Jump to content

Nifir

Modelarz
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nifir last won the day on July 6 2014

Nifir had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About Nifir

 • Birthday 01/22/1984

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zabrze
 • Imię
  Kuba
 1. Czym oderwać te odważniki, wiem, że są sklejone na tego ciepłego gluta (czy jak to na to się mówi), tez potraktować go czymś ciepłym? odejdzie to w ogóle?Albo wycinasz skalpelem, albo podgrzewasz. Na ciepło odchodzi bardzo łatwo, tylko nie spal pianki. Im większe C, tym większy prąd może pójść z pakietu, ale prąd wynika też z pojemności. Tak jak napisałem wcześniej jest to iloczyn pojemności (mAh) i ładunku elektrycznego (C - Kulomb). Jest to prąd maksymalny, więc nic ci nie zagraża. Np. jeżeli masz pakiet 2200mAh 20C - to maksymalny prąd jaki może z niego iść to 44A. Jeżeli Twój układ (cała elektronika w samolocie) potrzebuje 30A, to wszystko jest ok. Jeżeli potrzebujesz 50A, to bateria nie będzie w stanie dostarczyć tak dużej ilości prądu i może się spalić. Są też baterie które mają oznaczenia np. 25-50C. To oznacza, że w trybie ciągłym może dać prądu 25*pojemność, a w szpilce (tylko kilka sekund używania) 50*pojemność. Ogólnie motoszybowce nie potrzebują zazwyczaj dużego prądu, więc raczej kupuj tani pakiet, zamiast kupować mocne pakiety na zapas, bo tak jak powiedział Marcin K. prędzej go zniszczysz sam, niż rozpadnie się ze zużycia.
 2. 1. Sklej cyjanoakrylem, ale do pianki EPP. Będzie mocno trzymał i nie wykruszy się przy pracy pianki. Jeżeli pianka ci się skrzywiła, to możesz ją wygiąć na ciepło. Sam tego nie robiłem, ale ponoć tak można. 2. Nikt ci nie powie jak zachowa się samolot po wyrwaniu odważników. Możesz je wyciąć, wrzucić całą elektronikę i wyważyć. Jeżeli nie będziesz miał dobrze rozmieszczonego środka ciężkości, to wklej ciężarki tak by ten punkt odzyskać. 3. Większa bateria, czyli więcej mAph, czy mAh. taka 2400 spokojnie starczy, zresztą twój samolot to motoszybowiec, więc zazwyczaj nie lata się takimi na włączonym gazie. Jeżeli regulator masz na 3S (11,1V), to kupuj pakiet 3S. 20C to maksymalny prąd jaki może iść przy twoim pakiecie. Jeżeli zwiększysz pojemność baterii, to prąd też będzie mógł iść dwa razy większy (Amax = xC * xmAh)
 3. Chciałbym kupić/poskładać duże quadro/hexa, który będzie w stanie poradzić sobie z gopro (przyszłościowo może nawet z gimbalem). Docelowo myślałem nad czymś takim: http://abc-rc.pl/DJI-F550-Naza-M-Lite-GPS lub takim http://abc-rc.pl/DJI-F450-Naza-M-Lite-GPS Podoba mi się też model: http://abc-rc.pl/UFO-X30-RTF ale nie wiem na ile uda mi się nim cokolwiek podnieść. Fajne jest to, że ma ramę z EPP, więc jest bezpieczniejsze niż z odsłoniętymi śmigłami. Mam własne radio - Turnigy 9xr.
 4. Kupiłem mikro quadro na HK: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__29595__Q_BOT_Micro_Quadcopter_w_2_4gHz_RF_Module_Spektrum_JR_Futaba_compatible_.html Ustawiłem kanały: CH1 - ALI CH2 - ELE CH3 - THR CH4 - RUD Instrukcja obsługi jest... hmm... jak to ładnie powiedzieć? Google translator? Bardzo uboga. Wyczytałem jednak, że ten quadro ma kila opcji, których nie umiem ustawić min.: - Lot stabilizowany - tj. obecnie jak wychylę na chwilę drążek ALI to quadro leci cały czas w wychylonym kierunku, muszę zrobić kontrę, by się zatrzymał. Tłumaczę łopatologicznie, bo jestem zupełnie zielony w temacie quadro i dopiero się uczę. Nie wiem jeszcze jak dokładanie ma co działać. - Flipy - Może są jeszcze jakieś opcje o których nie wiem?
 5. Hej, zastanawiam się, jak w modelach, które nie mają klap spisywałyby się do tego lotki. Każde serwo musiałoby mieć osobny kanał by nie działały zawsze przeciwstawnie i w aparaturze zakodowaną synchronizację kanałów by tak działały w trybie normalnym. Dopiero w przypadku zmienienia przełącznika obydwie lotki szły by do dołu. Nie mam doświadczenia w lotnictwie, więc proszę o łagodną odpowiedź.
 6. Nifir

