Jump to content

paulusr

Modelarz
 • Content Count

  451
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

paulusr last won the day on March 13 2020

paulusr had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About paulusr

 • Birthday 07/20/1974

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brawo. Ładniutki. Jest już dostępny?
 2. Drukowanki można malować aerografem ale na "półsucho". Lepiej jednak wcześniej całość pokryć cieńką warstwą filllera. Doskonały jest biały akrylowy Boll w puszcze. Przyrost masy jest pomijalny a farba się już nie rozlewa kapilarnie. Tak samo naklejki. Rondelki to folia Oracal 551. Dobrze się trzyma i układa bo to folia wylewana. Panele szyb wyciąłem nożem na zimno. Wycięte służą jako szablon. Szybki z okładek wklejam na Canopy glue . Z przednią będzie problem bo jest nierozwijalna.
 3. Dzięki za miłe słowa. Wyważają się bez problemu. Ta srebrna nie ma szyb jeszcze. Szyby się kleją. Dziś wstawię ostatnią. Jak znajdę regulator to jutro oblot w kalesonach. Żółta jest gotowa.
 4. Ładne te Twoje Kijanki 990 g zwykła do lotu z pakietem 6s. 770g Lw bez regulatora z pakietem 6s. Silnik ten sam.
 5. Ha, ha czytałem ? Tylko rzadki wchodzi za płytko 10 - 15 mm. Przy tym z lw chciałem żeby pręty były wklejone całe. No przedobrzyłem.
 6. Pla vs Lwpla. Udało się w końcu wydrukować w LW. Oba płaty z rurką. Sztywność tego z Lw naprawdę spoko. Udało się dopiero w Cura, może deczko ciężej niż 50% ale naprawdę tiptop jeśli chodzi o jakość i nie tak wcale delikatnie. W obliczu klęski w powietrzu oba zachowają się tak samo, obstawiam. Natomiast Lw jest wredne do klejenia tych prętów. Niestety przy fuse1 i fuse2 złapało mnie w połowie drogi. A chciałem dobrze posmarować?
 7. Ale zrobisz napis Rudolf?
 8. Udałem się na przymusowy odwyk. Wmawiam sobie, że jest wspaniale i lepiej być nie może. Jakie to piękne. Ile różnego kolorowego plastiku przewaliłem, żeby mój MSH tak świecił. Nie to se nevrati
 9. Ha, ha dobre. Znasz przysłowie o gonieniu króliczka?
 10. Marcin przestań. Np. taki Radmor LS40 mógłby zawstydzić nie tylko średnie Bowersy ale i wyższe... A Altusy 110 to nie takie złe kolumny. Nagłaśniały pół osiedla Niestety ja nie miałem. Ja robiłem kolumny wg przepisu Romana.
 11. No co Jurek. Cieszysz się, że już wiesz jak zrobić kolumny? Niezłe. Roman, może być balsa. Bo mam miękką? Wg mnie, niestety to tylko nostalgia. Chociaż za te atomowo-zimnowojenne wskaźniki R5100 dam się pokroić. Każdy cywilizowany tranzystor w klasie 200-500E z lat 90-tych będzie grał lepiej.
 12. Tak. Odbiór muzyki jest subiektywny. I dyskusje nad wyższością przekazu cyfrowego nad analogowym lub odwrotnie są względnie bezsensowne. Aktualnie przeszedłem do "cyfrowych" bo nastąpił wysyp różnej maści DACów /na markowych Sabre,AK, BurrBrown i inne/ w niskich cenach - można wybierać w przekazach, co polecam, bo to po prostu przyjemne. Tak samo w realizacjach. Znienawidzony przez audiofili MQA też potrafi zaskoczyć. Przygotowanie świetnie grającego audio domowego nigdy wcześniej nie było tak dostępne. Do wyboru, do koloru a dobry DAC robi różnicę. Do tego dobre zasilanie - polecam lipole (tylko dla sprawdzenia, że warto wydać kilka stówek na dobry zasilacz) Miałem tor analogowy i muszę powiedzieć, że ten cyfrowy sprawia mi więcej radości. Nie wykluczam, że może mi się zmienić bo szykuję sobie nowy, absolutnie budżetowy zestaw.
 13. Stanąłem na skrzydłach bo w S3d podostawały dziur. Wczoraj ściągnąłem Superslicera i przygotowałem testowy wydruk w LW. Ale drukarka na razie zajęta bo drukuję zwykłego. Kadłub jest naprawdę super. Warstwa 0.3 i żadnych błędów nie widać na wydruku mimo, że były widoczne w programie. Nie poszły karabiny, kołpak, wydechy no i skrzydła. Kołpak z LW może być ciekawą opcją (podstawa ze zwykłego). Na zdjęciu komplet poziomego do Ki z LW. Stery warto zamknąć z obu stron. Zwiększa to sztywność wydruku. W LW nie ma problemów z zapadaniem się. A tak się rozpędziłem z tym zamykaniem?. A wszystko przez to, że szykuję nalot na Tokyo.
 14. Porównywałem stery i statecznik do Ki 61 lwpla i zwykłe. Sztywność jest porównywalna a masa tych z LW jest niższa niż z podobnych z balsy. Jak je możesz narysować to narysuj. A z prętem węglowym to już "świat i ludzie"
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.