Jump to content

ir3q

Modelarz
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Świebodzin
 • Zainteresowania
  informatyka, modelarstwo
 • Imię
  Ireneusz
 1. Zamienię nową, nigdy nie użytą rurę węglową fi 30 dł 100 cm (na zdjęciu) na rurę fi 28.
 2. Czekam niecierpliwie na 7. września ;-) Miło będzie znow spotkać kolegów modelarzy
 3. Czy aurora 9X współpracuje z HTS-Navi, jeśli tak to jak zbindować ze sobą? Posiadam Aurorę 9 i tu nie ma problemu ze zbindowaniem i współpracą urządzeń. Nie znalazłem w internecie nic na temat bindowania aurory9x z HTS Navi...
 4. Oczywiście, że nie zanudzasz. Ja, jak zapewne ogromna większość forumowiczów, niecierpliwie czekamy na kolejne postępy w budowie Pipera i kolejne zdjęcia. Jestem pełen podziwu nad perfekcją budowy modelu. Czekam niecierpliwie na dalsze relacje z pełną fotograficzną dokumentacją ;-) Pozdrawiam.
 5. Pan Dariusz nie może sobie pozwolić na takie prowizoryczne rozwiązania. Sposób i jakość wykonania modelu obligują do rozwiązań jak najbliższych oryginałowi... ;-). Przy okazji chcialbym wiedzieć "jak trudno w ….,..zł" jest wykonać taki zbiornik? Może być na priv… ;-)
 6. Z tymi petardami na kreta to uważaj... Znam przypadek, kiedy działkowicz próbowal wyjurzyć krety petardami i niestety już nie żyje. Petarda nie wypaliła w odpowiednim momencie,,, zaglądnął do norki i wtedy nastąpiła detonacja... !
 7. Właśnie tak zrobiłem - mogą sprowadzić za 4-5 tygodni, bo niedawno mieli już dostawę. Będę czekał ;-)
 8. Może ktoś ma możliwości zakupu za granicą (Ja niezbyt dobrze, a w zasadzie wcale nie znam się na procedurze zakupów przez internet - szczególnie za granicą) - chętnie bym skorzystał z takiej pomocy.
 9. Może ktoś posiada z uszkodzonego silnika lub może taką śrubę dorobić - zlecę za wynagrodzeniem. Śruba ta jest częścią w silniku OS GT22 i stanowi zabezpieczenie przed zsunięciem się korbowodu z czopa wału korbowego O.S. Engines 28152100 Crank Pin Stop Screw GT22 (zaznaczona na poniższym zdjęciu: Śruba posiada lewy. calowy gwint - prawdopodobnie coś takiego: 5/32-32 poniżej rysunek oraz zdjęcia
 10. Faktycznie - info o silniku jest na pierwszej stronie ;-) Śledzę wątek od samego początku, jest tego trochę i dlatego umknęło to mojej pamięci. Śledząc watek tak się rozmarzyłem, że pomyślałem, że planujesz silnik coś na wzór oryginału... ;-) (O ile takowe istnieją)
 11. Mistrzostwo w każdym calu... Jaki silniczek przewidujesz do tego modelu?
 12. Czy na lotnisku w Cigacicach da się teraz latać? Nam w Świebodzinie jakiś idiota zrujnował nawierzchnię - szukamy gdzie można by polatać modelami gdy będzie pogoda.
 13. Czyli łożyska do OS 22 GT to: przednie 608 2 RS i łożysko wewnętrzne 6001.
 14. Na razie odłożyłem wymianę łożysk aż będę miał więcej czasu. Musze pokombinować jak zdjąć ten korbowód z czopa wału... Może ktoś już to robił to chętnie skorzystam z rad.
 15. Próbowałem wymontować, ale nie jest to takie proste. Wymieniałem już łożyska w RCGF-ach, OS żarowych, ale takiej "zagwostki" jeszcze nie miałem. Nie mogę zdjąć korbowodu z wału korbowego. Nie pomogło nawet wyjęcie tulei tłoka. korbowód jest mocno spasowany na czopie wału korbowego. Daje się częściowo zsunąć korbowód, ale tylko na jakieś 1/3 bo później korbowód blokuje się na ściankach obudowy (na obwodzie obudowy jest wyżłobienie na korbowód). Prawdopodobnie wynika to ze sposobu montażu: Najpierw nakłada się korbowód na czop wału korbowego a następnie wciska się panewkę. Przy demontażu zapewne trzeba by wyjąć panewkę - wtedy powstał by luz i można by korbowód wyjąć. Tylko jak wyjąć panewkę? Zapomniałem dodać, że korbowód jest dodatkowo zabezpieczony przed zesunięciem specjalną śrubą z walcowatym łbem fi ok 10-12 mm. śruba ma lewy gwint - trzeba tę śrubę wykręcić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.