Jump to content

Artem85

Modelarz
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Skąd
  Zamość
 • Imię
  Łukasz
 1. Oczywiście będę go sklejał UHU Porem, klej wydaje się być na prawdę super. Mam jeszcze pytanie odnośnie położenia ESC względem boków kadłuba. Czy ESC (waga 40 g) powinien być umiejscowiony centralnie patrząc na samolot od frontu czy może być bliżej lewej/prawej strony lub nawet na bocznej ściance poszycia ? Będzie to wpływało na stateczność modelu ?
 2. Dzięki za rzeczową odpowiedź Rurka oczywiście już wklejona a anteny w sumie nie miały być docelowo w tym miejscu a jedynie chodziło o rozmieszczenie odbiornika. Wspomniałeś o połączeniu ESC z silnikiem i również nie dawało mi to spokoju. Chyba jedyne słuszne wyjście to dorobienie przedłużki (kabelek zakończony banankami 3,5mm - gniazdem i wtykiem) w taki sposób aby można było wyciągnąć silnik na długość pozwalającą wypięcie wtyków
 3. Z nazwy jest to na pewno Sky Surfer X8, ale pomijając. Pytając o rurkę, chodzi mi faktycznie o wstawienie jej wzdłuż kadłuba - rurka jest dodana przeze mnie. Sprawdziłem już wstępnie czy wpłynie na wyważenie i wychodzi na to, że w niczym nie przeszkadza a dość dobrze usztywnia kadłub. Jest to wersja KIT, dlatego rurka w skrzydle jest do wklejenia. Ona normalnie się wyciąga. Mam jeszcze pytanie - czy takie rozmieszczenie jak na zdjęciu będzie prawidłowe ? (chodzi mi głównie o zależność otworów do chłodzenia elektroniki) Same elementy oczywiście będą w innej pozycji i przymocowane odpowiednio, jednak pytam o samo umiejscowienie w poszczególnych przegrodach. (deseczka to oczywiście akumulator)
 4. Panowie wprowadziłem Was w błąd przez moje niedopatrzenie - zapomniałem wstawić zdjęcia o co mi chodzi i wzięliście pod uwagę zdjęcie wcześniejsze z rurką w skrzydle. Chodzi mi o rurkę wzdłuż kadłuba - coś takiego:
 5. Szybkie pytanko mam do Was - czy wstawienie rurki węglowej na długości widniejącej na zdjęciu, wpłynie jakoś negatywnie na późniejsze wyważenie modelu ? Dodam, że rurka waży 13g Generalnie czy jest sens w ogóle dawać takie wzmocnienie ?
 6. Model kupiłem na Banggood za 156 zł - wysyłka była z magazynu w Wielkiej Brytanii.
 7. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Faktycznie te wycięcia wewnątrz kadłuba są na bowdeny - w mojej wersji są również wycięcia na zewnątrz kadłuba dlatego pomyślałem, że te wewnątrz służą do czego innego. Model zwyczajnie pozwala nam wybrać którędy je poprowadzimy - i teraz rodzi się pytanie : bowdeny robić w środku czy na zewnątrz ? Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - rurkę węglową w skrzydłach prawdopodobnie należy wkleić, tak ? Czy te wcięcia pod skrzydłem służą właśnie po to aby napuścić tam kleju punktowo ?
