Jump to content

PK999

Modelarz
 • Content Count

  1,425
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

PK999 last won the day on December 4 2017

PK999 had the most liked content!

Community Reputation

121 Excellent

About PK999

 • Rank
  Piankomiłośnik.

Contact Methods

 • WWW
  http://stunt.66.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Imię
  Przemysław
 1. Czasy depronowe mam już co prawda za sobą ale na ostre promienie gięcia : 1 taśma pakowa od zewnątrz 2 przeprasowanie tasmy żelazkiem 3 trzeba "rozgnieść" piankę od wewnętrznej strony gięcia Ostatni punk wymaga solidnego wałka, sztywnego podłoża i dużej siły. Po tym zabiegu można złożyć materiał "na pół" bez pęknięcia.
 2. https://allegro.pl/oferta/12v-20a-regulator-obrotow-silnika-dc-pwm-cichy-pro-7245486896
 3. W małych silnikach stojan jest zwykle wklejony. W większych jest wpust i zabezpieczenie. Tutaj nawet kleju nie widać.
 4. Uwielbiam tych dzisiejszych dziennikarzy.
 5. PK999

  ogon i lotki

  Może być też plastikowa rurka. Byleby z czegoś co da się przykleić do pianki.
 6. PK999

  ogon i lotki

  Wywołałeś, to jestem. Zdjęcie jest niemożliwe, bo model lata (mam nadzieję) u kogoś innego, gdzieś w kraju. Nie ma też szczególnie czego fotografować. Należy wyprodukować dwa otwory przelotowe przez ogon oraz statecznik poziomy. Najlepiej jakimś prostym drutem 3mm. Do tego należy przedłużyć te otwory na jakieś 2cm w statecznik pionowy. W otwory statecznika pionowego należy wkleić nagwintowane wkładki. U mnie były wykonane ze sztywnych koszulek termokurczliwych. Wtedy śruby pójdą od spodu, przez kadłub i statecznik poziomy i ścisną w całość usterzenie wkręcając się w statecznik pionowy. Polecam kolejność: najpierw w poziomym, przyłożyć pionowy i przenieść otwory, na koniec przyłożyć poziomy to kadłuba i także przedłużyć otwory przez ogon. Mam akurat takie usterzenie. Otwory u mnie były jakoś tak:
 7. Podrukowałem chwilę z nowych materiałów. Do tego nowym dla mnie slicerem PE. Nie wiem co przyniosło większą poprawę, ale zdjąłem namiot z drukarki i dłuższe elementy nie wstają od stołu. A same elementy wyglądają "czyściej". To chyba cecha materiału. Trochę szkoda, bo taka "komora" pozytywnie wpływała na zachowanie czystości na drukarce.
 8. Melduję postępy. Materiał zamówiony - spróbuję. Tymczasem namiot na drukarkę pomógł na skurcz. Detal pięknie trzymał się stołu. Nitki takie same, może nawet większe. Mimo zmniejszenia temperatury druku do 220st. Dodatkowo - gorąca dysza zbiera nitki i raz na jakiś czas wkleja gdzieś w detal tego gluta. Ehhh... Trzeba będzie zrealizować komorę do druku. Tak samo muszę pomyśleć nad zgrabnym ekstruderem bezpośrednim.
 9. Nikt tutaj nie ma kompetencji do rozwiązania sprawy. Jednak każdy związany z lotnictwem, mniej lub bardziej, skorzysta na dyskusji na temat każdego wypadku/katastrofy. Tym bardziej, że organy kompetentne albo nie dojdą do przyczyny wcale, albo informacja do ludu nie dotrze.
 10. Mówicie, że doświadczony pilot rozpoczął figurę na wysokości nie pozwalającej na wyprowadzenie maszyny bez pomocy silnika? Człowieka szkoda, ale to błąd pilota. Mi też to wygląda na zasłabnięcie. Już w momencie kiedy to wyglądało źle ster kierunku jest w kierunku rotacji.
 11. Dzięki za dane. Sprawdzę, chociaż na szybko widzę, że tych producentów ciężko z rolką poniżej 1kg. Drukuję mało, więc wolałbym ćwiartki różnych kolorów niż kilo z jednego smaku. Aktualnie testuje się namiot, który ma niby pomóc na skurcze. Do tego jeszcze podniosłem temperaturę stołu i obniżyłem temperaturę dyszy. Tego filamentu zostało mi z 15m więc za dużo już nie przetestuję. Ale też już raczej go nie kupię. Ten petg jest problematyczny, tpu dostałem fabrycznie zawilgocony. Co do nitek - jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Daje się oczyścić. Na moim bowdenie raczej już tego nie uniknę, bo retrakcja nie jest zbyt precyzyjna.
 12. Hej, potrzebuję namiaru na sprawdzony filament. Kończę właśnie rolkę petg z alegra który ma ogromny skurcz i ciągnie straszne nici. Nie wiem czy wynika to z właściwości plastiku, czy ustawień maszyny. Dlatego proszę o namiar na sprawdzony i dobrze spisujący się filament.
 13. Nie ma tam uszczelek. Wyjmij świece, obróć model i wylej paliwo kręcąc szarpakiem. Do następnej próby rozruchu podawaj mniej paliwa.
 14. Zła geometria układu. Niesymetryczne orczyki albo zamocowane nie w osi obrotu. Ciężko wróżyć na ślepo.
 15. Do niego karta jest niezbędna.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.