Jump to content

pacek

Modelarz
 • Content Count

  2,050
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

pacek last won the day on March 9 2018

pacek had the most liked content!

Community Reputation

49 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Góra Kalwaria
 • Imię
  Arek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pacek

  Sklep tooles.pl

  a ja kupiłem od nich rzecz, której jak się okazało nie mieli, po 2 tygodniach ustalania gdzie przesyłka zadzwoniła do mnie przemiła pani i poinformowała, że doszło do nieporozumienia i prosiła żebym podał konto to zwrócą mi kasę. Następnego dnia dostałem maila, że owszem zwrócą ale za 2 tygodnie. tak więc nie maiłem towaru ani kasy przez miesiąc. Nie jestem już zainteresowany zakupami w tym sklepie.
 2. ja na szczęście jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność i ten problem mam z bani.
 3. doczytałem, że powstał na bazie MS450
 4. przecież od dawna wiadomo, że jak ładny to ładnie lata
 5. prawie się dałem nabrać , ta cena na papierze to chyba z przed denominacji ?
 6. I tak trzymać, ma być tanio i szybko
 7. a te linki na górze to są na jakimś bloczku? Masz może zdjecie jak ten przyrząd do wywazania wygląda na górze ?
 8. A ja cały czas zastanawiam się, dlaczego ta relacja jest w półmakietach ?
 9. pacek

  P -39 AIRACOBRA

  Lucjan, załamujesz mnie ?. Nikt nie uwierzy, że to model z zestawu ESM. Rury wyszły super, ale żeby nie było tak różowo, to szkoda że wszystkie z jednego odlewu i mają wżery w tym samym miejscu. Żartowałem oczywiście, to tak z zazdrości, że tak sam tak nie umiem. ?
 10. Co prawda już od dłuższego czasu nie jestem praktykujący, ale swego czasu kilka modeli zbudowałem. Model do treningu powinien być taki żeby w zachowaniu przypominał te którymi się lata na zawodach. Na początku kiedy dość regularnie trenowaliśmy i sporo modeli przerabialiśmy na wióry, żeby ograniczyć koszty (a w zasadzie czas) powstała pomysł budowy standardowego modelu do treningu pod silnik 2,5cm, kadłub decha, skrzydła styro-fornir mocowane do kadłuba na gumę. Całkiem nieźle spełniało to swoje zadanie i kosztowało grosz,e a przynajmniej nie trzeba było odbudowywać tyle modeli na zawody . Potem jednak jak zaczeliśmy się zbroić i którejś zimy wyklepałem sobie 6 kadłubów z laminatu i do tego ze 20 kompletów skrzydeł, uzbroiłem 3 modele, a potem tylko podmiana części, notabene w połowie sezonu zapasy zaczęły się kończyć, idea modelu treningowego poszła w zapomnienie. Ja latając w kombacie byłem zwolennikiem idei nie naprawiania (no chyba, że niewelkie uszkodzenie) tylko wymiany na nowe, ale swoje modele budowałem sam. Koszt budowy modelu jest naprawdę niewielki, najcenniejszy jest czas. Technik i sposobów budowy modeli aces jest naprawde wiele i każdy może znaleźć coś co odpowiada mu najbardziej, dodam, że szybciej buduje się kilka sztuk jednocześnie niż tą samą ilość pojedynczo.
 11. pacek

  Airco DH-2 1/3

  Wiem, wiem. Mamy gorącą linie. ?
 12. pacek

  Airco DH-2 1/3

  No i po dłuższej przerwie mój DH 2 wrócił na warsztat. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie gotowy.
 13. pacek

  nity rurkowe

  od strony wewnętrznej może sobie popękać, zależy mi żeby od zewnątrz wyglądał jak należy. te nity mają być zaklepane w podwójnej warstwie oratexu, Niestety nie umie toczyć, ani nie posiadam tokarki
 14. pacek

  nity rurkowe

  w Witam, mam pytanie, czy ktoś zna sposób jak "rozklepać" te nity, nigdzie nie mogę znaleźć żadnego przyrządu by je rozklepać tak żeby zachować ich ładny kształt, to są bardzo małe nity, średnica rurki w środku to 1,6mm, wszelkie dostępne narzędzia zaczynają się od średnicy 4 mm
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.