Jump to content

BRoman

Modelarz
 • Content Count

  1,337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

BRoman last won the day on October 30 2019

BRoman had the most liked content!

Community Reputation

122 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Prądnik
 • Zainteresowania
  modelarstwo lotnicze RC
 • Imię
  Roman

Recent Profile Visitors

765 profile views
 1. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Nie chodzi o wyczyn ale o działający pewny silnik.
 2. BRoman

  Evolution 10 ccm

  A ile za solidny 10 ccm żarowy silnik-nowy ? OS, Webra, Enya ,ST czy coś innego markowego. Dobry napęd elektryczny to w komplecie też nie mniej niż 1000 zł. Ja też nie mam na mały czołg a bym chciał. O jak bardzo chce mi się ! Może składać grosiki ?
 3. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Dziękuję kolegom za odpowiedzi,podpowiedzi,sugestie i linki. Prawdopodobnie działanie tego silnika jest zależne od doświadczenia ,poprawności montażu i egzemplarza . Nie ma mowy o poddaniu się bez walki.
 4. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Słowem wymiana materialna ale nie myśli . Mało doświadczenia w tej kwestii . Może zapanuję nad żywiołem?
 5. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Mam zamiennik nitro .Spróbuję ustawić ale czas mam do wiosny (ciepełko).
 6. Będę musiał zająć się modelem z takim silnikiem. Może koledzy mają jakieś doświadczenie w użytkowaniu. Silnik fabrycznie nowy .
 7. Też się nad tym zastanawiałem. Mój wewnętrzny głos mówi dwa zdania. Cienias Romek jesteś w tej technice. Da się dużo więcej wycisnąć tą techniką z depronu . Zobaczę jak się "mój pierwszy raz" sprawdzi .
 8. Jeśli bym potrzebował kiedykolwiek zaginać krawędź natarcia skrzydła o kilku kątach zdecydowanie wykonałbym te elementy inną techniką . Skleiłbym spływy pilnując równoległości krawędzi wzdłuż profilów a następnie klejąc na żeberkach skleił na styk natarcie. Na koniec listwa balsowa nadająca żądany nosek i wzmacniająca sklejenie. Technika proponowana przez autora planów jest jednak zbyt mało dokładna. Za dużo wychodzi błędów na styku paneli skrzydła. Ma to być depronowy bombowiec Avro Vulcan . Ponieważ zrezygnowałem z kilku "ozdobnych" detali nazwałem ten model "Gejzer" . Też erupcja ale wodna..
 9. Taranis nie jest najlepszy ! I to sobie zapamiętaj . Są lepsze firmy . Cokolwiek by nie mówić nie jest najlepszy. I nie będę wyjaśniał mojego poglądu na tą markę . Tak samo nie będę wyjaśniał dla czego zupa kalafiorowa nie jest dla mnie najlepsza.
 10. I następny nowy jak problem się pojawi. Po polsku " dookoła Wojtek " albo "w koło Macieju-wio dobrodzieju .
 11. I na to Rosjanie mówią "opyt"czyli doświadczenie.
 12. Praktycznie zamknięte oprogramowanie jest w zakresie dla danego typu modeli rzeczą normalna gdyż zawiera wszystkie normalne potrzeby miksowania. Dla udziwnień typu lewa lotka w górę -podwozie nosowe do połowy wysunięte a prawy ster kierunku maksymalnie w dół służą wolne miksery.
 13. Praktycznie zamknięte oprogramowanie jest w zakresie dla danego typu modeli rzeczą normalna gdyż zawiera wszystkie normalne potrzeby miksowania. Dla udziwnień typu lewa lotka w górę -podwozie nosowe do połowy wysunięte a prawy ster kierunku maksymalnie w dół służą wolne miksery.
 14. I gratuluję , i przypominam . Rób swoje ! Sam widzisz jakie są efekty takiej postawy !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.