Jump to content

Viper

Modelarz
 • Content Count

  1,890
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Viper last won the day on December 2 2019

Viper had the most liked content!

Community Reputation

150 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te rurki, które tak ładnie zaprezentował Michał, to pierwotnie pomysł Precision Aerobatics i potwierdzam sprawdza się pięknie, a wagowo bardzo fajnie wychodzi.
 2. Przecież pytałeś już o to, podałem Ci link do tego wątku, z adnotacją że jest to wątek śp Piotra, przeczytaj, bo z tego co pamiętam Piotr dokładnie opisywał swoje boje i ustawienia z lotkami. Po co zaśmiecać wątek Piotra - może moderatorzy usuną te wpisy.
 3. Nie wiem czy pomogę, ale proponuję przeanalizować wątek ŚP Pioterka. Budował swoją PZL-kę z zestawu Pana Suchockiego. Opisywał miedzy innymi "kłopoty" z lotkami, które zniknęły wraz z oprogramowaniem różnicowego wychylenia. Tu link do całego wątku:
 4. Sorry miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem. Jesteś lekarzem, że masz taką wiedzę? Nie myl propagandy z wiedzą medyczną. Wiem, że żyjemy w kraju, gdzie wszyscy się znają na medycynie , ale zastanów się zanim będziesz pisał takie bzdury.
 5. Wszystko prawda ale do modeli 3D, tam stery dostają w kość, niektórzy nawet zakładają 2,5x, ale do dość spokojnie latającego piankowca, o niewielkich raczej wychyleniach nie ma to specjalnie sensu Żeby nie było, bardzo mi się ten wątek i ten "piankowiec" podoba
 6. Dyskusja o rodzaju testów, ich ilości, wystarczającej, czy nie, środkach ochrony, statystykach, podziale geograficznym itd. itp to jest dyskusja na odrębny wątek. Z punktu widzenia jakiejkolwiek imprezy oczekiwałbym skupienia się na stworzeniu warunków, zasad, procedur by zgodnie z obecną wiedzą zapewnić możliwość bezpiecznego uczestnictwa i podziwiania pięknych modeli. Możemy sobie popsioczyć, ale od tego żadna procedura nie zostanie stworzona, zastosowana i ewentualne ryzyko nie zostanie zmniejszone.
 7. Z dużym zainteresowaniem przeczytałem info o tym, że piknik się odbędzie, rozumiem, że jesteśmy w trakcie kampanii i w zależności z której strony barykady stoimy, to ta strona jest najwłaściwsza, ale bardzo proszę nie pisać a`propos epidemii takich bredni o propagandzie TVP (stacja, czy medium do wyboru). Bo to realna choroba, realna groźba i tak się składa, że z powodu tej "propagandy" umierają ludzie. Nic mnie tak nie irytuje jak widoczna od jakiegoś czasu zauważalna na ulicach, czy w sklepach pewna lekkomyślność, czy też wręcz nawet tendencja do pokazywania jaki to jestem kozak i wirusa się nie boję. Media mamy jakie mamy i to z każdej strony, więc przynajmniej my zachowujmy się odpowiedzialnie, skoro w mediach lansowane są różne celebryckie dziwadła opowiadające swoje "głębokie przemyślenia" a`propos wirusa i ewentualnych szczepionek. Od organizatorów oczekiwałbym odpowiedzialnego podejścia do tematu wspólnego bezpieczeństwa, a nie opowieści o propagandzie.
 8. I super, odchudzaj. Na pewno się odwdzięczy
 9. Gdzieś czytałem, że z tym "poprawianiem" długości anten to nie do końca tak, że przylutowanie dłuższej z myślą, że da większy zasięg, może dać odwrotny efekt, gdyż firmowo antena jest policzona tak by wraz z elektroniką dawać optimum (mówimy o 2,4 Ghz). Nie wiem czy to prawda, bo tez nie mam wykształcenia elektroniczno radiowego, ale tak na przykładzie właśnie spektrumów ktoś coś takiego pisał. Jak nic nie znajdę, to albo spróbuję z tym AR6100e, porobię bardzo dokładne testy zasięgu, albo wybebeszę AR 6250 (wersja węglowa więc nie powinno być problemu, o ile go zmieszczę ).
 10. Pierwsza rzecz o której pomyślałem, ale patrząc na budowę wnętrza, wygląda to nieco przestrzennie, a nie stanowi jednej płaskiej płytki, to chyba za dużo tej grubości nie zyskam, a o to głównie mi chodzi, a dwa że przycisk do bindowania jest integralną częścią obudowy. Znalazłem co prawda AR 6250 (wersja węglowa, z długimi antenkami - nie ma to jak tzwn. artystyczny nieład w modelarni - czasem można coś znaleźć ), co prawda muszę sprawdzić czy działa, ale problemem jest szerokość. Wysokość idealna, ale na szerokość zrobili szerszy niż ten AR 6100e i to znacznie (a niby i jeden i drugi 6 kanałowy ). Ale jak nie będzie wyjścia, to go wybebeszę i zabezpieczę koszulką termokurczliwą, może wtedy jakoś upchnę. Nie wiedziałem, że odbiornik do szybowca to taki problem
 11. Spektrum AR 410 się nie mieści, wykorzystam więc w innym modelu. Czy ktoś używał w węglowym dlg, albo innym węglowym szybowcu spektruma AR 6100e (wiem parkflyer). Usunąłem obudowę, bo i tak była pęknięta, zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą i z punktu widzenia wielkości i wagi jest super, ale jak z zasięgiem? Czy ktoś praktycznie testował?
 12. A ja zaczynam pokrywać od spodu kadłub balsą. Korzystając z papierowego szablonu wyciąłem dwa kawałki balsy, które skleiłem ze sobą, a następnie używając płynu do mycia szyb spowodowałem ich wygięcie do krzywizny kadłuba, po wyschnięciu trzymały kształt w miarę nieźle, więc wystarczyło przykleić Na razie kadłub w stanie jak na fotce (bez gumek oczywiście, nie oszlifowany) + wszystkie stateczniki i stery z naklejonymi już natarciami, ale nie oszlifowane i jeszcze nie pokryte ważą 562 g, czyli wydaje mi się że nieźle, sam kadłub 464 g
 13. Dzisiaj odbiornik przyszedł (Spektrum AR 410), bardzo zgrabny, bez antenowy prostopadłościan, myślę, że bez problemu powinien się zmieścić w kadłubie. Czekam jeszcze na model i nie omieszkam się pochwalić. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z zasięgiem. Co do programowania to chyba nie powinno być kłopotu, zajrzałem do instrukcji nadajnika i wynika, że ustawiam rodzaj skrzydła z dwoma lotkami i rodzaj usterzenia, oraz brak silnika i już, a jako że w odbiorniku kanały są ponumerowane, a nie mają przypisane nazwy określonych funkcji, więc powinno chyba pójść prosto. Ale czy tak będzie to też opiszę.
 14. Skoro od jakiegoś czasu poruszamy się w tematach gitarowych to trudno tego pana nie znać, jeden z najwybitniejszych gitarzystów.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.