Jump to content

BRoman

Modelarz
 • Content Count

  1,347
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by BRoman

 1. Aktualny żarcik. Jeśli masz kłopoty z teściową kup jej wycieczkę do Chin byle prędko !
 2. Jakieś dokładniejsze informacje o programie unijnym ? Co to są "pozostałe działania" ? Mocno intrygująca informacja !
 3. Może, może. Ta kolej jest od początku istnienia Disney Land w Tokyo -19 83
 4. Tak sie składa, że jechałem koleją magnetyczna w Tokyo cztery lata temu. Więc Chińczycy nie sa jedyni . Raczej kolejni .
 5. 3810 to było super radio ! Używałem 8 lat bez jakiegokolwiek problemu. Musiałem zmienić bo brakło kanałów .
 6. Ale róż majtkowy czy bardziej łososiowy różowy ? Flaming ?
 7. Czyżby małżonka lubiła swoje skoki a twoje nie ??
 8. Dzisiaj przegrałem z Dawidem dwa razy ! Poprosiłem rano żonę by ugotowała jajka na miękko. Wychodzę z łazienki a jajek nie ma !! Żona przed telewizorem.. Pytam co z jajkami a ona-będzie wywiad z Kubackim i jestem zajęta! Przegrałem z Dawidem .... Obiad to pierogi i barszcz czerwony czysty od wczoraj. Pierogi ledwo letnie ale za to barszcz buzuje na całego ! Rozumiecie? Czysty ,czerwony zagotowany ! To zbrodnia na tej potrawie. Żona oczywiście patrzy na skoki ...bo Kubacki i w ogóle . Ja nie wiem jak zakończy się sezon na skoczni ale u mnie w kuchni jest bardzo kiepsko z uwagi na skoki.
 9. W Krakowie w sklepie Centralna Składnica Modelarska widziałem kilka dni temu silnik Meteor 2,5 (CCCP). Chyba na sprzedaż. Silnik nowy.

 10. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Nie chodzi o wyczyn ale o działający pewny silnik.
 11. BRoman

  Evolution 10 ccm

  A ile za solidny 10 ccm żarowy silnik-nowy ? OS, Webra, Enya ,ST czy coś innego markowego. Dobry napęd elektryczny to w komplecie też nie mniej niż 1000 zł. Ja też nie mam na mały czołg a bym chciał. O jak bardzo chce mi się ! Może składać grosiki ?
 12. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Dziękuję kolegom za odpowiedzi,podpowiedzi,sugestie i linki. Prawdopodobnie działanie tego silnika jest zależne od doświadczenia ,poprawności montażu i egzemplarza . Nie ma mowy o poddaniu się bez walki.
 13. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Słowem wymiana materialna ale nie myśli . Mało doświadczenia w tej kwestii . Może zapanuję nad żywiołem?
 14. BRoman

  Evolution 10 ccm

  Mam zamiennik nitro .Spróbuję ustawić ale czas mam do wiosny (ciepełko).
 15. Będę musiał zająć się modelem z takim silnikiem. Może koledzy mają jakieś doświadczenie w użytkowaniu. Silnik fabrycznie nowy .
 16. Też się nad tym zastanawiałem. Mój wewnętrzny głos mówi dwa zdania. Cienias Romek jesteś w tej technice. Da się dużo więcej wycisnąć tą techniką z depronu . Zobaczę jak się "mój pierwszy raz" sprawdzi .
 17. Jeśli bym potrzebował kiedykolwiek zaginać krawędź natarcia skrzydła o kilku kątach zdecydowanie wykonałbym te elementy inną techniką . Skleiłbym spływy pilnując równoległości krawędzi wzdłuż profilów a następnie klejąc na żeberkach skleił na styk natarcie. Na koniec listwa balsowa nadająca żądany nosek i wzmacniająca sklejenie. Technika proponowana przez autora planów jest jednak zbyt mało dokładna. Za dużo wychodzi błędów na styku paneli skrzydła. Ma to być depronowy bombowiec Avro Vulcan . Ponieważ zrezygnowałem z kilku "ozdobnych" detali nazwałem ten model "Gejzer" . Też erupcja ale wodna..
 18. Taranis nie jest najlepszy ! I to sobie zapamiętaj . Są lepsze firmy . Cokolwiek by nie mówić nie jest najlepszy. I nie będę wyjaśniał mojego poglądu na tą markę . Tak samo nie będę wyjaśniał dla czego zupa kalafiorowa nie jest dla mnie najlepsza.
 19. I następny nowy jak problem się pojawi. Po polsku " dookoła Wojtek " albo "w koło Macieju-wio dobrodzieju .
 20. I na to Rosjanie mówią "opyt"czyli doświadczenie.
 21. Praktycznie zamknięte oprogramowanie jest w zakresie dla danego typu modeli rzeczą normalna gdyż zawiera wszystkie normalne potrzeby miksowania. Dla udziwnień typu lewa lotka w górę -podwozie nosowe do połowy wysunięte a prawy ster kierunku maksymalnie w dół służą wolne miksery.
 22. Praktycznie zamknięte oprogramowanie jest w zakresie dla danego typu modeli rzeczą normalna gdyż zawiera wszystkie normalne potrzeby miksowania. Dla udziwnień typu lewa lotka w górę -podwozie nosowe do połowy wysunięte a prawy ster kierunku maksymalnie w dół służą wolne miksery.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.