Jump to content

dyra63

Modelarz
 • Content Count

  704
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

dyra63 last won the day on September 16 2020

dyra63 had the most liked content!

Community Reputation

108 Excellent

About dyra63

 • Birthday 07/28/1963

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rybnik
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo fajny model kultowego japońskiego myśliwca, ale jak by nie patrzeć całkowity koszt z silnikiem SAITO-90R-3 i elektroniką to kwota rzędu 15-20 tys.zł w zależności jak go wyposażysz. Silnik Saito ,pięknie brzmi ale w dalszym ciągu są problemy z jego trwałością( przegrzewanie się górnego cylindra, zacieranie panewek etc. ) ,wiem bo kilku znajomych miało już takowe.
 2. Cześć. Wracając do wątku o klejeniu kabinki ,to butapren to nie najlepszy wybór. Bardzo dobry jest klej ten na załączonym zdjęciu ,po wyschnięciu robi się przeźroczysty a spoina jest elastyczna, odporna na wibracje .W trakcie klejenia po dociśnięciu jakieś wypływy kleju i zabrudzenia na kabinie można łatwo zmyć wilgotną ścierką. Ważne żeby dobrze docisnąć i ustalić taśmą kabinę w trakcie klejenia.
 3. Cześć Adamie. Fajna i schludna robota, jedynie ten popychacz do gaźnika jest dosyć długi mógłbyś go podeprzeć jeszcze dodatkowo jakąś "przelotką". To tylko pręcik M2 będzie wibrował a to nie jest pożądane.
 4. Ok., dzięki za odpowiedź.
 5. Cześć. Lubię zaglądać do Twojej relacji ,bardzo fajna i schludna robota, szczególnie poprowadzenie przewodów wygląda zacnie. Nurtują mnie dwie sprawy -pierwsza to czy będziesz instalował te dwie diody kontrolne z Powerboxa na modelu? Druga rzecz to z tego co widzę zastosowałeś SparkSwitcha (Killswitcha) a dodatkowo jeszcze mechaniczny wyłącznik do zapłonu -dlaczego ? Z tego co się orientuję to nie trzeba odcinać zasilania od aparatu zapłonowego w przypadku Sparka,to urządzenie wyczuwa że wyłączyłeś zasilanie odbiornika i odcina możliwość ciągnięcia prądu z akumulatora zasilającego zapłon.
 6. dyra63

  OS GT120

  Cześć. Gratuluję zakupu. Zdarzały się pęknięcia pod cylindrem pierwszego modelu jednocylindrowego GT-60- "albowiem ,gdyż ,ponieważ" korpus był odlewany w całości i czasami pękał wskutek naprężeń. Nowsza wersja 60-tki a także 120-stka jest już produkowana jako dzielona , cylinder jest skręcany z resztą odlewu czteroma śrubami. Czy ten silnik jest sprzedawany bez tłumików?
 7. Podziwiam Cię Piotrze ,taki "owad" - czy on jest jeszcze większy od tej 86-stki ?
 8. Chyba najlepszą folią jest Flite Metal ,specjalnie przeznaczoną dla celów modelarskich - jest niestety bardzo droga i chyba jedynie do ściągnięcia z USA ,można przy jej użyciu uzyskać niesamowicie realistyczne efekty .Na naszym forum kolega Wojtek z Krakowa oklejał taką folią swojego Jastrzębia. https://ultimate-jets.eu/blogs/jet-powered-uavs-and-models-building-techniques/flite-metal-part-2-by-olivier-nicolas
 9. Pięknie to wszystko wygląda Łukaszu, czyściutka robota .Skrzydło widzę robisz zgodnie z planami, czyli będzie jednoczęściowe?
 10. Jako ,że minął już rok od poprzedniego mojego postu to dałem radę jakoś sobie ją przetłumaczyć przy pomocy translatora .Rozumiem ,że u Was instrukcja dostępna tylko przy zakupie w OL-Pen Model? Ja swojego Power B. Evolution kupowałem bezpośrednio u producenta.
 11. Pięknie wykonana, gratulacje - jest na czym oko zawiesić. Życzę udanego oblotu.
 12. Z początku myślałem, że to wątek naszego forumowego eksperta od incydentów Arka.Jednak ,krótka i dosłowna analiza to wyklucza .Samo życie ,po śląsku było by to " dupnoł żech sie na drągach"?.
 13. Oczywiście masz rację ,ale dla laika w temacie jetów to chyba bardzo upodobniony do TS-11.Twój jest bardziej kwadratowy.
 14. Ki-61 z forum amerykańskiego ,tak ogólnie nie ma ich za dużo.Niestety zdjęcia się nie wgrywają ?. Tym razem zatrybiło ,nawet Iskierka się załapała ,Lucjan będzie zadowolony?.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.