Skocz do zawartości

gyro orange 3 axis v2 - co jest nie tak ???


young
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam takie gyro Orange 3axis v2

 

post-1577-0-46730500-1391533202.jpg

 

podłączam zgodnie z opisem

odbiornik < = > gyro

 

lotka p <-> lotka p

wysokośc<- > wysokosc

 

kierunek <-> kierunek

 

lotka l <-> aux1

 

zworki w jednym położeniu, nie ma "znaczenia" normal/rewers

 

i mam nastepujące objawy:

 

1/ lotki przestają pracowac naprzemiennie (są na 2 serwach), wychylają się w tą samą stronę :(

 

2/ gyro działa ale lotki działają tak jak w punkcie 1.

 

3/ czułośc gyra działa, stabilizaja bez zarzutu.

 

co robię nie tak ?

 

czy gyro pomimo wyjścia lotka lewa i lotka prawa nie obsługuje tego (trochę nielogiczne)

 

podpinam wszystko pod odbiornik wszystko działa poprawnie.

 

Czy może gyro ma jakąś wadę ...... zgłupiałem......po co by było wyjście na 2 lotki !

 

:blink: co radzicie :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jeśli dobrze pamiętam to aux był podpięty pod kanał który załączał lub wyłączał działanie gyro. Patrząc od góry na stabilizator u mnie pierwsza zworka jest przełączona w lewo a reszta w prawo.Z lotkami miałem ten sam problem i musiałem fizycznie jedno serwo obrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lotkami miałem ten sam problem i musiałem fizycznie jedno serwo obrócić.

 

dzięki za odzew, mi też wydaje się że trzeba "odwrócic" serwo - ale to takie dziwne, nielogiczne po co piszą dwa razy na wyjściu aileron (L, P).

Dobrze pamiętasz ta zworka do wyłaczania gyra z apki.

 

może ktoś coś więcej nt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99 % tak ponieważ ta pierwsza przełączona zworka w lewo uaktywnia aux dzięki któremu wł/wył gyro- pamiętam że ja miałem problemy z drżeniem serw ale właśnie gdy ustawiłem ten aux pod pstryczek to owe drżenia ustały. co do tych lotek to istnieje również możliwość odwrócenia biegunowości serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedzie do mnie taka zabawka, .

 

będziesz zadowolony, jak robiłem już próby z modelem (statyczne w modelarni) to naprawdę jak za tą cenę to REWELACJA ! (taka jest moja opinia) niektórzy też mówili o drżeniu serw, (może kwestia zmniejszenia czułości, inni nakładali rdzeń ferrytowy).

Kwestia czy w locie np przy nurkowaniu czy wykonaniu beczki, ale to już indywidualna sprawa.

 

Widac że niektórzy stosują też do fpv.

 

dzięki za rysunek, spróbuję tak zrobic...

 

 

ps coś mi brak literki "ci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przerobiłem to urządzenie wg rysunku z Bugymania pobrany z RCG i poprawiony http://www.rcgroups....d.php?t=1794672
Trzeba podłączyć tylko jeden pin TX w gyro do sygnału lotki w odbiorniku (płytka jest dwustronna http://www.rcgroups....36&postcount=58 )

 

Niestety, mimo to działa bez sensu - obie lotki w górę, albo obie w dół.

Trochę się wkurzyłem kombinując w nadajniku i zmieniając zworki i kabelki w części odbiorczej.

 

Może ktoś to już przerobił  i mógłby pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.