Skocz do zawartości

Pierwsze loty Pioneerem 1400 RTF


BorOl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Chciałbym się z Wami podzielić moimi filmami z pierwszych lotów Pioneerem 1400 - zestaw RTF bez żadnych modyfikacji. Filmy zamieszczam, żeby zachęcić innych początkujących i rozważających wejście w świat latania samolotami zdalnie sterowanymi. Nigdy wcześniej nie latałem, nie ćwiczyłem na symulatorach, a co więcej - pierwszego dnia źle zamontowałem śmigło :) Mimo wszystko latać się dało - to pokazuje, że modele typu Pioneer idealnie nadają się do nauki (jak latać i jak nie latać).

 

Pierwszy dzień latania - pierwszy lot z włączonym silnikiem (wcześniej parę prób szybowania z ręki, żeby zobaczyć z czym to się je).

http://www.youtube.com/watch?v=80HqQGngo1U

Jak widać ciąg silnika ledwo wystarczał, żeby się wzbić - powinienem od razu zwrócić uwagę na to, że coś jest nie tak...

 

Drugi dzień to już nieco pewniejsze loty, chociaż nie obyło się bez ataków paniki przy podchodzeniu do lądowania.

http://www.youtube.com/watch?v=smRARB_2o9M

 

Nie są to długie loty, ale chciałem po prostu poćwiczyć nie tylko lot, ale także starty i lądowania. Poza tym, w czasie tych pierwszych lotów, czas płynie zupełnie inaczej i loty wydawały się znacznie dłuższe.

 

Jako początkujący, szczerze radzę poprosić przy pierwszych lotach doświadczonego modelarza. Nadal mam miliony pytań i wątpliwości co do ustawienia modelu i aparatury.

 

Jeśli ktoś z (pod)olsztyńskich modelarzy zaglądających na to forum zgubił w tym miejscu śmigło, to proszę o kontakt - znalazłem! Pierwszego dnia rozłożyłem się z modelem dokładnie na śmigle. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.