Jump to content

Elvis

Modelarz
 • Content Count

  314
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Elvis last won the day on January 8 2018

Elvis had the most liked content!

Community Reputation

63 Excellent

About Elvis

 • Birthday 01/01/1980

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Limanowa
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1,094 profile views
 1. Andrzej, a chciałby Ci się zrobić analogiczną wykładnię dla modeli w przedziale wagowym 2<25 kg?
 2. Trzeba zwrócić uwagę na stosowanie długich popychaczy bez "podparcia" oraz to że przy sztywnym połączeniu zaleca się usunięcie śruby wolnych obrotów z gaźnika... no i przy okazji miałeś odwrotnie założone tulejki mosiężne w łapkach serwa przez co i tłumienie samych gumek mocno ograniczyłeś. Zakładanie przewymiarowanych serw na gaz raczej związane jest z większą wytrzymałością jego podzespołów na drgania z racji większych przekrojów owych części a co za tym idzie większej żywotności samego serwa. Na gazie jak najbardzie może być serwo na plastikach tylko właśnie przewymiarowane no i raczej z tych szybszych.
 3. Zawsze można spróbować mixu spoiler. Było już nieraz na forum. Choć w silnej termice i przy tej wadze może nie wystarczyć. Zostaje za wczasu ucieczka z noszenia?
 4. Nic na to nie poradzę?. Każdy ma swoje... niedoskonałości?? Drobna różnica jest taka że niczego nie powiększamy i nie mówimy o skrzydle - nie rozumiem takiego odniesienia ?. Nie chce mi się prowadzić jałowej dyskusji więc uznajmy że każdy robi jak uważa za stosowne. Nie lubię fuszery ale też i nie widzę powodów by poprawiać coś co jest dobre. Edit: A i jeszcze apropo ew naprawy to wolę wydłubać kawałek niezabetonowanej balsy jak kleić ogon kadłuba. Ale jak pisałem, to moja fantazja.
 5. Moim zdaniem, w tej wielkości modelu i jeśli ta balsa jest twarda, to nie ma co kombinować, zwłaszcza że i tak będzie wklejona między laminat ? Przerabiałem identyczne rozwiązanie w ASH-26 3.2 m Graupnera. Przy stateczniku T sprawdzają się śruby poliamidowe do przykręcenia poziomego. PS. Robert, nie ma co kombinować skoro to nie chińska produkcja a i sam model do rekreacji wszak, ja jedynie wzmacniałem okolice kabinki w kadłubie. No, chyba że lubisz...? PS2. Może wrzuć fotki jakichś szczegółów/rozwiązań zestawu które uznasz za ciekawe. Zawsze to coś ciekawego?
 6. Pytanie na ile ciasno wchodzi jedno w drugie. Ale myślę że spokojnie to rozwiązanie się sprawdzi i jak się będzie miało wypiąć to jedynie od kiepskich lądowań.
 7. Elvis

  SZD 55 Promyk

  Obecny producent już zdążył o tym poinformować tylko trzeba czytać forum a i nawet kilka sztuk zaoferować do sprzedaży tylko potem jakaś cisza nastała... Nikt nic...
 8. Elvis

  Nazwa części

  Dzięki Panowie.
 9. Elvis

  Nazwa części

  Ano właśnie, po angielsku tak się nazywa "Reed valve". Też myślałem że to zawór membranowy jednak analogiczna nazwa określa też "uszczelkę" w gaźniku - o ile się nie mylę, bo do tej pory nie zgłębiałem budowy gaźnika - a to są dwie różnie wyglądające części i trochę mnie to zamotało...
 10. Elvis

  Nazwa części

  Panowie, jak fachowo z polskiego nazywa się ta część? Zawór kontaktronowy??
 11. Na stronie AP nie ma listy wszystkich stowarzyszeń, jak już to tylko te które są członkami AP. No chyba że przeoczyłem jakąś zakładkę to proszę o sprostowanie. Na marginesie dodam że stowarzyszenie nie musi być członkiem AP aby zrzeszać modelarzy.
 12. Skąd. Dla tego piszę abyś szukał karty. Szkoda czasu i zdrowia. A tak przy okazji to ja bardzo sobie chwalę te regulatory, mam ich kilka największy 100A.
 13. Weź lepiej od razu szukaj karty (kup, pożycz...). Programowanie zajmie Ci wtedy 2 min. Też próbowałem z radia ogarnąć Yepa ale faktycznie jeszcze trochę i też bym pewno szukał psychiatry ?
 14. Wygląda że znalazłem rozwiązanie. Okazało się że przewód sygnałowy był ułamany zaraz przy polu lutowniczym w regulatorze, minusowy też był kiepski. Polutowałem, zalałem odrobiną kleju na gorąco co by kable nie trzymały się ino na lutach i... regulator zaczął współpracować z wyłącznikiem. Polecam tym którzy mają takie regulatory zrobić podobnie, bo to tylko kwestia czasu kiedy się ułamie jakaś żyła. Władek, może u Ciebie podobnie. Poruszaj za przewody wychodzące z regulatora.
 15. Pokopałem trochę po necie i na rozwiązanie niestety również nie trafiłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.