  IMAX B6 Li-Fe

  Nowa, choć myślę, że może to wynikać z małego prądu ładowania. 0,5A to jakby nie było 1/3C, a więc do pełnego naładowania powinien potrzebować 3 godzin. No właśnie tego nigdzie nie potrafiłem znaleźć. Dzięki wielkie.
 7. Nifir

  IMAX B6 Li-Fe

  Trochę się podczepię. Mam IMAX 8+ i zrobiłem tak jak napisano tj. zmniejszyłem wartość w setings do 3.3 V na celę i puściłem ładowanie 0.5A. Napięcie podczas ładowania przekroczyło 9.9V i doszło do 10.14, ale ładowanie się nie skończyło. Odłączyłem więc ładowarkę i podłączyłem baterię do kontrolera - 9,6V. Niestety nie mam przy sobie miernika, więc nie mogę tego potwierdzić. By doładować podłączyłem aku jeszcze raz i po godzinie ładowania miał 10.18 i cały czas ładował się niby 0.5A.
 8. Hej, chciałem wprowadzić domyślne opcje ładowania, oraz wywalić niepotrzebne do mojej ładowarki, by menu było bardziej przejrzyste. Wiem, że ta ładowarka ma opcję konfigurowania firmware, ale w sieci znalazłem dane tylko dotyczące modyfikacji modelu IMAX B6. Znacie programy do konfiguracji tej ładowarki?
 9. Ok, znalazłem opcję. Wystarczyło w zakładce 11 włączyć tryb T-Cut. Nie mniej jednak zastanawia mnie opcja o której ty powiedziałeś. Ustawiłem też opcje safety switch i tak się zastanawiam, które rozwiązanie jest bardziej poprawne.
 10. Bixler 1.1, a to dziadostwo na środku służy do wzmocnienia skrzydeł, bo w wersji 1.0 się odczepiały ponoć. No dobrze, w takim razie zrobię dodatkowe nawierty w tym lizaku by spasował mój silniczek.
 11. Dzięki, zaraz będę próbował. Jeszcze inna sprawa od kilku dni przeglądam na internecie składanie i modyfikacje ludzi dotyczące Bixlera, ale niestety nie znalazłem szczegółowej instrukcji mojego modelu. Większości już się domyśliłem, ale nie potrafię sobie poradzić z montażem silnika. Rozstaw śrub w silniku pasuje do tego mniejszego drewnianego krzyżaka, ale on z kolei nie mieści się w środku przeznaczonym na silnik. Z kolei to większe drewniane mocowanie, które wchodzi w piankę ma zbyt szeroki rozstaw i nie jestem w stanie dokręcić śrub. Inna sprawa jest taka, że prawdopodobnie gdyby mi się to udało, to śmigło tarłoby lekko o piankę, bo silnik będzie zbyt mocno wciśnięty w model. Jak go przymocować? Czy ten większy krzyżak jest mocowany na piankę analogicznie jak silnik z tego filmiku: BTW zastanawiam się nad wycięciem już teraz dziury z boku dla lepszego dostępu, gdy będę instalował kamerkę, by już później po sklejeniu nie mieć problemów z nacięciem. Ew. zrobić lekkie otwory i wstawić tam przelotki by wiedzieć jak go później ciąć.
 12. No właśnie też tak wyczytałem, to też zdziwiłem się jak podczas testu silnik zaczął mi tańczyć po stole. Okazało się, że drążek silnika jest na kanale 1... Jest to możliwe, że odbiornik mam mode 1?
 13. No dobrze, to teraz jeszcze mam pytanie podłączyłem wszystkie elementy do odbiornika w celu przetestowania i silnik mi kręci bez względu na ustawienie przełącznika silnika. Nie ukrywam, że myślałem iż domyślnie przełącznik silnika będzie go włączał i wyłączał. Jak w 9xr ustawić taką opcję?
 14. Nifir

  Dremel / Proxxon

  Dobrze, a jak wygląda sprawa ze stojakiem do takiego Proxxona IB/E? Dremel dla 4000 się nie popisał, a Proxxon?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.