Jump to content

Elvis

Modelarz
 • Content Count

  278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Elvis last won the day on January 8 2018

Elvis had the most liked content!

Community Reputation

41 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Limanowa
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

781 profile views
 1. Jaka jest cięciwa płata przy kadłubie?
 2. Skoro tak to myślę że masz coś skopane z dekalażem. Spróbowałbym go zmniejszyć i ale wcześniej bym go zmierzył czy to słuszny kierunek i trochę wtedy cofnął SC.
 3. Fornir okleja się całkiem przyjemnie pod warunkiem że nie został wcześniej... polakierowany i raczej nie pokręcisz go folią. Jak już poszedłeś w malowanie to najlepiej będzie je kontynuować. Malowany fornir też sprawuje się całkiem fajnie nawet pomalowany jednoskładnikowymi lakierami tylko jednak bardziej widać strukturę drewna. Jak już malujesz to przynajmniej sprayem bo z pędzla grubo i ciężko wychodzi.
 4. "nie ma tendencji wychodzenia z nurkowania.Na silniku jeszcze leci" Zastanów się jeszcze raz co pociąga za sobą przedni a co tylny SC i co to powoduje przy zwiększeniu prędkości. Kolejna sprawa to szybowca docelowo nie ustawia się pod lot silnikowy i twój opis świadczy o tym że masz za mały skłon lub za małą kompensację steru wysokości. Kolejna to ile to konkretnie wynosi to "raczej przedni SC" bo dalej nic mi to nie mówi. "Z doświadczenia wiem ze tak własnie modele sie zachowują gdy są przeciązone do przodu..." Hmmm, ja mam jednak odmienne doświadczenie ale zastrzegam: nie jestem wyrocznią
 5. Jak nerwowo to raczej podejrzewam SC za bardzo z tyłu no ale nie wiem na ile masz teraz no i jak wychodzi dive test.
 6. Szukaj pakietu LiPol, NIMH mają małą wydajność prądową i jako źródło napędu są mizerne. Pakiet dobierz nie tylko wagowo ale i gabarytowo co by się zmieścił w modelu. Twoją ładowarką obsłużysz praktycznie wszystkie rodzaje akumulatorów jakie są na rynku. Edit: A i jeszcze jedno, zapoznanie się z instrukcją posiadanych sprzętów lub planowanych w zakupie, wzbogaca Powodzenia.
 7. Górę oklej w kawałkach bo będziesz miał gimnastykę umysłu i języka Efekt końcowy jest uzależniony od dokładności przycięcia i spasowania kawałków. Ogólnie trzymaj się instrukcji.
 8. Wystarczy ino trochę chcieć poszukać, choćby i tu na forum. https://www.akumulatoryrc.pl/pl/i/ABC-LiPo/23
 9. Jak w tytule, może ktoś chce się wymienić na jakiś model F5J lub ma jakąś inną sensowną propozycję. kontakt: Przemek 609292842 Zestaw GRAUPNER HOTT MC 26 wraz z największym odbiornikiem GR32 (cztery anteny), wielki zasięg (sprawdzony w 5 m makiecie szybowca). Sprzęt na gwarancji do sierpnia b.r., bardzo mało używany, w doskonałym stanie, wszystko co jest w zestawie: - nadajnik (oczywiście z pałąkami do paska), - odbiornik, - boczki (pulpitowe), - walizkę, - pasek, - drążki długie, - adapter do karty, - programator do aktualizacji. Zamiana lub sprzedaż (1 850 pln do rozsądnej negocjacji).
 10. Raczej za duże wychylenia wysokości. Przyjmuje się że poprawnie jest gdy model może wykonać dwie pętle jedna po drugiej przy pełnym zaciągnięciu steru.
 11. Ogłoszenie grzecznościowe: Zestaw pięknej polskiej makiety szybowca Mucha 100 w skali 1:4 o rozpiętości 3,75 m.Zestaw zawiera: - kadłub węglowy, - ster kierunku, - statecznik poziomy wraz ze sterem wysokości, - wytłoczka kabiny,- skrzydła konstrukcyjne gotowe do oklejenia z zamontowanymi hamulcami Graupnera, podstawami serw, popychaczami, snapami, zamontowane są metalowe serwa lotek, popychacze i kable do serw lotek i hamulców. - okrągły bagnet - dodatkowo kopyto kabiny.Serdecznie polecam. Cena wyjściowa 2333 zł Kontakt: Mariusz 723 186 231, Nowy Sącz Więcej zdjęć w ogłoszeniu https://www.olx.pl/oferta/szybowiec-muchy-sto-3-75-m-CID767-IDFe3Vg.html#de3013a323
 12. Ogłoszenie grzecznościowe kolegi: Witam sprzedam zestaw nadajnika GRAUPNER HOTT MC 26 wraz z największym odbiornikiem GR32 (cztery anteny), wielki zasięg (sprawdzony w 5 m makiecie szybowca). Sprzęt na gwarancji do sierpnia, bardzo mało używany, w doskonałym stanie. Sprzedaję wszystko co jest w zestawie: - nadajnik (oczywiście z pałąkami do paska), - odbiornik, - boczki (pulpitowe), - walizkę, - pasek, - drążki długie, - adapter do karty, - programator do aktualizacji. Cena 1 850 pln do rozsądnej negocjacji. Przemek 609292842, Kraków
 13. Elvis

  moswey 4

  Start z gumy na równym wygląda tak jak wyżej opisane i trzeba uważać żeby za szybko nie włączyć napędu bo skończy się źle. I co jeszcze istotne model z reguły startuje z ziemi na własnych kołach/kole lub przy pomocy wózka a to z kolei jest możliwe z równego i z krótką trawą pasa/łąki. Więc skoro jest już napęd, wózek i odpowiedni kawałek pasa to czemu nie startować przy pomocy napędu Znajomy z N. Targu strzelał model 4.5 m bez napędu z małej górki z łąki, strzelanie było krótkie i miało tylko zapewnić odpowiednio mocne "wyrzucenie" modelu w powietrze - później żagiel lub termika.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.