Jump to content

dyra63

Modelarz
 • Content Count

  720
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

dyra63 last won the day on September 16 2020

dyra63 had the most liked content!

Community Reputation

114 Excellent

About dyra63

 • Birthday 07/28/1963

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rybnik
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Darku. Próbowałeś może o to zapytać na forum RC Uniwerse, tam powinno być więcej odpowiedzi. Kiedyś rozmawiałem na pikniku z kolegą, który lata akrobatami i miał kiedyś instalację dymną - z tego co pamiętam narzekał ,że strasznie brudzi model. W przypadku Saito -90 ,to raczej jesteś do tego przyzwyczajony, gdzieś tu na forum czytałem, że najlepsza jest pompa Powerboxa ale ma swoją cenę. Maksymalny pobór oleju dla wersji pompy do spalin to 750 ml/min a w wersji dla Jetów 950 ml/min.
 2. Wiem ,że pomiar takich rzeczy suwmiarką jest do d..y. Tym bardziej że pierścień jest po wyciągnięciu z rowka jeszcze bardziej rozprężony, będę próbował w w tej firmie którą w linku podał Paweł ,ponoć można im np. przesłać zespół cylinder tłok do lepszego spasowania.Na razie szukam dalej jakiegoś gotowca pod ten konkretny silniczek ,kiedyś było dosyć dużo części do silników GMS 2000 ,może gdzieś coś "wysznupia"🙂.
 3. O, dzięki Pawle na Ciebie zawsze można liczyć, że też zaraz nie przyszedłeś mi na myśl. Pozostałym kolegom również ,myślę że gdzieś się uda. Zmierzę pierścień i zrobię odręczny rysunek.
 4. Dzięki za pomoc. Widzę ,że firma specjalizuje się w dorabianiu pierścieni tłokowych, przynajmniej wiem że istnieje możliwość zakupu choć jak na moją kieszeń to drogo ,do tego wyjdą koszty przesyłki z USA. Poszukam może coś bliżej znajdę .Trochę również różni się od oryginału brakuje tego wycięcia od strony wewnętrznej ale chyba dałoby się to wyszlifować dremelkiem. Oryginalny wyglądał tak .
 5. Witam. Byłem zmuszony do wymiany łożysk w silniku jw. ,demontaż i wymiana łożysk poszły książkowo. Niestety przy składaniu silnika a właściwie przy wprowadzaniu tłoka d tulei cylindrowej pierścień uszczelniający tłokowy pękł .Dopiero wtedy zauważyłem że w rowku tłoka jest w jednym miejscu wypustka a pierścień na wewnętrznej średnicy miał wpuścik ustalający ,chyba zabezpieczający pierścień przed obracaniem. Naciskając na pierścień przy wprowadzaniu (chyba był już wtedy przesunięty względem stosownej pozycji ) spowodowałem że pękł. Silnik już dawno nie produkowany ,ale był kiedyś nawet dosyć popularny uważany za bardzo udany, u mnie napędzał Trenera 60 i byłem z niego bardzo zadowolony .Może ktoś ma jakieś zaległe części do tego silnika ,lub ktoś miał podobny problem ,bo raczej trudno będzie chyba znaleźć jakieś podobne pierścienie z innych motorków .Może ktoś coś poradzi ,silnik nie był bardzo eksploatowany bo na ogół to latam bardzo mało ,więc poza łożyskami które zostały wymienione jest w dobrym stanie ,szkoda by go było utylizować.
 6. No niestety w tym względzie nic się nie zmieniło, w tej chwili nie stać mnie na Saito- a żadnego dwusuwa tam nie będzie.
 7. To mój model ,możesz sobie zerknąć i coś wykorzystać ,dużo pomysłów jest w moim wątku
 8. Cześć. Jakieś drobne okopcenia można również zrobić suchymi pastelami,wystarczy trochę przyszlifować i tym pyłkiem na chusteczkę lub papier toaletowy ,troszkę posypać ( tak jak gdyby posolić )a następnie z kierunkiem opływu powietrza delikatnie przecierać równolegle do kierunku opływu skrzydła .Wymaga to trochę wprawy ,ale fajnie o wychodzi szczególnie w okolicach luków ,zawieszeń lotek ,sterów itp. https://www.artequipment.pl/p1239,pastele-suche-sangwina-sepia-12-kolorow.html
 9. dyra63

  I am back :-)

  No, nareszcie - brakowało nam Ciebie, będzie dobrze.
 10. Cześć Wojtku. Pierwsza klasa, jak zwykle zresztą . Na pewno efekt końcowy będzie wart poświęconego czasu, jeszcze ogrom pracy Cię czeka .Trzymam kciuki za jak najszybsze zrealizowanie pięknego projektu.
 11. Dzięki Wojtku, może kiedyś da się coś niecoś zobaczyć.
 12. Cześć. Robiłeś coś przy A6M5 ,do tego filmu lub kiedykolwiek wcześniej ,tak pytam z czystej ciekawości. Kilka lat temu w trakcie budowy Zera szukając materiałów natrafiłem na pliki Zera w3D na jakimś forum, były niesamowicie dokładne. Autorem był Japończyk ale już nie pamiętam jego niku ,korzystałem z niektórych jego grafik przy wyposażeniu kabiny.
 13. Piękna ,zegarmistrzowska robota. Podziwiałem już Twoje prace na f-c ,miło że zawitałeś na te forum ,takich pasjonatów tutaj potrzeba. Szacun ?.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.