Skocz do zawartości

Wyginanie depronu.


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym przedstawić bardzo prosty sposób wyginania depronu nawet 6mm.

Każdy pewnie zna metodę z suszarką ale nie zawsze jest skuteczna ponieważ depron nieraz pęka i nie do końca się chce wygiąć.

Otóż ja wam chcę przedstawić prostą metodę z użyciem taśmy pakowej (takiej szerokiej np. szara)

 

Krok 1

 

bierzemy wycięty kawałek depronu ,i oklejamy go z jednej strony taśmą (1 warstwa)

 

Krok 2

 

wcześniej przygotowany kawałek oklejony taśmą bierzemy w ręce i po prostu wyginamy (bez podgrzewania suszarką),kawałek depronu z taśmą przyklejamy do modelu

 

krok 3

 

jak klej wyschnie odlepiamy taśmę klejącą i gotowe ,mamy pięknie wygięty depron

 

Zdjęcie pomocnicze:

 

 

wyginaniedepronush6.png

 

A tak to wygląda na przykładzie.

 

dsc00171yn1.jpg

 

PS To rozwiązanie szczególnie jest przydatne np. jak robimy maskę przy modelu RWD5 by skazoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to szczerze mowiac czytałem o tej metodzie, ale nie spodziewałem się cudów. Ale to co pokazał Krychol na tym zdjęciu nadaje się na cud :D :D Kurde :) extra metoda, dzięki za taką extra radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazał Krychol na tym zdjęciu nadaje się na cud :D :D

Jeszcze malo widziales ;) Sprobuj ta metode a zobaczysz depronowe cuda :D

Krychol RC w koncu napisal cos porzadnego :)

Jednak dopisze, ze moga pojawic sie problemy w razie pozniejszego lakierowania- klej z tasmy ktory zostal na depronie. Ale pozostaje oklejanie lub "tasmowanie" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda tasma zostawia min ilosci kleju. Wychodzi to przy malowaniu gdzie tam gdzie pozostal klej ( choc jest niewyczuwalny ) przyciaga mgielke sprayu i powierzchnie ktore mialy pozostac niepomalowane sa jakby ubrudzone . Np jak przylepiales cos na skrzydle a potem maluyjesz koncowki latow sprayem to wielce prawdopodobne ze miejsce gdzie byla tasma przyciagnie na stale czesc mgielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.