 8. Witam, oczywiście po odebraniu swojego SkySurfera powstaje wiele pytań - jak na nowicjusza przystało: 1. Czym wkleić magnesy trzymające kabinę ? (wkleiłem UHU Porem, ale po założeniu kabiny na próbę magnesy wyrwały blaszki - czyżby za szybko to zrobiłem i klej nie zdążył związać ? - zrobiłem to po ok 2 godzinach) 2. Czy UHU Por nadaje się sklejenia tego stelaża ze sklejki jak również mocowania silnika ? czy użyć jakiś inny klej ? 3. Do czego służą wcięcia wewnątrz kadłuba (zdjęcie poniżej) ? - czy mogę je ewentualnie wykorzystać do wstawienia rurki węglowej ? 4. Do czego służą dziurki w kadłubie ? 5. Czy silnik montować wg "fabrycznej" metody ? (zauważyłem, że wiele osób umieszcza go na zewnątrz poprzez wklejenie w komorę jakiegoś dystansu. Zaznaczam, że w moim przypadku silnik pasuje bardzo dobrze do wnęki na fabrycznym mocowaniu
 9. No to mnie trochę zaskoczyliście. Sugerowałem się ogromnymi ilościami opinii o nich, które są bardzo dobre. Najciekawsze, że różnica w cenie pomiędzy podróbkami a oryginałami jest dość znaczna i cenowo zapłaciłem raczej jak za oryginały (na bangoodzie można je dostać w ułamku ceny rzekomych oryginałów, jednak tam nawet sprzedawcy zaznaczają, że są to podróbki) Oczywiście serwa idą do pianki (FlySky 1400mm). Macie jakieś pomysły co do serw, które będą pewniejsze ? i oczywiście za sensowne pieniądze. Te serwa kupowałem w pełnoprawnym sklepie internetowym, także oczywiście mam możliwość ich zwrotu - tylko co kupić ? Słuchajcie - a może właśnie problem w tym, że większość osób nie wnika czy są to oryginały czy nie - i de facto kupują właśnie podróbki - stąd taka awaryjność
 10. Witam, w internecie sporo można przeczytać o podróbkach MG90s, ile w tym prawdy i czy faktycznie ma to przełożenie na jakość ? Chodzi między innymi o porównanie z tego zdjęcia Właśnie dotarły do mnie te serwa i zarówno napisy jak i sama konstrukcja wskazuje na podróbki. Oceńcie sami:
 11. Już widzę o co chodzi z tymi modułami i faktycznie na początek nie potrzebuje niczego na daleki zasięg. Generalnie rozważałem polecaną przez Was klasykę dla początkującego czyli Flysky-i6X, ale trafiłem jeszcze na coś takiego w podobnej cenie wraz z modułem i odbiornikiem: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9x-9ch-mode-2-transmitter-w-module-ia8-receiver-afhds-2a-system.html?queryID=441b4c55bb178153511cf94d62de7455&objectID=67149&indexName=hbk_live_magento_en_us_products_hbk_price_stock_7_group_0_asc Czy warto się zastanowić nad tym modelem ? Chciałbym jeszcze dopytać czy jest on kompatybilny z odbiornikami Flysky (np FS-IA6B) ? Bo ten sprzęt wydaje się być tożsamy z FlySky
 12. Dzięki, to już jakiś konkret A jeśli chodzi o parametry to który z tych Silników polecacie do tego modelu ? Z tego co policzyłem to waga samolotu będzie wynosić ~750g
 13. Przecież cały czas piszemy tutaj o nadajniku do 300 zł
 14. Witam, mam jeszcze dylemat z doborem silnika do mojego Sky Surfera X8 1400mm. Jest sens zakładania silnika sygnowanego jakąś konkretną firmą czy wystarczy na początek jakiś chiński noname typu: https://static1.abc-rc.pl/pol_pm_Silnik-XXD-A2212-1400KV-2-3S-180W-ciag-830g-10222_4.jpg Osobiście mam na oku następujące silniki: -Turnigy D2826/6 2200KV -Turnigy D2826/10 1400KV I teraz 2 pytania: 1. Czy warto dopłacać do czegoś takiego jak Turnigy ? 2. Jeśli warto, to który model i dlaczego ? (może jakieś inne sugestie odnośnie firmy i parametrów) ?
 15. Nie chciałbym na początek wydawać jakoś dużo na sprzęt. Myślałem o kwocie 300 zł na nadajnik. Taranis to koszt rzędzu 500 zł Myślałem jeszcze nad wynalazkiem jakim jest "JumperTX T8SG", ale obawiam się trochę awaryjności tego sprzętu jak również wielkości samego nadajnika (jakiś taki mały)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.