznego wykonania także: Obecnie mam 120cm rzutka z wyposażeniem rc, także tutaj nie ma mowy o braku sterowności, czy nerwowym locie. Przeciwnie, to mucha w smole. No ale to może dlatego, że nie waży pół kilo??
 8. PK999

  [K] Dwa ESC 6s 50A

  Kupię dwa identyczne regulatory do bezszczotek pod zasilanie 6s i okolice 50A.
 9. Czasy depronowe mam już co prawda za sobą ale na ostre promienie gięcia : 1 taśma pakowa od zewnątrz 2 przeprasowanie tasmy żelazkiem 3 trzeba "rozgnieść" piankę od wewnętrznej strony gięcia Ostatni punk wymaga solidnego wałka, sztywnego podłoża i dużej siły. Po tym zabiegu można złożyć materiał "na pół" bez pęknięcia.
 10. https://allegro.pl/oferta/12v-20a-regulator-obrotow-silnika-dc-pwm-cichy-pro-7245486896
 11. W małych silnikach stojan jest zwykle wklejony. W większych jest wpust i zabezpieczenie. Tutaj nawet kleju nie widać.
 12. Uwielbiam tych dzisiejszych dziennikarzy.
 13. PK999

  ogon i lotki

  Może być też plastikowa rurka. Byleby z czegoś co da się przykleić do pianki.
 14. PK999

  ogon i lotki

  Wywołałeś, to jestem. Zdjęcie jest niemożliwe, bo model lata (mam nadzieję) u kogoś innego, gdzieś w kraju. Nie ma też szczególnie czego fotografować. Należy wyprodukować dwa otwory przelotowe przez ogon oraz statecznik poziomy. Najlepiej jakimś prostym drutem 3mm. Do tego należy przedłużyć te otwory na jakieś 2cm w statecznik pionowy. W otwory statecznika pionowego należy wkleić nagwintowane wkładki. U mnie były wykonane ze sztywnych koszulek termokurczliwych. Wtedy śruby pójdą od spodu, przez kadłub i statecznik poziomy i ścisną w całość usterzenie wkręcając się w statecznik pionowy. Polecam kolejność: najpierw w poziomym, przyłożyć pionowy i przenieść otwory, na koniec przyłożyć poziomy to kadłuba i także przedłużyć otwory przez ogon. Mam akurat takie usterzenie. Otwory u mnie były jakoś tak:
 15. Podrukowałem chwilę z nowych materiałów. Do tego nowym dla mnie slicerem PE. Nie wiem co przyniosło większą poprawę, ale zdjąłem namiot z drukarki i dłuższe elementy nie wstają od stołu. A same elementy wyglądają "czyściej". To chyba cecha materiału. Trochę szkoda, bo taka "komora" pozytywnie wpływała na zachowanie czystości na drukarce.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.